Anasayfa / Web Tasarım / 2019 Web Tasarım Örnekleri

2019 Web Tasarım Örnekleri

Artan internet kullanıcı sayısı, teknoloji kapsamındaki gelişmeler ve artık insanların çoğu işlerini internet ortamında halletmeye başlamasına, alışverişlerini dahi markaların web sitelerinden yapmaktadırlar. Bundan dolayı web tasarım alanındaki ilerleme de ve kendini zamanın trendlerine göre değiştirmesi de hızlı şekilde olmaktadır.2018’den 2019 yılına kadar bile siteler birçok tasarım değişikliğine gitmektedir. Tasarımcılar yenilikleri takip edip, araştırmalar la bir çok dizayn modellemeleri bulmaya devam etmişlerdir. Markalar arasındaki rekabette ön plana çıkmalarını web tasarımı ile daha da kolay hale getirilmektedir. Peki 2019 yılında web tasarımında ne gibi örneklemelere ağırlık verilmiştir.

Tasarımda Kullanılan Renklerin Parlaklığı Ve Tonları

  • Geçmiş yıllarda firmalar web tasarımları için yumuşak ve daha soft renkler tercih ediyordu. Geçişleri daha hafif olan bir tasarım zamanla insanların gözünde donuk bir hal almaya başladı. Ve sıradanlaşan web tasarımı artık dikkatleri çekmemeye başladı. Bu yüzden 2019 yılında tasarımcılar bunu düşünerek eskiden kullanılan renklerin aksine artık daha canlı, parlak, daha fazla kontrast ve birbirleri ile daha zıt olan renkleri bir arada kullanmaya başladılar.

Az Asimetrik Detaylar

  • İnsan beyni genellikle bulunduğu ortamı, gördüğü bir yazıyı ya da bir resmi düzenleyip sıralı bir şekilde olmasını istemektedir. Ancak tamamen sıralı ve simetrik olan web siteleri artık sıradanlaşmıştır. Günümüzde daha farklı ve cesur sayılabilecek tasarımlar daha çok dikkat çekmektedir. Bu yüzden 2019 yılında yapılan web tasarımlarında az miktarda asimetrik detaylar yer almaktadır. Çok fazla yerleştirilen asimetrik detaylar gözü yoracağı için dikkatli olunmalıdır.

Sayfalarda Yer Alan Geçişler

  • Önceden tercih edilen tek tip geçişler yerine bu yıl biraz daha farklı geçiş türlerinin kombine edilerek tasarımı yapılmaya başlanmıştır. Sadece dikey ya da yatay geçişler yerine geçişler ile birlikte efektler de eklenerek daha göze çarpıcı değişiklikler tercih etmişlerdir. Burada dikkat edilmesi gereken esas vurgulanacak olan detaylardan uzaklaşmamaktır.

Yerel Desen Ve Dokular

  • Geçen yıllarda daha modern ve çağa ayak uyduran arka planlar dikkat çekerken 2019 yılında daha otantik ya da yerel dokuları barındıran siteler dikkat çekmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Web Sayfası Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir web sitesinin ürünlerinin doğru bir şekilde tanıtılması ve kurumsal kimliğinin uygun bir şekilde hazırlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir