E-ticaret Sitelerinde Site içi Ürün Karşılaştırma

E-ticaret Sitelerinin Günümüzdeki Yeri ve Önemi

Her geçen gün önemini daha da arttıran e-ticaret sitelerini günümüzde her tarafında görmek mümkün. Dijital dünya da oldukça önemli bir yer edinmiş bu siteler her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Bu siteler kullanılmadan önce mağaza mağaza dolaşmaktaydık fakat bu durum yerini dijital aleme bırakmıştır. Bu konu hakkında yapılan birtakım araştırmalara göre birkaç yıl içinde dükkanlar kepenklerini indirip yerini online alışveriş sitelerine bırakacağı düşünülmektedir. Bu düşünce her ne kadar bizlerin işini kolaylaştırsa da bu durum insanoğlunu iyice tembelleştirecek gibi görünüyor.

Küçükten büyüğe herkesin çalışıp okula gitmesi, alışveriş yapmaya zaman bırakmamaktadır. Bu problemi ortadan kaldıran e-ticaret sistemleri ile dilediğiniz an ürün alışverişi yapabilirsiniz. Birkaç tık kadar kolay olan ürün alma işlemi biz kullanıcılara zamandan büyük oranda tasarruf sağlayacaktır. Yolculukta geçen zamanlar, işlerde geçen zamanlar gibi durumları düşünürsek ve zamandan tasarruf etme gibi bir düşüncemiz varsa bunun bu sistemler tam bizlere göre. Bunların yanı sıra bu sistemler bizlere alışveriş yaparken harcadığımız eforu da amorti edecektir.

Eticaret Uzmanı

E-ticaret siteleri her ne kadar kullanıcıların işine yarasa da bu durum firma sahiplerinin işine de gelmektedir. İşlerini arttırmayı planlayan birçok firma yetkilisi şimdiden bir e-ticaret sitesi kurdu bile. Bu kurulan sitelerle ürünlerini daha kolay müşterilerine ulaştıran firma sahipleri bu durumdan oldukça memnun.

Bir ürün almaya kalkıştığımızda türlü mağazaları gezerek efor sarf etmekteydik. Bu eforu sarf ederken üründe başlıca aradığımız kriterler ürünün ucuz ve bizlere hitap etmesidir. Hem bizlere hitap eden hem de ucuz ürünü bulurken ayrıca ürünleri karşılaştırırken harcadığımız zaman ve performans oldukça fazla.  Bu sorunu ortadan kaldıran bu sistemler ile dilediğimiz ürünü dilediğimiz bir zamanda kolay bir şekilde temin edebiliriz.

İçerisinde birçok modülü barındıran bu sistemlerin kullanıcılar tarafından en çok sevilen modülü ürün karşılaştırmadır. Bu modül sayesinde kullanıcılar bir ürünü alırken türlü zahmetlerden kurtulup bir tık işlemi ile istediği ürünü karşılaştırabilir. Bu özelliğiyle e-ticaret siteleri kullanıcılarının kalbini oldukça kazanmıştır. Bu özelliğin nasıl olduğu, nasıl yapıldığı, ne işe yaradığı gibi soruların yanıtını aşağıdan bulabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri

E-ticaret Sitelerinde Ürün Karşılaştırma Özelliği

Bu siteleri kullanan kullanıcıların en çok sevdiği modüllerden biri kuşkusuz ki ürün karşılaştırmadır. Bu özelliğiyle site kullanıcılara ürünü satılma içgüdüsü uyandıracaktır. Satın alma da oldukça kullanıcıların işine gelen bu sistemde olan başlıca karşılaştırma türleri aşağıdaki gibidir.

  • Ürün İsmini Karşılaştırma,
  • Ürün Özelliklerini Karşılaştırma,
  • Ürün Markasını Karşılaştırma,
  • Ürün Fiyatını Karşılaştırma,
  • Ürün Benzerliklerini Karşılaştırma.

Yukarıdaki belirtilenler sistemde var olan başlıca kıyaslamalardır. Alıcılar bu sistemi kullanarak yaptığı karşılaştırmalarla daha doğru bir seçim yapmış olacaktır. Bu özelliğin yanı sıra kullanıcıların işine gelen birçok sistem yani modül sitelerin içerisinde mevcuttur. Bunların neler olduğunu aşağıda maddeler halinde inceleyebilirsiniz.

Site İçi Ürün Arama Özelliği

Sitede bulunan arama alanı ile kullanıcılar dilediği ürünü kolay bir şekilde arayıp bulabilir. Bu özellik kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırmıştır. Dilediği ürüne kolay bir şekilde ulaşan kullanıcılar zamandan da tasarruf ettiği için oldukça mutlu olacaktır.

Site İçi Ürün Arama

Canlı Destek Modülü

Bu modül sayesinde kullanıcılar sormak istediği birtakım soruları ve bu sorun yanıtlarını anlık olarak bulabilecektir. Karşıda yetkili birinin olduğu sistem genellikle sitelerin sağ alt köşelerinde yer almaktadır.

Kolay Ödeme Seçenekleri

Sitede bulunan kolay ödeme seçenekleriyle kullanıcılar dilediği ürünü kolay bir şekilde satın alıp kullanabilir. Bu işlem yapılırken sistemin kolay ve anlaşılır olması müşterilerin işine oldukça yarayacaktır.

 

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

E-Ticaret Sitelerinin Geri Kalmasına Yol Açan SEO Hataları

E-Ticaret Sitelerinin Geri Kalmasına Yol Açan SEO Hataları

Ticari amaçla kurulan sitelerin amacı ve fonksiyonu farklıdır. Dolayısıyla arama motorlarında birinci sırada yer alabilmeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir