Anasayfa / Web Tasarım / İstanbul Kurumsal Web Tasarım

İstanbul Kurumsal Web Tasarım

İstanbul Kurumsal Web Tasarım Nedir?

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla kurumsal firmalar web site sahibi olmak istediler. Fakat kurumsal web tasarım yapmak için çok fazla dikkatli olmamız gerekir. Kurumsal firmaların web tasarımları etkileyici ve kullanıcı dostu olmalıdır.

İstanbul Kurumsal Web Site Nasıl Yapılır?

İstanbul’da kurumsal bir site ilk olarak ziyaretçilerin beğenisini toplamalıdır. Ziyaretçi web sitenize girdiğinde, kurumsal firmada ki bütün bilgilere ulaşabilmeli. Ziyaretçi sizin bütün bilgilerinize ulaşabilmesi için her şeyi kolaylaştırmanız gerekiyor. İstanbul kurumsal bir web sitenin olmazsa olmazı hakkımızda ve iletişim sayfası. Hakkımızda sayfasında kurumsal firmanızın bilgileri, iletişim sayfasında ise ziyaretçilerin size ulaşabileceği bilgileri vermelisiniz. Ziyaretçiler sitenize girdiğinde firmanızın hangi sektörde olduğunu anlayabilmeli. Web siteniz ile logonuza uygun bir tema olmalıdır. Mükemmel tasarım, kullanıcılara harekete geçme konusunda ilham verir.

İstanbul Kurumsal Web Site Adım Adım Nasıl Yapılır?

1. Etki alanı adınızı kaydedin

Alan adınız, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yansıtmalı, böylece müşterileriniz bir arama motoruyla işinizi kolayca bulabilir. Müşterileriniz ayrıca alan adınızın işletme adınıza benzemesini bekleyebilirler.

Resimlerinizi, içeriklerinizi ve web sitesi dosyalarınızı saklamak için bir web barındırma sistemine ihtiyacınız olacak. Web barındırma olmadan, web siteniz İnternette görünmeyecektir.

İşletme adınızın .com sürümü mevcutsa, web siteniz için .net veya .org gibi diğer yaygın uzantılar üzerinden kullanmayı düşünün. Bir .com uzantısını kullanmak en iyisidir, çünkü insanlar çevrimiçi olarak bilgi veya ürün ararken ilk önce bir .com işletme sitesini arama ve güvenme eğilimindedir.

2. Bir web barındırma şirketi bulun

Alan adınızı internette bulabilmeniz için bir web barındırma şirketi bulmanız gerekecektir. İnternet servis sağlayıcılarının çoğu, web barındırma hizmetleri sunar. Size birden fazla e-posta adresi de sağlayabilirler.

Alan adınız, içeriğinizi gösteren benzersiz bir adrestir. Evinizi adlandırabilmek gibi düşünün. Ziyaretçiler sitenizi nasıl bulacak ve içeriğini keşfedecek. Başarılı bir site istiyorsanız iyi bir stratejiye ihtiyacınız var.

3. İçeriğinizi hazırlayın

Ziyaretçilerinizin ya da kullanıcılarınızın web siteniz üzerinde neleri yapmak istediğini düşünün. Bu düşünce, hangi alanları ya da sayfaları dahil etmek istediğinize yardımcı olacaktır. Ziyaretçilerinizin ya da kullanıcılarınızın hangi bilgileri istediklerini düşünmeniz gerekmektedir. Bu şekilde ziyaretçilerinizin ya da kullanıcılarınızın aradıklarını şeyi kolaylaştırdığından emin olmanız gerekmektedir.

4. Web sitenizi oluşturun

Dilerseniz kendi web sitenizi oluşturabilir ya da profesyonel web tasarım firmaları ile çalışabilirsiniz. Web sitelerinin her daim güncel tutulması gerekir, bu sebeple profesyonel kişilerle çalışmanız en doğru karar olacaktır.

İstanbul Kurumsal Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kurumsal firma için bir web tasarım satın alıyorsanız iletişime geçtiğiniz web tasarımcı profesyonel olmalı.
 • Kurumsal firma web tasarımları sade ve kolay anlaşılır olmalı.
 • Ürün ve hizmetler sunmak için kalite bir web tasarım gerekmektedir.
 • Kurumsal firma için Arama Motoru Optimizasyonu çok önemlidir. Kurumsal firmalar arama motorlarında üst sıralarda çıkmak isteyeceklerdir.
 • Kurumsal web tasarımınız bütün çözünürlüğe uygun, mobil destekli olmalıdır.
 • Kurumsal bir web tasarım güncel olmalıdır.
 • Sitede ki hiçbir yönlendirme kırık, hata sayfasına gitmemeli.
 • Bu yüzden kurumsal web sitesi tasarımı iş dünyasında, özellikle de doğru İnternet pazarlama stratejisiyle birleştirildiğinde çok önemlidir.
 • Zaman önemlidir. İstenilen tarihte web tasarımın hazır olması gerekiyor.

İstanbul Kurumsal Web Tasarım İçin Bilinmesi Gerekenler:

 • Marka:

Bir kurumsal web tasarım firmasının markası ve vizyonu oluşturmak en önemlisidir. Bir şirketin yükselebilmesi, gelişebilmesi için mükemmel bir marka görseli, yenilikçi tasarımları, renkleri, yazı tipleri çok önemlidir.

 • Duyarlı Web Tasarım:

Her geçen gün mobil kullanıcı sayısı artmaktadır. Bu yüzden dolayı mobil, tablet, bilgisayar destekli bir web sayfası yapmak çok önemlidir. İstanbul’da Kurumsal Web Tasarım için duyarlı web tasarım olmazsa olmazlarımızdandır.

 • Arama Motoru Optimizasyonu:

Kurumsal firmanın olmazsa olmazlarından bir diğeri ise arama motoru optimizasyonu. Bir kurumsal firmanın web sitesi arama motorlarında üst kısımlarda çıkmalı. Aksi taktirde ziyaretçiler kurumsal firmanın web sitesine ulaşamaz ve ziyaretçi sayısı oldukça düşük olur.

 • Kurumsal Firma İçin Sosyal Medya Bağlantıları:

Ziyaretçiler bir kurumsal firmaya güvenmesi, o firmayı tanıması, diğer ziyaretçilerin yorumlarını, destek alabilmek ve iletişim için sosyal medya bağlantı adresleri mevcut olmalıdır. Aksi taktirde ziyaretçi sitenize girer ve direkt olarak çıkar. Sebebi ise ziyaretçi firmanın diğer müşteriler ile nasıl çalışmış, sonucunda neler olmuş bunları görmek ister.

 • Özgün İçerikler:

Kurumsal bir firma için zengin içerikler önemlidir. Fakat içerikler içerisinde özgün, firmanın kendi içerikleri olmalıdır. Ziyaretçilerin dikkatini çekmek  ve bir şeyler alması için özgün içerikler yazılmalıdır.

İstanbul Kurumsal Web Tasarım Yaparken Avantajlı Yolları Nelerdir?

 • Müşterilerinizin bilmek istediklerini, sadece onlara söylemek istediklerinizi düşünmeyin.
 • Size yardım etmek için profesyonelleri kullanın. Profesyonel olmayan bir web sitesi potansiyel olarak müşterileri uzaklaştırabilir.
 • Web sitenizi düzenli olarak güncelleyin, özellikle de fiyatlarınız hakkında bilgi eklerseniz.
 • Müşterilerinizin bulması için iletişim bilgilerinizin doğru ve kolay olduğundan emin olun.

 

hakkında Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

En İyi Kurumsal Web Siteleri Nasıl Hazırlanır?

En iyi kurumsal web siteleri nasıl hazırlanıyor biliyor musunuz? Tabi ki birçok faktörün bir araya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir