Anasayfa / SEO / Amazon SEO Nedir?

Amazon SEO Nedir?

Amazon SEO’nun ne olduğu konusunda bilgi vermeden önce dilerseniz seo nedir sorusuna yanıt bulalım. Sitelerin arama motorlarıyla bir bütün olarak çalışması işlemine SEO denilmektedir. Amazon SEO’nun çalışma algoritması normal SEO ile farklı şekilde çalışmaktadır. Amazon SEO‘dan en çok ürün satışını arttırmak isteyen firmalar fayda sağlamıştır.

Ürünlerini satmak isteyen kişiler bu yöntemle ürünlerini daha kolay sergileyebilirler. Ürünlerimizin Amazon’ da yapılan aramalar sonucunda ön planda çıkmasını sağlamak için SEO tekniğinde kullandığımız anahtar kelimelerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Yani Amazon kullanıcıları tarafından ürünler hakkında arama yapıldığında size ulaşabilmesi için ürünlerinizin ön planda çıkması için anahtar kelimelere doğru bir şekilde yer verilmesi gerekmektedir. Anahtar kelimeler ile ürünlerinizin popülerliği artacak buda doğrudan kazancınızı etkileyecektir.

A-SEO

Amazon SEO Nasıl Yapılır?

Ürünlerinizin sadece bir kitleye ulaşmasının yanı sıra tüm dünyada görüntülenebilir olmasına yardımcı olan Amazon yapılan SEO çalışması ile ürünlerinizin daima ön planda olması sağlanacaktır. Amazon’da ön planda olmak için 3 anahtar kelime kuralının uygulanması gerekmektedir. Amazon’da ön planda çıkmak için Amazon Tool ve Amazon Keywords kullanmak gerekmektedir. Arama sonuçlarındaki performansınız ile sitenin veri tabanına dikkat edilerek arama sonuçlarında ki sıralama buna göre belirlenmektedir.

Amazon arama sonuçlarınız için vitrininizin tıklanma oranı, satış oranları, müşteri memnuniyeti ve yorumları gibi maddeler arama sonuçlarında ön planda çıkmanızı sağlayan en önemli unsurlardır. Amazon dışında ürünlerinizin Google üzerinden de görüntülenmesi için backlink çıkışı yapılması gerekmektedir. Rekabetin ön planda olduğu Amazon sonuçlarında bu koşullara uyum sağlayan kullanıcılar ürünlerini ön planda gösterebilmektedirler.

 

Amazon’da Rekabet Analizi Nedir?

Amazon’da ürünlerinizin satışına gerçekleştirebilmeniz için özellikle ticaret hedeflerinizin planlanmasının yapılması gerekmektedir. Yani Amazon’ da diğer rakiplerinizin bir sonraki adımlarını ve taktiklerini analiz ederek planlamalar yapılması gerekmektedir. Amazon’da rekabet analizi rakiplerinizin sizin gerinizde kalmasını sağlayacağından, ürünlerinizin daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayan en önemli yollardan biri olarak görülmektedir.

Rekabet analizi ile ürün fiyatlarınızı, ürün özelliklerinizi rakipleriniz ile karşılaştırabilir ve eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra rekabet analizi ile vitrininizin güçlendirilmesi için ipuçları alarak ürün çeşitliliğinizi arttırabilirsiniz. Bu da sizin daha  çok ürün pazarlayabilme olanağı sağlamaktadır. Amazon SEO ile daha çok müşteriye ulaşmanıza olanak sağlanmaktadır. SEO ile dünya çapındaki müşterilerinize ulaşarak ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

 

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

SEO

SEO, sitenizin başlıca Google olmak üzere arama motorlarına optimizasyon olması demektir. Sitenizin, arama motorlarında aranan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir