WEB UYGULAMALARI


Acarnet Bilişim Teknolojileri olarak, tecrübeli ve nitelikli mühendislik seviyesiyle, iş yerinizde ihtiyaçlarınıza en uygun olacak şekilde sistem analizi yaparak, yazılım ve donanım ürünleriyle çözümler sunmaktayız. otomasyon sistemleri, ve endüstriyel sistemler bugünün olduğu gibi, geleceğin üretimine ve rekabet piyasasına da damga vuracaktır.
 • Otomasyon Yazılımları
 • Endüstriyel Yazılımlar
 • Sipariş Takip Sistemi
 • Personel Takip Sistemi
 • Stok Takip Sistemi
 • Proje Bazlı Yazılım

Otomasyon Yazılımları

Kontrol, otomasyon için en önemi kavramlardan biridir. İnsanların iş hayatlarında verim ve kalite konusundaki dengenini sağlanamaması gibi olumsuz etkenleri minimal düzeye getirmek adına sizlere özel olarak tasarlanmış olan otomasyon sistemleri ile Öncelikle otomasyon nedir, bununla başlayalım.

Otomasyon bir işin insan ile makine arasındaki iş yükü paylaşımıdır. Bununla beraber olası hataları yazılımlar ile minimize ederek işinizdeki kaliteyi arttıracaktır. Bunun işletmeye faydaları , zaman, kalite, maliyet, hız ve kâr olarak geri dönmektedir.

Otomasyon Sistemlerinin Avantajları

Sistemin en önemli faydalarından olan hız ve kalite unsuru, rakip firmaların bir adım önüne geçmek adına büyük önem taşımaktadır. Kullandığı otomasyon sistemleri ile daha hızlı ve daha kaliteli hizmet veren firmalar, kendi alanlarındaki rakiplerini geride bırakacaklardır. Hız ve zaman kavramlarının ilişkisi içinde sağlanan yararın yanı sıra, iyi bir otomasyon sisteminin kaliteli ürünlere ortam oluşturduğu da unutulmamalıdır.

Verimlilik

Bir başka önemli yan ise, verimlilik konusunda otomasyon sistemlerinin mükemmele yakın çalışmasıdır. Böylece, insanlardaki insani sorunların yaşanmadığı, sürekli ve aynı tempoda çalışan makinelerin var olduğu üretim tesisleri oluşmaktadır. Esneklik unsuru ise, bir diğer otomasyon sistemi yararıdır. Esneklik anlamında oldukça büyük bir önem arz eden bu sistemler, anında müdahale ve değişimlere kolayca ayak uydurabilmektedirler.

Endüstriyel Yazılımlar

Endüstriyel otomasyon sistemleri tanımlamak istersek, bir üretimdeki görevlerin tamamlanması için robotik cihazların kullanılmasıdır. Ürünün üretimdeki hızını ve kalitesini, üretim süresi gibi etkenlerde verimliliği arttırmak için gerekli olan yazılımlarla iş yükünü makinelere yüklemektir.

Endüstriyel otomasyon teknolojileri ile emeğe daha az ihtiyaç duyulmaktadır. Otomatik denetimde makinenin yaptığı işler önceden programlanır. Bu programlama doğrultusunda bir sapmanın ortaya çıkması durumunda düzeltmenin kendiliğiniden yapılması durumudur.

Avantajlar - Dezavantajlar

Bir fabrikada kullanılan otomasyon sistemleri, ana bilgisayar ekranından sistemin nasıl işlediğini, arıza varsa arızanın yerinin tespiti, ürünlerin kontrolünü gibi yazılımın içerdiği tüm bilgilere erişim olanağı ve kontrol kolaylığı sağlar. Bu faydalar da işletmeye zaman, kalite, maliyet, hız ve kâr olarak geri dönmektedir. Bu sistemlerin en büyük dezavantajı ilk kurulumunun maliyetli oluşudur. Bu maliyet de uzun vadede çoğu otomasyon sistemlerinde kendini amorti etmektedir. Bir diğer zararı ise fabrikalara giren bu otomasyon sistemleri fabrika çalışanlarının sayısında azalmaya sebep olmaktadır.

Acarnet - Endüstriyel Otomasyon

Tüm dünyanın açık bir pazar haline geldiği rekabetçi koşullarda üretimi; hızlı, standart, güvenli, nihayet verimli kılmak, bir zorunluluk haline geldi. Endüstride bu zorunluluğun karşılığı şüphesiz ki otomasyondur. Fabrikanız için kurulan otomasyon sisteminde, kalitenin artışı, üretimdeki maliyetin azalması, olası kazaların minimize edilmesi ve en önemlisi zamandan tasarruf etmenize olanak sağlamaktır.

Endüstriyel Otomasyon İçerikleri

Bu sistelerinin ana unsurları olarak, PLC üniteleri, endüstriyel haberleşme ekipmanları ve fiberoptik switchler, SCADA yazılımları olarak belirlenebilir. Projenin içerisinde birçok saha ekipmanı ile bilgi alışverişi yapılacağı için otomasyon sisteminin uluslarası haberleşme standartlarını desteklemesi gerekmektedir. Endüstriyel otomasyon projelerinizde yazılım destekçisi olmak isteriz.

Sipariş Takip Sistemi

Müşterilerinizin kolayca siparişleri geçebildikleri. Personellerinizin siparişleri görüp hazırlamalarını sağlayan ve bunların teslim ve faturalama durumlarını takip edebilmenizi sağlayan online sipariş takip sistemidir.

Adından da anlayacağımız gibi aracınızın takibini gelişmiş teknolojileri kullanarak gerçekleştirmenizi sağlar. Sipariş takip sistemleri, sipariş takip sistemleri aracılığıyla işlemektedir. Araç takip sistemi sayesinde aracınızın lokasyonunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Hatta bu sistem size siparişinizin daha önce hangi lokasyonlarda bulunduğunu da öğrenme avantajı getirmektedir. Sipariş takip sistemi bir çok sektörde hizmet veren firmalar tarafından kullanıma uygundur. Ayrıca kişisel takip imkanı da sağlayan bir diğer sistemle benzeşmektedir. Kişisel takip sayesinde hastalarınızın ve çocuklarınızın güvenliği için onların ne zaman nerede bulunduklarını takip edebilirsiniz.

Kolay Sipariş Takibi, adından da anlaşılacağı gibi küçük ve orta düzey işletmelerin kasa, hesap, müşteri ve sipariş takibi yapabilmeleri için geliştirilmiş başarılı bir yazılımdır.

Sipariş takip programı sayesinde işletlemelerinize gelen siparişlerin otomasyonunu sağlayabilir, muhasebe ve kasa yönetimini kontrol altına alabilir, müşterilerinize dair bilgileri program içerisine kaydetme şansına sahip olabilirsiniz

Kolay Sipariş Takibi programı genel özellikleri:

 • Gelen siparişlerin durum takibini yapma

 • Bölgelere göre müşteri gruplama

 • Bölgeye göre fiyat belirleme

 • Bölge için sorumlu personel belirleme

 • Ürün ve hizmet kategorisi oluşturma

 • Personel masraf takibi yapma

 • KDV takibi gerçekleştirme

 • Müşteri cari hesap takibi yapma

 • Firmaların satış, alış, teklif ve sipariş takibi yaptıkları bir programdır. Sipariş takibi, teklif vermeyle başlar veya tekliften bağımsız yapılır. Benzer şekilde alış da teklif toplama ile başlar veya teklif toplamadan bağımsız yapılır. Bu program satış kontrol, satış takip işlerinin de yapıldığı bir sipariş yazılımıdı

  Satış Kontrol
  Satış takip etmek isteyenlerin, nereye ne satıldı kaç tane satıldı, kaç liradan satıldı gibi sorularına bir tık ile cevap bulabildiği bu satış kontrol programı yılların tecrübesi ile hazırlanmış bir satış yazılımıdır.

  İrsaliye Kesme
  Bu sipariş yazılımında ek bir iş yapmadan sevk irsaliyesini de kesersiniz.

  Barkod Kullanımı
  Bu sipariş takibi programında, depo işlemleri sırasında, istenirse, standart bir barkod okuyucusu kullanılır. Böylece hatasız ve süratli bilgi girişi sağlanır.

  Siparişin e-Posta Onayı
  Sipariş onayı, müşteriye faks çekme yerine e-posta göndererek de yapılır.

  Yetki Kısıtlama
  Bu sipariş yazılımı çok kişi tarafından kullanılırken her kişinin her bilgiye ulaşması istenmez ise kısıtlama konur. İstenen menü seçenekleri veya fiyat bilgileri engellenir.

  Entegre Kullanım
  Sipariş takibi programı aynı anda birden fazla bilgisayarda kullanılabilir. Satış servisinin kaydettiği siparişlerin sevkıyatını depo görevlisi kendi bilgisayarından yapar. Böylece sipariş takibi ile stok takibi entegre çalışır. Yöneticiler siparişin durumunu kendi bilgisayarından anında görür.

  Sipariş Kontrol
  Sipariş teslim zamanının gecikmemesi son derece önemlidir. Bu sipariş takibi programında sipariş teslimat tarihi yakın takiple izlenir ve gerekli önlemler alınır. Programda siparişin sevkıyat kaydı yapılırken, sevkıyat miktarı sipariş miktarından fazla ise ekranda uyarı belirir. Kullanıcının hata yapması anında ve iş işten geçmeden önlenmiş olur.

  Teklif Yönetimi
  Satış öncesi müşteriye teklif verme ve mal alım öncesi tedarikçiden teklif alma işleri yapılır. Bu sipariş takibi programı ile her iki teklif türü işlemleri kolayca yapılır. Satış yetkilisi tekliflerin satışla sonuçlanıp sonuçlanmadığını, müşteri ve satıcıların teklif satış performansını anında ekranında görür.

  Satınalma Programı
  Bu sipariş takibi programı aynı zamanda satınalma programı olarak da kullanılır. Satınalma takip işlerinde tedarikçiden teklif isteme, uygun olan teklif tedarikçiye sipariş gönderme işleri programda kolayca yapılır.

  Personel Takip Sistemi

  Acarnet Bilişim Teknolojileri olarak sizlere sunduğumuz Personel Takip Yazılımımız ile şirketinizi Kurumsal hale getirmek ile birlikte şirketinizi disiplinli hale getirebilirsiniz..

 • Program kullanıcı ve parolasını değiştirebilir.

 • Programın yetkilendirme özelliği sayesinde birden fazla kullanıcı ya da gruplara yetki verebilir ya da erişim kısıtlayabilir.

 • Programın otomatik yedekleme özelliği sayesinde, herhangi bir arıza oluşumunda yedeklerin kullanılarak veri kaybı önlenebilir.

 • Otomatik veri transferi sayesinde, istenilen zaman dilimlerinde cihazda ki verilerin PDKS Programına otomatik olarak alınması sağlanılabilir.

 • Görsel değişiklikler sayesinde, kullanım kolaylığı ve hızlı erişim olanağı sağlanmaktadır.

 • Programın, otomatik mail gönderebilme özelliği sayesinde, istenilen zaman diliminde, istenilen mail adresine seçilen raporlar e-mail olarak gönderilebilir.

 • Veri kurtarma özelliği sayesinde, yanlışlıkla silinen personellerin geri alınabilir.

 • Personellerin değiştirilmiş tüm maaşlarının geriye dönük raporlamasının alınabilir.

 • Personel seçiminin yeniden düzenlenmesi sayesinde hızlı bakış penceresinde tekli veya çoklu seçilebilme özelliği mevcuttur.

 • Giriş çıkışlara elle müdahale yapılması durumunda, elle müdahale yapan kullanıcı tespit edilebilir.

 • Raporlamalarda ki sayfa yapısını değiştirebilme özelliği sayesinde, istenilen font ve yazı boyutlarında raporlama alınabilir.

 • Gruplandırma özelliği sayesinde, personel raporları departman ve bölüm gibi başlıklar altında detaylı olarak alınabilir.

 • Firmanızda birden fazla cihaz kullanımında, istendiğinde personellerin hangi cihazdan giriş yaptığını ve hangi cihazdan çıkış yaptığı bilgisi alınabilir.

 • Kişi bazında ki giriş çıkış raporlamasında, geç gelme, erken çıkma gibi eksik çalışmaların genel toplam süreleri de görülebilir.

 • Maaş, avans, vs. işlemler belirli bir (%) ile değiştirilebilir.

 • Genel Bazda ve Kişi bazın’ da ki raporlarda bulunan durum hanesinde, İzin, Hafta Tatili, Devamsızlık gibi ayrıntıların görülebilir.

 • Maaş bordrolarına, imza sütunu ekleyebilme ve çıkarılabilme özelliği.

 • Program internete bağlı bir bilgisayara kurulduğu takdirde 5 dakika içerisinde çağrı merkezindeki destek uzmanımızdan servis alabilir.

 • Ödemeler elden yapıyor ise her kişiye ait hesap extresi dökümü alınabilir.Ödemeler bankadan yapıyor ise bankanızın istediği formattaki bilgileri gönderip çalışanların kartları ile maaşlarını almasını sağlanabilir.

 • Programda birden fazla firma , departman, bölüm vs. açılabilir

 • Tüm raporlar kişi, genel, departman, bölüm ve firma bazında alınabilir.

 • Esnek raporlama sistemi ile programın içindeki standart raporları alabildiğiniz gibi isteğinize; Dinamik parametre ayarları sayesinde, firmanın çalışma sistemine göre programın alt yapısı ayarlanabilmektedir.

 • Olası bir çalışma tablosu değişikliğinde programın parametreleri değiştirilerek firmanın yeni çalışma sistemine göre yeniden ayarlanabilmektedir.

 • Puantaj sonuçları resmi bordro programlarına ( Eta, logo,link, netsis, mikro vb..)aktarım Elle hesaplandığında oluşabilecek işlemsel hatalar ortadan kalkar.

 • İstendiği zaman tarihler arası maaş bordrosu alınabildiği için o ana kadar olan işçilik ücreti Mevcut personel raporu alınarak yemek, servis vb. unsurların hazırlanmasına yardımcı olur.

 • Çoklu giriş çıkış yoğunluğunun olduğu durumlarda dilenirse sadece ilk giriş ve son çıkış saatlerinin temel alınarak puantaj hesaplanabilmesi sağlanabilir.

 • Detaylı yuvarlama özelliği sayesinde, 10 kuruş, 50 kuruş, 1 TL ve 10 TL olarak yuvarlamalar yapılabilir.

 • Bordrolarda ki ücretsiz izin, devamsızlık ve ceza gibi hanelerde saat ve ücret bilgi olarak görülebilir.

 • Personellerin değişken çalışma saatlerinde, çalışma takvimi kullanılarak, personellere günlük veya haftalık olarak çalışma planı yapılabilir.

 • Program yazılımı firmamız tarafından geliştirilmiş olup, ilave modüller ve yazılımlar yapılmasına müsaittir.

 • Rapor formatını kullanıcılar istedikleri seçenekleri aktif ya da pasif ederek hazırlayabilirler.

 • Geç kalmaya, erken çıkmaya ve keyfi devamsızlıklara verilen tolerans ile cezai kesintiler istenilen oranda yapılabilir

 • Update menüsünden programın en son güncel halin Update edilebilir ve firmamızın göndermiş olduğu uyarı notları görülebilir.

 • Raporların hepsi Word yahut Excel’e aktarılabilir

 • E-Shell Mobile sistemine uygundur.

 • İnternet üzerinden yazılıma bağlanılarak tim işlemler yapılabilir.

 • Programımız Türk Lirası (TL ) uyumlu olup dilerseniz Dolar ve Euro üzerinden de işçilik hak edişlerinizi dağıtabilirsiniz.

 • Personelin işe zamanında giriş-çıkışını sağlayarak iş disiplinini arttırır.

 • Stok Takip Sistemi

  Günümüzde üretim yapan birçok işletme stok kontrolü yapmaktadır. Bu iş her düzeyde yöneticinin yakından ilgilenmesi gereken bir sorun haline gelmiştir. Yanlış stok kontrol politikaları veya uygulama hataları yüzünden azımsanamayacak sayıda işletme zor duruma düşmüştür. Verimli ve etkin bir stok kontrol sisteminde özellikle üretim planlama, kontrollü satınalma ve satışın rolü vardır.Genel olarak stok kontrol; stok miktar ve çeşitlerinin işletmelerin tedarik, üretim ve mali imkanlarına göre en rasyonel ve ekonomik bir şekilde belirlenmesi yöntemidir. Stok kontrolüne değinmeden ‘Stok’ kelimesinin açıklanmasında fayda var.

  Stok; bir üretim sisteminde üretilen ürüne dolaylı veya dolaysız olarak katılan bütün fiziksel varlıklar ile ürünün kendisi olarak düşünülebilir. Bir diğer tanıma göre stok, gelecekte duyulabilecek talebi karşılamaya yönelik olarak malların biriktirilmesidir. Belirtilen mal stokları üretici firma için hammadde, yarı mamul, mamul, bakım firması için satın alınan yedek parçalar, perakendeci firmalar için satın alınan mamuller, hizmet firmaları içinse tedarik malzemeleridir. Stok kavramını açıklamaya yönelik diğer bir tanımda ise stok; tedarik veya üretim yoluyla elde edilen, kullanılmadan veya müşteriye arz edilmeden önce az veya çok belirli bir süre bekletilen mal miktarıdır.Kısaca stok bir işletmenin sahip olduğu mevcut mallar olarak tanımlanabilir. Stok denince genelde fiziki mallar ele alınır; fakat stok sadece fiziki malları içeren bir tanım değildir.

  Stokların önemi: Stokların etkin kontrolü, işletmelerin başarılı yönetimi için zorunluluktur. Her ne kadar malzeme yönetimindeki yeni yaklaşımlar üretimde her çeşit stoğu mümkün olan en düşük seviyede tutmak olsa da, bazı durumlarda hem işletme ekonomisi hem de stratejileri açısından bu mümkün olamamaktadır.

  Stok kontrolünün amacı: Kısaca stok kontrolünde temel amaç malzemenin ne eksik ne fazla fakat yeterli miktarlarda işletmede hazır bulundurularak üretimin aksatılmadan yürütülmesidir. Bir başka deyişle; istenilen zamanda, istenilen miktarda, istenilen yerde, istenilen kalitede malzemenin sağlanabilmesi için ne zaman, ne kadar tedarik edilebileceği sorularına cevap bulma işlemidir. İşletme bünyesinde, üretim sürecinde kullanılan hammadde ve malzeme girdi ve çıktılarının kayıtlarını ayrıntılı bir şekilde tutmak, sipariş verilen malzemelerin kayıtlarını tutarak istenen anda malzeme sayımlarını gerçekleştirmek ve sonuçları kontrol ederek aksaklıkları ortaya çıkarmak, uygun bir stok politikası belirleyerek birbiriyle ilişkili olan masrafları minimum düzeyde tutmaktır.

  İşletmeler planlarını yaparken ellerindeki stok değerini bilmezlerse alım ve satım arasında önemli miktarda kar kaybı olabilir. Üretim yapan işletmeler herhangi bir stoğun yeterli olmadığı bir durumda doğru zamanda malzemenin temini için bir önlem almazlarsa büyük maddi ve manevi sıkıntılar çekebilirler. Gerekli stok kontrolleri yapılmadığı takdirde, stoklarda nedeni açıklanmayan açıklar çıkabilmektedir. Bu da birim başına elde edilen karı düşürmektedir.

  Stok yönetimi işletmenin normal faaliyetlerini yürütebilmek için satmak üzere ürettiği ya da satın aldığı varlıkların kontrolünü içermektedir. Stok yönetimini daha iyi anlatabilmek adına, öncelikle stok tanımı yapılması yararlı olacaktır. Stok, tedarik veya üretim yoluyla elde edilen, kullanılmadan veya müşteriye arz edilmeden önce az veya çok belirli bir süre bekletilen mal miktarıdır. Kısaca stok, bir işletmenin sahip olduğu mevcut mallar olarak tanımlanabilir. Genel olarak stoklar hammaddeler, yarı mamuller ve mamuller başlıklarında sınıflandırılabilir. Stok yönetiminin önemi, stoklara yapılan yatırımın büyüklüğüne bağlıdır. Toplum varlıklar içinde stokların payı işletmeden işletmeye değişmektedir. Örneğin, toplam varlıkların yarısının stoklardan oluştuğu otomotiv sektöründe stok yönetimi çok önemli iken, toplum varlıklarının yüzde 2' civarında stoklara sahip olan otel işletmeciliğinde stok yönetimi daha az önemlidir.

  Proje Bazlı Yazılımlar

  Siparişe özel mühendislik ile üretim yapan ya da inşaat veya mühendislik gibi proje tabanlı sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler gerçek anlamda proje odaklı çalışan bir kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımına ihtiyaç duyarlar. IFS Uygulamaları gerek Proje Bazlı Çözümlere (Project Based Solution) gerekse Kurumsal Proje Yönetimi (Enterprise Project Management) çözümlerine ihtiyaç duyan tüm proje tabanlı iş süreçlerine sahip işletmeler için uzak ara en iyi kurumsal uygulamadır.

  Proje bazlı bir ERP çözümü, elbette ki bir ERP 'den ya da proje portföy yönetiminden çok daha fazlasını ifade eder. Proje bazlı ERP çözümleri, öngörülebilir süreçlere sahip seri ve tekrarlı üretimlerden farklıdır. Özellikle tasarım ve mühendisliğe dayalı üretim süreçlerinin yönetiminde yada inşaat, prototip imalatı veya bir proje olarak ele alınan hizmet süreçlerinin yönetiminde proje bazlı ERP çözümlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

  Tüm dünyadan her büyüklükte üretici firmaların yada savunma, petrol&gaz, ileri teknoloji, ağır ekipman üretimi sektöründe ki işletmelerin niçin tam kapsamlı bir ERP ile entegre çalışan proje yönetimi çözümü için bize geldiğini biliyor musunuz? Cevabı düşündüğünüzden bile basit: Entegrasyon.

  IFS projenizi yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz standart fonksiyonlara ek olarak, güçlü bir şekilde desteklenmiş ve birbirine entegre edilmiş finans, ik ve varlık yönetimi çözümlerini de kapsayan tam bir proje yaşam döngüsü (Project Lifecycle Management) çözümü sunar. Tek ve entegre çalışan bu çözüm projenin herhangi bir anında eş zamanlı geri bildirimler vererek sizi proje planınızda ki sapmalara karşı uyarır ve size daha proaktif hareket etme şansı verir. Projenizin planı, projenin herhangi bir anında, herhangi bir yerinde gelen bir bilgi ile otomatik olarak güncellenir. Yani bizim için projeyi takip etmek, projenin peşinde koşmak değildir. Tamamladığınız projeler, sonraki projeleriniz için içerdiği tüm bilgiler ile bir proje kütüphanesine dönüşür ve örnek proje şablonları olarak kullanılabilir. Böylece projelerinizin maliyetlendirme ve risk yönetimini, çok daha kolay ve hızlı bir hale gelirken hoş olmayan, beklenmedik sürpriz sonuçların ortaya çıkması da engellenmiş olur.

  BİLGİ İSTEK FORMU