Anasayfa / Genel / Acarnet Kırklareli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Danışma Kurulunda

Acarnet Kırklareli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Danışma Kurulunda

Rektörlüğünde Prof. Dr. Bülent Şengör bulunan ve 2007 yılında Kırklareli ilimizde kurulmuş olan Kırklareli Üniversitesi günümüzde eğitim vermeye devam etmektedir. Üniversitede Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Teknoloji gibi fakülteler bulunmaktadır. Bu fakültelerden biri olan Mühendislik fakültesinin Bilgisayar Programcılığı alanı nitelikli elemanlar yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda bölüm, bölüm başkanı olan Nadir subaşı ile eğitimin daha kaliteli olması için çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu çalışmalara katkıda bulunmak için firmamız bölümün danışma kuruluna katılmıştır. Sektörde ilkleri yapmaya devam eden firmamız bu kurulda mevcut yıllık planlamalar ve ders programları için çalışmalar gerçekleştirerek üniversiteye katkıda bulunacaktır.Bilgisayar programcılığı alanında danışma kurulunda bulunan Acarnet Bilişim yine danışma kurulunda bulunan ve bölüm başkanı olan Nadir Subaşı ile görüşmeler sağladı. Bu görüşmelerde firmamız eğitime nasıl katkı sağlanabileceği hakkında konuşmalar gerçekleştirdi. Sektörün daha iyi yerlere gelmesi ve iş gücünün arttırabilmesi için danışma kurulunda bulunan firmamızın eğitime katkı için daha birçok projesi bulunmaktadır. Bu projelerdeki asıl amaç ülkemizin Bilişim sektöründe daha iyi konumlara gelmesini sağlamaktır.

Ülkemizde üniversiteden üniversiteye ve bölgeden bölgeye değişen bir eğitim sisteminin olduğunun ve bu eğitim sisteminin diğer ülkelere oranla geride kaldığının herkes gibi farkında olan firmamız, bu konuda ülkemizde birtakım iyileştirmelerin ve çalışmaların yapılması görüşündedir. Bunun için eğitim sistemine faydalı olabilecek projeler hazırlayan ve bunları en kısa sürede gerçekleştirmek isteyen firmamızın Kırklareli hariç diğer projelerinden haberdar olmak için firmamızı takip etmeye devam ediniz.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Teknoloji Bağımlılığı Nedir? Tehlikeleri Nelerdir?

İnternet bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı…Herkesin dilinde bugünlerde bu iki kavram var. Bağımlılık kelimesi çoğu zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir