Acarnet Crm

Acarnet crm ile artık müşterilerle ilişkileriniz daha kaliteli.

Müşteri ilişkileri yönetimi anlamını taşımakta olup bütün müşteri etkileşimlerinin kaydedilmesiyle birlikte elde edilen veriler ile müşterilerin beklentilerin daha iyi anlama adına geliştirilmiş olan uygulamalara CRM denilmektedir. Bu yöntemle elde edilmiş ve geliştirilmiş olan yazılımlara ise CRM programı adı verilmektedir.

Nasıl Olmalı ?

Verilerin kullanılmasında kullanılabilecek olan en etkili yöntem ise CRM programı sayesinde operansiyel bir sistem oluşturmaktadır. Bu tarz bir yazılım sayesinde ise teklif, fatura, sipariş gibi müşteri beklentilerine cevap verici nitelikte bir veri kaynağı elde edilmektedir. İleriye dönük bir şekilde operansiyel işlem sayesinde müşteri siparişi verdiği zaman satış temsilcisi tarafından bunun bir prim anlamı taşıyabileceği gibi, pazarlama bölümü için ise kampanyaların ve tanıtımın başarılı bir şekilde geri dönüşünü ifade eder. Bu sistem işverenler adına işlerin ne derecede iyi gittiğini göstermekte olan önemli verileri sunmaktadır. CRM, müşterilerin beklentilerini karşılayarak istenilen şekilde ürün ve hizmet vermeyi sağlayan ve fırsatları görmeyi mümkün hale getiren bir oluşumdur. CRM programının analitik bir şekilde inceleme boyutunda olması bu sonuçları da beraberinde getirecektir.

Müşteriler ile kurulmuş olan ilk temastan başlayarak satış sonrasındaki hizmetlere kadar bütün aşamaların kolay bir biçimde takip edilmesi bakımından CRM çözüm üretmektedir. CRM çözümleri ile satış organizasyonları sağlıklı bir şekilde yönetilerek satış performans ölçümleri doğru bir şekilde yapılacaktır. Satış ekipleri ise CRM teklifleri hazırlarken siparişleri takip ederek geçmişteki satışlara kolay erişim sağlayacak ve bütün bilgiler düzenli bir şekilde veriler halinde kayıt altında tutulması sağlanacaktır.

CRM Yararları

Elle yazılan notlar, sayısı belli olmayan e- posta ve excel dosyaları yerine CRM sayesinde belirli bir düzende bilgilerin kaydedilmesi sağlanarak şirket bu bilgilere ihtiyaç duyduğu zaman hemen kolay bir şekilde ulaşılması sağlanmaktadır. CRM kullanmakta olan şirketi herhangi bir müşteri aradığı zaman hızlı bir şekilde onun kayıtlarına ulaşım sağlayarak müşterinin taleplerini diğer ekip elemanlarının görebileceği bir biçimde CRM’e kaydedebilecektir. Bütün ekibin müşteriler ile ilişki durumunu, ne gibi ürünleri tercih ettiklerini ve hangi taleplerde bulunduğu gibi konularda bilgi akışının düzenli ve kolay bir şekilde sağlandığı bu sistem sayesinde şirkette verim artışı gözlenecektir.

CRM, müşteriyi tanımak, iyi analiz etmek ve onun istekleri doğrultusunda harekete geçmek olarak isimlendirilebilir. Müşteriyi tanımanın ardından onların hoşuna gidebilecek olan işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bilgileri düzenli ve organizasyon içerisinde paylaşılma sistemi olarak da nitelendirilebilir. Bu nedenle web-ticari işlemlerinizde her müşteriniz ile ayrı ilgilenmeniz durumunda, ayrı ayrı isteklerini ve arzularını not almanız durumunda yapacağınız işlemler, bu isteklerin ve arzuların çevresinde gerçekleşecektir. Bu sebepten dolayı müşteriler kendilerini özel hissetmeleri sebebiyle sizlere daha bağlı bir hal alacaklardır.

Müşteri İlişkileri Yöntemi

Hemen hemen her kuruluş ve web-ticari sayfalarında müşterilerin istek ve arzuları çok önemlidir. Bu sebeple müşterileri öne çıkarabileceğiniz CRM sistemi ile işlerinizin rayına oturmasında kolaylıklar sağlayabilirsiniz.

Neden CRM diye soracağınız durumlarda kesinlikle müşteri memnuniyeti konuya dahil olmalıdır. Müşterilerin isteklerini ve arzularını bir çizelge haline getirebileceğiniz bu sistemler, sizler için ve müşterileriniz için daha uygun işler içerisine girebilmeniz mümkün hale gelecektir. Müşterilerin kendi isteklerinin yerine getirildiğini görünce kendini daha özel hissedecektir. Bu sebeple müşteriler sizlerden başka kimseye gitmeyi düşünmeyecek ve yeltenmeyecektir.

 Ayrıca CRM ile yapacağınız işlemlerde kesinlikle sizlerin kağıt kullanmadan, tamamen web üzerinden işlemlerinizi analizlerinizi yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bu sebeple verileriniz asla kaybolmaz ve yaptığınız analizler daima gözününüzün önünde bulunur.

CRM Kullanmanın Avantajları

Bu sistem sayesinde müşterielinize daha iyi bir hizmet  sunacağınızın garantisini verebiliriz. Müşteriler ile sürekli iletişim içerisinde bulunacağınız bu sistem sayesinde, müşterilerinizin isteklerini yerine getirme potansiyeliniz de artacaktır. Doğru zamanda ve doğru müşteriyi bulabilme olanağınız sayesinde ürünlerinizi kolaylıkla satabilir ve kendi kar marjınızı da yükseltebilirsiniz. Pazarlama ve satış aktivitelerini kolaylıkla yapabileceğiniz bu sistem aracalığı ile vakit kaybetmeden yeni müşterilere ulaşabilir ve emeklerinizin karşılığını kolay bir şekilde alabilirsiniz. Yeni müşteri bulma imkanınız oldukça kolaylaşması durumunda, müşteri başına düşen kar miktarını da arttırarak işlerinizi daha hızlı geliştirebilir ve daha hızlı büyüyebilirsiniz. Satış fırsatlarını doğru ve etkin değerlendirebileceğiniz CRM ile kolaylıkla ticari işlemler gerçekleştirebilir ve yeni alanlarda kendinize ve ekibinize yer açabilirsiniz.

CRM’nin aslında Türkçe karşılığı Müşteri İlişkileri Yöntemi olmakla birlikte, başlıca amaçları arasında müşteriler ile olan ilişkiler yatmaktadır. CRM, müştiler ile sürekli olan ilişkileri, analitik ve opsiyonel olarak incelemenin ardından düzenli bir şekilde ele almaktadır. Bunların başında aslında, hatanelerin kurmuş olduğu randevu sistemleri, müşteri hizmetleri ve bunun gibi hizmet veren kuruluşlar yer almaktadır. Yapılacak olan satış ve pazarlama stratejilerini destekleyebilecek aynı zamanda ürünü güzel tanıtabilecek olması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı CRM en çok kullanılan yöntemler arasında bulunmaktadır. CRM amaçları arasında bulunan müşteri hizmetleri ve bunlara benzer olarak hareket eden işlevsel kuruluşların yaptıklarını ve yapmak istediklerini sıralayacak olursak ;

  • Kesinlikle ilk amaçları müşteriler ile iyi ve anlaşılabilir bir ilişki kurmak olacaktır. Aksi takdirde hedeflenen satış potansiyeli düşecek ve amaca ulaşılamayacaktır.
  • Müşterilere kendinizi sevdirmek ve en güvenilir faktörün siz olduğu kanıtlamak neticesinde müşterinin sadakatini ve bağlılığını kazanmanız durumunda  2 – 0 öne geçmiş olacaksınız.
  • Sürekli olarak yeni kitlelere hitap etmek, sizlerin büyümesini ve güncel müşterilerinizin de tutunacak bir dalı olmasını sağlamaktadır. Piyasada olan birçok asılsız kuruluşa karşı, en başarılı yöntemler arasında bu görülmektedir.
  • Müşterilerinizi analiz ederek, onların istediği tarz işlemler yapmaya girmeniz durumunda daha başarılı adımlar atabilirsiniz.
  • Bu konuda dakik olmak çok önemlidir. Müşterilerin istek ve arzularını ertelemeden, oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde dilediğiniz her şey yolunda gidecektir.
  • Müşterinin kendini iyi hissetmesi ve sizlerden memnun kalması oldukça önemlidir. Bu faktörden dolayı atacağınız tüm adımlarda müşterilerinizi düşünerek hareket etmeniz gerekecektir.
  • Hemen hemen her müşteriye yapacağınız ayrı ilgi ve alakadan dolayı, müşteri kendini özel ve ayrıcalıklı hissedecektir. Bu sebepten dolayı sizlere olan bağlılığı gün geçtikçe daha da artacaktır.
  • Yapacağınız pazarlama ve işletme teknikleri tamamen farklı olmalıdır. Buna karşılık olarak müşteriler, firmanızın diğer firmalara göre daha önde olduğunu düşünecek ve sizlerle çalışma isteği de artacaktır.
  • Dolaylı yoldan değilde, doğrudan yapacağınız satış ve pazarlama teknikleri ile gelen herkesin gönlünü fethedebilir ve bu çalışmalara onların da ortak olmasını sağlayabilirsiniz.
web tasarım başvurusu yapın

BİLGİ İSTEK FORMU