Anasayfa / Web Tasarım / 2018 Web Tasarım Siteleri

2018 Web Tasarım Siteleri

Web tasarım son yıllarda çok dikkat çekmekte ve en az sosyal medya kadar takip edilmekte olan bir durumdur. Elbette ki bu tasarımla ilgili belirli trendler bulunduğunu da söylemek gerekir. Bilindiği gibi her geçen gün farklı sistemler karşımıza çıkmakta ve insanlar da geliştirilen bu sistemlerle daha şık ve daha doğru işlemler yapmaya gayret göstermektedir. Bu işlemler gerçekleştirilirken özellikle son yıllarda WordPress kullanımı çok yoğun bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi hiç kuşku yok ki daha kolay hazırlanabilmesi ve sunulabilmesi özelliğinin yanı sıra aynı zamanda da içerisinde yerleştirilecek olan dinamik programlar sayesinde en az biraz hep kadar net sonuçlarını sunulmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.

 

Web Tasarım Nasıl Yapılır?


 

Web tasarım işlemi yapılacağı zaman bilindiği gibi birçok şeyin bilinmesi gerekir. Bu bilgilerin  yanısıra elbetteki sitelerle ilgili belirli trendlerinde olduğunu bilmek gerekir Öncelikle olarak da şunu söylemek gerekirse Google tarafından hazırlanmış ve sunulmuş olan son çalışmalara göre günümüz trendlerine başında dinamik ve canlı renk şemaları gelmektedir. Yani insanlar özellikle daha fazla rengi denemekte ve böylece de renklerin daha canlı bir şekilde karşımıza çıkması durumu ortaya çıkmaktadır. Ayrıca başlık metinleri konusunda da artık beklentileri değişmiş bulunmaktadır. Web tasarımcıların hayal gücü ile yapılan sistemlerin daha da ötesinde geçirmiş daha kalın boşluklar içeren gelişigüzel yerleştirilmiş özel sistemler karşımıza çıkmaktadır.

 

Web Tasarım İncelikleri Nelerdir?


 

Dağınık tipografi seçimlerinde de elde edilen bu seçimler sayesinde farklı yazı stilleri karşımıza çıkmakta ve bu asimetri ile birleştirmektedir. 2018 yılı itibariyle web tasarım konusunda yapılan değişikliklerden bir tanesi de video ve animasyonlar konusunda olmaktadır. Web tasarımcılar özellikle tasarımları kullanmaya başladıklarından itibaren video ve animasyonlar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra kaydırmalı animasyonlar ve açıklayıcı videolar daha da ön plana çıkmış bulunmaktadır. 2018’den sonra mikrolif etkileşimler ve yapışkan unsurlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Milyonlarca renk, beklenmedik hareketler aynı zamanda da tasarımın içerisinde verilen mesajlar dahi ziyaretçilerin daha sadık olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de ziyaretçilerin daha fazla kullanımı açısından bir çok şeyi göz önünde bulundurarak işlemlerin yapılması önem arz etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Yapan Firmalar başlıklı makalemizde Web Tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Bootstrap Nedir? Bootstrap Site Yapımı

O bir açık kaynak kodlu tasarım harikası, CSS Freamwork ustası, tasarım denilince akla ilk o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir