Anasayfa / Genel / En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri 2019

En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri 2019

En çok ziyaret edilen internet siteleri 2019 makalemizde, 2019 yılında damga vuran internet sitelerinden bahsedeceğiz. Ülkemizde ve dünyada en çok ziyaret edilen internet sitelerinin özelliklerinden kısaca bahsedeceğiz.

Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen Siteleri

Türkiye’nin en iyi internet siteleri sizce bu özelliklerini nereden almış olabilir? Bakalım en çok ziyaret edilen ve dolayısıyla en iyi olan internet siteleri hangileri ve ne gibi özellikler barındırıyor.

İlginç konuların yer aldığı Onedio adlı sitenin ziyaretçi sayısı aylık 82 milyona ulaşmış durumda. Siteye gelen birisi ortalama 5 dakika kadar zaman geçiriyor.

Ekşisözlük ismini sanırız duymayan yoktur. Bu sitenin aylık ziyaretçi sayısı 127 milyon civarında. Sitede kalma süresi ise ortalama 7 dakika kadar. Sitenin birçok yazarı da bulunuyor. Böylece en çok ziyaret edilen siteler 2019 listesinde yer almayı başarıyor.

Türkiye’nin En İyi İnternet Siteleri

Tasarım, ziyaretçi sayısı ve sitede kalınan ortalama süreye göre, Türkiye en çok ziyaret edilen siteler 2019 yılı itibariyle bu başlık altında incelenecek.

Kızlar soruyor adlı site kadın ve erkeğin kendisini özgürce ifade edebildiği platformlardan bir tanesi. Tabi ki her sitede olduğu gibi burada da sapıtan bir tayfa mevcut. Sitenin aylık ziyaretçi sayısı 41,6 milyon civarında ve sitede kalma süresi ortalama olarak 3 dakika.

En Çok Okunan Haber Siteleri

Haber7 sitesinin aylık ziyaretçi oranı 51,76 milyona ulaştı. Sitede ortalama geçirilen süre 11,61 dakika. Artık eskisi gibi gazeteler okunmuyor. Onun yerine haber siteleri ziyaret ediliyor.

Aynı şekilde Sabah haberin sitesi de aylık ortalama 59,80 milyon ziyaretçiye sahip. Tabi ki bu tür sitelerin domain otoritesi oldukça güçlü. Siteye gelen ziyaretçi burada ortalama 5 dakika zaman geçiriyor. Zaman geçirme süresi, diğer sitelere oranla biraz düşük gibi sanki.

En çok ziyaret edilen haber siteleri 2019 yılında Hürriyet oldu. Site aylık 173 milyondan fazla ziyaretçisiyle dikkat çekiyor. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen siteleri arasında yer alan sitede geçirilen ortalama süre ise 10,50 dakikadır.

Milliyet internet sitesi, Türkiye’de en çok tıklanan haber siteleri arasında 2. Sırada yer alıyor. Sitenin aylık ziyaretçi sayısı 130 milyon civarında. Sitede kalma süresi ise 11 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

En çok okunan haber siteleri 2019 yılı itibariyle Yeni Şafak haber sitesi de sayılabilir. Gerçi diğerlerine göre ziyaretçi sayısı düşük olsa da, yine de iyi bir potansiyel sergilediğini söyleyebiliriz. Aylık ziyaretçi sayısı 17 milyondan fazla olan sitede kalış süresi ortalama olarak 5 dakika civarında.

Popüler İnternet Siteleri

Mynet sitesini sanırız duymayan yoktur. Hatta bir dönem bir neslin yoğun ilgi gösterdiği sitelerdendi. Ancak popülerliğini hala koruyor gibi görünüyor. Ziyaretçi sayısının aylık ortalama 95 milyon olmasından bunu anlayabiliyoruz. Ayrıca sitede kalma süresi, birçok siteden de daha fazla ve 9 dakikaya yakın.

Türkiye’de en çok tıklanan siteler arasında ve oldukça popüler olan Blogspot, kişilerin kendisini özgürce ifade edebileceği bir platform sunuyor. Bu sitede kendinize ait blog açabiliyor ve makalelerinizi paylaşabiliyorsunuz. Sitenin aylık ziyaretçi sayısı 80 milyon civarında ve sitede kalma süresi, 3 dakikaya yakın.

Forum siteleri arasında yer bir başka sanırız. Donanım haber kurulduktan kısa bir süre sonra duyulmaya başladı ve donanımcıların bilgi paylaştığı bir yer haline geldi. Aylık ziyaretçi sayısı 62 milyon civarında olan sitede ortalama kalma süresi 3 dakika olarak tespit edilmiş.

Aliexpress sitesi Alibaba firmasının iştiraklerinden bir tanesi. Yurtdışından ürün getirmek sanırız fıtratımızda var ve site kısa sürede ülkede epey popüler oldu. Sitenin aylık ziyaretçi sayısı ülkemizde 698 milyon olarak belirlenmiş. Sitede kalma süresi ise 12 dakika civarında. Diğer alışveriş sitelerinden bile fazla değil mi?

En Çok Tıklanan Alışveriş Siteleri

Alışveriş yapmayı sevdiğimiz, alışveriş sitelerine olan ilgimizden belli oluyor. Türkiye’de kısa sürede yükselen ve ziyaretçi sayısı artan sitelerden bahsederek, alışveriş çılgını olduğumuzu ispatlayacağız.

Aynı zamanda en çok ziyaret eden siteler arasında yer alan Sahibinden sitesinin aylık ziyaretçi sayısı 146 milyona ulaşmış durumda. Sitede geçirilen ortalama süre ise 13,41 dakika. Gerçekten iyi bir performans.

Hepsi burada sitesini listeye almadan olmaz. Sitenin aylık ziyaretçi sayısı 79 milyon civarında. Sitede kalma süresi ise 5 dakika civarında. Sanırız buradan hep erkekler alışveriş yapıyorlar. Eğer kadınlar yapmış olsaydı, sitede kalma süresi daha fazla olurdu, siz ne dersiniz?

N11 sitesi de listemizde yer almayı hak ediyor. Sitenin aylık ziyaretçi sayısı 71 milyona ulaşmış durumda. Sitede kalma süresi ise 6 dakika civarında.

Gitti gidiyor sitesi de herkesin bildiği alışveriş siteleri arasındaki yerini alıyor. Aylık ziyaretçi sayısı 80 milyon civarında ve ortalama kalma süresi 5 dakika civarında.

En Çok Tıklanan Sağlık Siteleri

Doktor sitesi adlı internet sitesinin ziyaretçi sayısı 6 milyon civarında. Sitede geçirilen ortalama süre ise 2 dakikadan fazla.

Doktor takvimi adlı sitenin ortalama ziyaretçi sayısı 4,5 milyon civarında. Sitede geçirilen ortalama süre ise 2,30 dakika civarında. Yukarıdaki ve buradaki sitede geçirilen süreyi kıyaslayacak olursak, pek sağlığımıza önem vermiyoruz sonucu çıkıyor.

Asistan hekim adlı site ise bir grup doktorun girişimiyle açıldı. Kısa sürede aylık 3,5 milyon ziyaretçiye ulaşan sitede kalma süresi ortalama 5 dakika kadar.

Aslında daha sıralayacağımız birçok site var. Ancak sanırız bu kadar bilgi de yeterli olacaktır. Türkiye’nin en popüler sitelerinin birçoğunu zaten hepimiz biliyoruz. Bu sitelerin bu kadar kısa sürede muazzam ziyaretçi sayısına sahip olmasının altına yatan sır, kullanıcı odaklı fikirleri hayata geçirmeleridir. Ayrıca kendilerini sürekli olarak geliştirerek, bir ilke imza atmışlardır.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Corona Virüsü Aşısı Hızlı Bulunabilir mi?

Corona virüsü aşısıbulma çalışmaları; ABD, Almanya, Çin ve diğer ülkelerde son hız devam ediyor. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir