Anasayfa / E-Ticaret / E-Ticaret Paketleri Nedir?

E-Ticaret Paketleri Nedir?

2000’li yılların başları itibariyle piyasada adını duyurmaya başlayan e-ticaret mefhumu, şu an küçük çocukların bile kolaylıkla yapabileceği bir iş alanı haline gelmiş durumda. Gerçek mağazalarını kapatıp sanal mağazalar üzerinden satış yapmaya başlayan işletmelerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Lojistik hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte ürünlerin tüketicilere ulaşım süresi kısalmış, dolayısıyla e-ticaret, geleneksel ticaretin yerini almış halde. Peki, e-ticarete herkes atılabilir mi? Elbette! Bunun için yazılım dili bilmek gerekir mi? Bir webmasterla çalışmak zorunlu mu? Bu soruların cevabı ise “Hayır!”. İhtiyaç duyulan tek şey bir e-ticaret paketi. Peki, “E-ticaret paketleri nedir?”.

E-ticaret paketleri, e-ticarette başarılı olabilmek için sektörel ihtiyaçlara karşılık veren ve hedef kitlenize ulaşmayı kolaylaştıracak bir dizi hizmet sunan paketlerdir. Sunucu hizmetlerinden site adıyla e-posta tanımlayabilmeye, ücretsiz temalar aracılığıyla web sitesine özel tasarımlar uygulayabilmekten istenilen sayıda sayfa tasarımı yapabilmeye, günlük, aylık, yıllık tüketici analizlerinden ürün, marka ve kategori bazlı satış raporlarına ulaşabilmeye kadar pek çok hizmeti kapsamaktadır.

En İyi E-Ticaret Paketleri Nedir?

E-ticaret paketleri nedir? E-ticaret paketleri, ürün ve hizmetlerin sanal mağazalar aracılığıyla satışa sunulabilmesi için gerekli olan bütün altyapıyı sağlamaya yarayan yazılımsal hizmetlerdir. Güvenilir, referansları kuvvetli ve uzman kadrolardan oluşmuş firmalar en iyi e-ticaret paketleri sağlayıcıları olarak göze çarpmaktadır.

Tercih edilebilir bir e-ticaret paketinde bulunması gerekenler;

  • N11, GittiGidiyor, HepsiBurada, Amazon, Trendyol gibi sitelerle entegrasyon sağlayabilmesi,
  • ERP programlarıyla entegrasyon sağlayabilmesi,
  • Kargo takip modülünün olması,
  • Ürün düzenleme ve güncelleme imkanlarının olması,
  • Günlük, saatlik ya da isteğe göre oluşturulabilen güncelleme seçeneklerinin mevcut olması,
  • SEO uyumlu olması. Bu sayede SEO çalışmaları yapılırken işleri hızlandırabilmesi.
  • E-ticaret sitesinin yanı sıra blog yönetim seçeneklerinin de bulunması. Bu sayede dijital pazarlama çalışmalarına katkıda bulunulabilmesi.

Yukarıda sayılan maddelerin geneline bakıldığında hem tüketicinin hem de satıcının işini kolaylaştıracak özellikler olduğu görülecektir. Bu özellikler, hemen her e-ticaret paketinde bulunmaktadır. Yine de, karar vermeden önce e-ticaret paketleri karşılaştırma yapılması yararlı olacaktır. Sadece paketleri değil, firmaları da araştırmak ve ona göre karar vermek en doğrusudur.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

E-Ticaret Sitelerinin Geri Kalmasına Yol Açan SEO Hataları

Ticari amaçla kurulan sitelerin amacı ve fonksiyonu farklıdır. Dolayısıyla arama motorlarında birinci sırada yer alabilmeleri …

Bir yorum

  1. E ticaret paketlerinin yararları hakkında birçok araştırmada bulundum. Araştırmalar sonucunda karşıma çıkan sitelerden pek fazla bilgi edinemedim. Ardından sitenizde bulunan yazınız ile karşılaştım. Yazmış olduğunuz yazılar sayesinde E ticaret paketleri hakkında birçok bilgiye sahip oldum. Bu yararlı yazı için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir