Anasayfa / E-Ticaret / E-Ticaret Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

E-Ticaret Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

E-Ticaret Faydaları saymakla bitmez. Fiziksel dünyada belirli bir mesai saati içinde hizmet verir. Belirli bir mesai saati içinde müşteri ağırlarsınız oysa hizmetlerinizi dijital dünyaya aktardığınızda kurumunuz 7 gün 24 saat açıktır ve müşterileriniz her daim size ulaşıp, yaptığınız iş hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Bu sayede mail, satın alma, telefon araması yolluyla sizinle iletişim, etkileşim kurabilirler. Kar durumunuzu artırır ve daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Fiziksel dünyada belirli bir güzergah içinde yer alırsınız lakin dijital dünyaya bir adım attığınızda belirli bir adresten dünyanın her yerinden sitenizin diline göre insanlar size ulaşabilir. Bu yüzden dijital dünyaya bir adım atmak, gelişen dünyada olmazsa olmazlardandır.

IS-030116-musteri-680

E-Ticaretin Yararları

E-Ticaret faydaları konusuna yukarda değindik şimdi sıra geldi E-ticaretin yararlarını sizlere açıklamaya burada fayda ve yarar aynı şey diye düşünebilirsiniz oysa birbirinden ayrı şeylerdir. Fayda uzun dönem kazanımlarıyken, yararlar kısa dönem içinde gerçekleşir. Dilerseniz daha iyi anlaşması adına maddeler halinde bu konuyu inceleyelim.

 • Ziyaretçileriniz ürün ve hizmetlerinize her an ulaşabilirler.
 • Sunduğunuz kampanyalardan en hızlı şekilde yararlanabilirler.
 • Ürün ve hizmet çeşitliliğinizi daha iyi şekilde inceleyebilirler.
 • İhtiyaçlarına uygun ürünleri daha hızlı satın alabilirler.
 • Olumlu yorumlar sayesinde daha fazla kişiyi tarafından tanınmaya başlarsınız.
 • Saniyeler içinde gerçekleşen işlemler sayesinde karınız artar.
 • Stok da yer alan ürünler hakkında daha fazla bilgi sahibi olursunuz.
 • İnsanlar size daha kolay daha hızlı bir şekilde ulaşabilir.
 • 7 Gün 24 Saat satış yapma avantajına sahip olursunuz.

E-Ticaret ile Kar Marjınızı Artırın

e-ticaret
Fiziksel konumunuz ile ulaşabileceğiniz kişi sayısı sınırlıdır. Oysa ürünlerinizi dijital ortama aktardığınızda binlerce kişi yerinden kalkmadan, evinden, işinden, kafeden bile ürünlerinize ulaşabilir hale gelir.

Bu sayede daha fazla satış yaparak kar marjınızı artırabilirsiniz. Lokal bir işletme olmaktan çıkarak 81 ile satış yapma imkanı elde edersiniz.Sunduğunuz hizmetler sadece bulunduğunuz il ile sınırlı kalmaz. 81 ilin her noktasına kargo yardımıyla ürünlerinizi gönderir ve bu sayede stokta kalan tüm ürünlerden kurtulabilirsiniz. Kazandığınız para ile yeni yatırımlar yaparak işinizi büyütme imkanı elde edersiniz.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

E-Ticaret Sitelerinin Geri Kalmasına Yol Açan SEO Hataları

Ticari amaçla kurulan sitelerin amacı ve fonksiyonu farklıdır. Dolayısıyla arama motorlarında birinci sırada yer alabilmeleri …

Bir yorum

 1. Merhaba,

  Öncelikle çok faydalı bir makale olmuş onu belirtmek isterim. E-ticaret sitelerine gelecek olursak hayatımızı kolaylaştıran bir sistem. Benim de yönetimini kendim yaptığım bir e-ticaret sitem var müşterilerim oraya girip alış verişini yapıyor gidip para almakla uğraşmıyorum kredi kartıyla ödeme yaptırıyorum bu sayede alış veriş çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir