Adwords | Acarnet Adwords Reklamları | Googl Adwords Reklamı

Adwords

Adwords Yönetimi İle Google'da Reklamlarda üst sıralarda yerinizi alın.

Google Adwords, günümüzde her sektör tarafından kullanılan bir platformdur. Google Adwords sayesinde, öne çıkarmak istediğiniz her şeyi çeşitli reklamlar ve öneriler ile duyurabilirsiniz. Google Adwords, dijital dünyada sesini duyurmanıza yardımcı olmak için aramaları kullanarak sizi daha ulaşılabilir bir hale getirir. Ancak bunun için Google Adwords’ün nasıl çalıştığını ve neleri baz aldığını öğrenmeniz gerekmektedir.

Google Adwords Nedir?

İnternet hayatımıza girdiğinden beri, arama motorlarını aktif bir şekilde kullanıyoruz. Bu kullanım sıklığı, zaman içinde arama motorlarına başka özellikler de entegre etmeye başladı. Google, bu arama motorları arasında geniş hacme sahip olan arama motorudur. Adwords ise bu kullanım oranını kullanarak aramalarda öne çıkmanıza yardımcı olur. Google Adwords bunun için anahtar kelimeleri, reklam için harcanan bütçeleri, gelen teklifleri ve öne çıkarmak istediğiniz ürünün kalitesini değerlendirir.

Google tarafından değerlendirilen bu parametreler, size optimum arama sonucunun ulaşmasını sağlar. Büyük şirketler ve firmalar, web sitelerine ziyaretçi çekmek için Google Adwords platformundan yararlanmaktadır.

Google Ads ve SEO Birbiriyle İlişkili midir?

Google Adwords ve SEO, zaman zaman birbirine karıştırılan kavramlardır. SEO’nun amacı, ziyaretçileri, arama motorunda çıkan sonuçlar arasında üst sıralarda yer almaktır. SEO kapsamında yapılan her bir işlem, anahtar kelimeler ile ziyaretçi yakalayarak siteyi üst sıralara taşımayı hedef alır. Adwords de web sitelerini daha fazla kişi tarafından görünür hale getirmeyi amaçladığı için bu iki kavram ilişkilidir.

Ancak Google Adwords ve SEO’nu çalışma prensipleri birbirlerinden tamamen farklıdır. Google Adwords, ödeme yaparak sitenizin reklamını yapmanızı sağlar. Ancak bu reklam, sitenizin aramalarda üst sıralara çıkması için yeterli değildir. Bunun yanında, sitenizde SEO çalışmalarının yapılması gerekir. Ancak iki kavram birlikte yer aldığında, siteniz aramalarda üst sıralara çıkabilir.

Google Ads Nasıl Kullanılmalıdır?

Google Adwords kullanmaya başlamadan önce izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Google Ads ile sitenizin reklamını yapmadan önce bir bütçe belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra, bu bütçe doğrultusunda ziyaretçi çekecek anahtar kelimeleri tayin etmelisiniz. Tüm bu aşamalardan sonra Google Ads çalışmanız başarıya ulaşarak sitenizin adını duyurmaya yardımcı olabilir.