Anasayfa / SEO / Google Üst Sıralara Tırmanmanın Yolları

Google Üst Sıralara Tırmanmanın Yolları

                                                              

Biliyorsunuz ki herkes web sitesini Google aramalarında üst sıralara çıkarmak ister. Bunu yaptığınızda sitenizin trafiği yükselmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu yazımızda Google’da üst sıralara çıkmamız için gerekli yollardan bahsedeceğiz.

Ülke Uzantısı: Domain adresiniz ülke uzantısı ile bitiyorsa bu sizin o ülkedeki sıralamanızı olumlu yönde etkilerden dünya çapında bu olumu yön olumsuz yöne dönüşecektir. Burada önemli olan olay nerede yükselmek istediğinizi önceden karar vermenizdir.

Anahtar Kelime ile Başlayan Başlıklar: Eğer sitenizi yükseltmek için içerik yazıyorsanız bu içeriğin anahtar kelimesi başta olması sitenizin hızlı indeks almasına neden olacaktır.

Verilen Linkin Kalitesi: Otorite haline gelmiş sitelerde link vermek çok önemlidir.

Kırık Linkler: Sitelerinizde kırık link olması sitenin güncel olmadığı bilgisini verir. Kırık linklerin sizleri istediğiniz sayfaya yönlendirmemesi  Google tarafından gerilemenize sebep olacaktır.

Sayfa Kategorisi: Sayfanın bağlı olduğu ve daha çok ilgili olduğu sinyalini veren kriterdir.

Site Haritası Önceliği: Bir sayfada sitemap.xml olması sitenin sıralamasını iyi yönde etkileyecektir.

İletişim Sayfası: Google verilerine göre sitede yeterli sevide İletişim bilgilerinin olması siteyi diğer rakiplerinize göre daha avantajlı kılmaktadır. Hatta iletişim bilgileriniz hakkımızda bölümü ile bir uyum içinde olması bu avantajınızı daha da etkileyecektir.

Sayfa Sayısı: Bir sitedeki sayfa sayı bolluğu sitenizin güvenirliğini olumlu yönde etkiler.

Site Haritalarının Olması: Sitenizde site haritası olması sitenizin Google ‘da üst sıralara tırmanmanıza daha da etki sağlayacaktır.

Özgün İçerik: Sitenizde blog kısmında özgün içeriklerin bulunması sitenizi üst sıralara taşımada önemli etkenlerden biridir. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sitenizde yayınlanan makalelerin çalıntı olmamasıdır.

Link’lerde Alınan İçeriklerin Kelime Sayısı: Google’a göre 1000 kelime ile hazırlanmış bir içerikten alınan link ile 50 kelime olarak sınırlandırılmış bir içerikten her zaman daha değerli olduğunu belirtmekte.

Meta Etiket: Meta etiketleri Google sıralamalarında üst sıralara tırmanmanızda size fayda sağlayacak diğer bir etkendir. Sayfa başlığı, sayfa açıklaması ile uyumlu olan kelimeler sizler için daha iyi olacaktır.

 

Sizlerde Google üst sıralara tırmanmak istiyorsanız Acarnet Bilişim Hizmetleri Sizlere bu kolaylığı sağlamaktan mutluluk duyacaktır.

 

 

 

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Kaliteli Özgün İçerik Nasıl Oluşturulur?

Etkili içerik oluşturma için ne yapmanız gerektiğiniz biliyor musunuz? Acarnet Web Tasarım firması olarak yıllardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir