Anasayfa / Genel / Beylikdüzü Kurumsal Web Tasarım

Beylikdüzü Kurumsal Web Tasarım

Dünyamızdaki internetin gelişmesiyle birikte web sitelerin gelişmesinde ise etkili olur. Bundan dolayı kurumsal web tasarım şirketleri site yapımın da her zaman kaliteli ve düzenli olması lazım. Şirketinizin internette ki kimliği web tasarım siteniz olabilir. Bunun için web sitesi yaptırıyorsanız işinde profesyonel bir şirketle iş yapmanız gerekir. Kurumsal web tasarım şirketleri her ne olursa olsun bütün işleri ince ayrıntısına kadar çalışması gerekebilir. Bir web sitesi yaparken yapılacak olan kurumun logosunu, renklerini, kimliğini ve hizmetlerini göz önünde bulundurması bu şekilde yapılacak siteye tasarım yapması gerekir.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal web tasarım şirketlerinde ilk önem basitlik ve sitenin işlemesini sağlamak. Web sitesindeki renkleri seçerken genellikle beyaz ve gri renkler tercih edilebilir. Kurumsal web tasarım şirketinin ne kadar profesyonel olup olmadıklarını web sitelerin girdiğiniz zaman görebilmek mümkün olabilir. Aksi taktirde kendi web tasarım sitelerine dikkatli bir çalışma göstermeyen kurumlar gelen ziyaretçiler için negatif sonuç alacakları kesin olabilir. Kurumsal web tasarım şirketleri internet ortamlarında kendini belli etmeleri lazım. Şirketler istediklerini yapmaları için son derece teknik bir ekiple çalışması gerekir.

Şirketin logosu her zaman güzel bir şekilde olması gerekir. Kurumsal web tasarım siteleri basit ve kullanılabilir olması gerekir. Web sitenize gelen bir kullanıcıyı saatlerce bilgi aramaması için kolay ve anlaşılır bir web sitesi yapmak gerekir. Web sitenizde ki kullanıcılar için yapılan sayfaların saniyeler içerisinde açılması gerek. Bu nedenle yapılan olan sitenizin işini bilen teknik bir ekibin yapması gereklidir. Kurumsal web tasarım siteleri ilk başta sitenize gelen internet kullanıcıları için olumlu yanıtlar almalıdır. Web sitenize gelen ziyaretçiler için sizin hangi bölümlerde iş yapmakta olduğunuzu rahat bir şekilde anlamalıdır.

Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kurumsal web tasarım yapılırken bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekir.

 • Gelen ziyaretçiler için basit ve tasarım dikkat çekici olması gerekir.
 • Şirketin logosu renkleriyle aynı olmalıdır.
 • Aşırı derecede fazla gif, animasyon ve video kullanmayın.
 • Web sitenizi ziyaret edenler için güven açısından kolaylık sağlaması lazım.
 • Yapılan veya yapılmakta olan siteyi zamanında bitirilmesi gerekir.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

 • İçerik: Fotoğraflar ve yazılardan oluşan içerik kısmı gelen müşteriler için bilgi verecek şekilde olması lazım.
 • Renk: Web sitenize renk seçimleri kendi tercihinize kalmış olsa bile kurumun renklerine uygun olması sizler için avantaj olabilir.
 • Düzen: Web siteniz için önemli konulardan birisi düzendir. Verilen bilgiler için hızlı bir şekilde ulaşılması lazım. Buda gelen ziyaretçiler için sitede kalmasını sağlar.
 • Grafikler: Web sitenizin için kullandığınız resim, video, fotoğrafların sitenin hız akışını bozmayacak şekilde olması gerekir.
 • Fontlar: Web sitenizde kullanacağınız yazı şekilleri kaliteli olması gerekebilir.

Faydaları Neler?

Web tasarım sitesinin faydası yapılan ürünlerin daha kolay bir şekilde kullanıcıya ulaşmasını sağlar. Yapılan tasarımda aynı sektörde ki rakiplerin bir adım önünde olabilirsiniz. Web sitenizde ki tasarım yapılmadan önce nasıl bir firma olduğunuza bakılıp buna göre bir tasarım yapılması mümkün olabilir. İnternet dünyasında yapılan profesyonel web sitesi sayesinde yerinizi almış olursunuz. Web tasarım sayesinde şirketiniz gelen ziyaretçiler için son derece önemli olabilir.

 

Kurumsal web tasarım bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için derecesinden fazla kullanılabilirlik olması gerekebilir. İnternetin dünyamıza girmesi ile birlikte sitelerin kalitesi her geçen gün fazlalaşmaktadır. Şuanda ki hayatımızda artışa geçmekte olan web tasarım şirketleri ilerleyen tarihlerde ise aynı şekilde ilerlemeyi planlıyor. Kurumsal web tasarım aynı şekilde ki çalışmalara son verip daha iyi çalışmalara adım atması gerekir. Kurumsal web tasarım yapıldığında sitenin her türlü kriterlere aktif olması gelen ziyaretçiler için avantaj sağlayabilir.

Kurumsal web tasarım şirketleri her türlü teknolojik aletlerin üst düzeyde bilgi sahibi olması gerekir, aksi taktirde yapılacak olan işin kötü sonuçlar çıkmasını engelleyemeyiz. Web tasarım siteniz de oluşabilecek sorunlara karşı hiçbir zaman kullanıcılarınızı yalnız bırakmaması halinde karşı taraf için olumlu düşüncülere sahip olursunuz bunlarda sizlere avantaj olarak geri dönüşüm yapabilir. Kurumsal web tasarım yaptırmak istenildiğinde bazı özellikleri dikkat etmeniz gerekir bunların bazıları ise ;

 • Aynı sektör de olan firmaları araştırıp analiz etmek.
 • Müşterilerden beklenen bilgilerin verilmesi.
 • Farklı şekillerdeki içerikler resimler konulması.
 • İnternet arama motorlarını en uygun hale getirilmesi.
 • Son derecede ki teknolojiye uygun işlerin yapılması.
 • Teknik ve profesyonel bir ekip le çalışma yapılması.

Kurumunuz için yapmak ta bulunduğunuz web sitesi sizler için avantajlar sağlar. Nedeni ise sitenize ziyarete gelen bir internet kullanıcısı web sitenize ne kadar kaliteli bir işçilik olduğunu gördüğünde sizlerin paylaşmakta olduğu ürünleri almak konusunda ki düşünceleri olabilir. Bunun sayesinde siteniz ziyaretçi akımına uğrayacaktır ve ürünlerinizin alınması şeklinde sizlerin de nakit artışında bir değişiklik söz konusu olabilir. İlerleyen zamanlar için yapılan en büyük işlerden birisi de kurumsal web tasarım söz konusu olabilir. Nedeni ise internetin eskiye göre daha fazla gelişmesiyle birlikte web tasarımlarda daha fazla gelişmek te söz konusu olur.

 

hakkında Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Teknoloji Bağımlılığı Nedir? Tehlikeleri Nelerdir?

İnternet bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı…Herkesin dilinde bugünlerde bu iki kavram var. Bağımlılık kelimesi çoğu zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir