Hair Extrem

Mediplus Hastanesi (Hairextrem) Dijital Pazarlamayla Saç Ekimi İşinde Bölgesinde Lider Konumda

 

Müşteri Yorumu

Ben her gün E-5 güzergahı Beylikdüzü’ne işyerime gitmekteyim. Bir gün yine aynı şekilde yolculuk ederken Acarnet firmasının tabelasını fark ettim. O ana kadar iş potansiyelimizde nasıl artırabilirim diye düşünüyordum. İşte tam bu noktada eğer bu firma iyi bir firmaysa bana yardımcı olabileceğini düşündüm ve aramaya kara verdim. Aradığım zaman telefonu açan bayan kibar bir dille uzman bir arkadaş size dönüş yapacağını belirtti. Sonrasında firmanın sahibi Alper bey direk bana kendi ulaşıp bir randevu tarihi belirledik. Aslında yapmak istediğim açıkçası yurtiçinin dışında Arap ülkeleri ve Avrupa ülkelerinde sitemizin bulunurluğunu artırıp müşteri dönüşümlerimizi artırmaktı. İşte tam bu noktada Alper Bey’le el sıkıştık ve çalışmaya başladık. İlk önce kaliteli profesyonel bir web sitesi çalışması yaptılar. Sonrasında yurtiçi ve yurtdışı “saç ekimi” kelimelerinde reklam çalışmaları ve seo çalışmaları yaparak çok dönüşümler aldık. Şu an halen çalışmaya devam etmekteyiz.

Haydar Aslan (Ceo)

 

Hairextrem

Başta İstanbul’da olmak üzere Sudi Arabistan, Fransa, Almanya, İtalya saç ekimi konusunda lider firma olan Hairextrem markası, bir çok memnun müşteri portföyü oluşturmuş bir şirkettir. Saç ekimi konusunda uzman olan firma tıpta son teknikleri ve gelişmiş yöntemleri kullanarak müşterilerine en iyi hizmeti vermektedir.

Başarılarımız

Hairextrem firmasıyla çalışmaya başladığımızda hazır bir web sitesi çalışması vardı ve bireysel biriyle çalışıyordu. Çalışmamıza ilk önce profesyonel ve seoya uyumlu bir web sitesi yaparak başladık. Sitenin iç seo çalışmasını bitirdikten sonra, yapılacak diğer dış seo ile ilgili detaylı çalışmalara başladık. Tabi ki seo da bir anda sonuç almak imkansızdır. Belli bir zaman diliminde, düzenli çalışmayla firmamızı istediği kelimelerde ilk sayfaya taşımış bulunmaktayız. Bu noktada seo işinde sabır çok önemlidir. Çalışmalarda kolay kelimelerde yaklaşık 3-4 ay, orta zor kelimeler de 6-8 ay zor kelimelerde ise çalışma 1-1.5 seneyi bulan çalışmalar söz konusudur. Mesela “Hairextrem” firmamızda “saç ekimi” kelimesin hem Türkçesine, hem Arapçasına, hem İngilizcesine çalıştık ki bu kelimelerde rekabet gerçekten ciddi boyutta çok yüksek. Seo çalışmasının yanında ciddi anlamda sem çalışmalarımızda oldu. Firmamız müşterilerine bir paket halinde hizmet pazarlamaktaydı. Yani şu şekilde; Sudi Arabistan’da veya Avrupa’nın farklı bir şehrinde olan bir müşteriye, turizm paketi hizmeti gibi bir çözüm sunarak, konaklamasını, uçak biletini, saç ekimini, turist gezisini hepsini planlayıp, fiyatlandırarak bir bütünleşik hizmet sunmaktaydı. Acarnet olarak sosyal medyayı yoğun kullanarak özellikle Facebook, İnstagram üzerindne takipçi artırıp, doğru kullanıcı ve takipçi çekebilecek stratejiler belirleyerek, müşteri dönüşümlerini yükselttik. Google aramalarında Türkçe saç ekimi kelimesinin yanında İngilizce, arapça kelimelerde de detaylı Google metin reklamı çalışması yapılarak ciddi anlamda yurt dışı müşteri portföyüne ulaşıldı.

Yapılan Hizmetler

  • Kurumsal web sitesi çalışması
  • Site içi seo optimizasyon çalışmaları
  • Site dışı seo optimizasyon çalışmaları
  • Mobilde masaüstünde site sayfa açılış hızları
  • Yurt içi, yurt dışı Google adwords çalışmaları
  • Facebook, İnstagram Reklam kampanyalarının yönetimi
  • Cdn Kurulumu ve kullandırılması
  • Site trafiğinin artırılması