Anasayfa / Web Tasarım / İyi Web Tasarım Nasıl Yapılır?

İyi Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarımları üzerinde çalışmak, yani web sitelerinin çekiciliğinin arttırılması anlamına gelir, sadece tasarımla ilgili değildir. Bu nedenle, web tasarım insanlarının birçok yönden iyileştirilmesi gerekiyor. Böylece, çalışmanın yapıldığı site, arama motorlarının üzerine yerleştirilebilir. Aslında, bir tür mimari esere benzeyen bir web tasarımı, hayali bir yapı çizmekten ve inşa etmekten ibarettir. Güçlü bir hayal gücüne sahip bir web tasarımcısı, sitenizi başarılı kılmak için çok daha kolay hale getirecektir. Bu, yalnızca para kazanmakla kalmayıp, sağlamayı amaçlayan etkileyici sonuçlar da elde edebilir. Peki iyi web tasarım nasıl yapılır?

Servisin ilk yıllarında çok fazla duyulan web tasarımı, ileri teknolojilerle dijital ajans olarak adını değiştirmiştir. Eskiden İnternet bağlantısı sadece bir masaüstü bilgisayardan yapılmaktaydı, bu hizmete web tasarım hizmeti deniyordu ve bu hizmeti veren firmalara web tasarım ajansı deniyordu. İhtiyaçlar ve zaman değiştiğinde, web tasarımcılarının kendilerini geliştirmeleri ve değiştirmeleri gerekiyordu. Web tasarımı aslında web sitenizi kurma ve oluşturma sürecinde yapılan çalışmadır. Web tasarımı sürecinde, sitedeki kod yapısı ve grafik çalışmaları web uzmanları tarafından büyük bir titizlikle yürütülmektedir.

Yukarıdaki bilgiler ışığında, iyi web tasarım nasıl yapılır soruları netlik kazanmaktadır. Bir web sitesi oluşturmak için web tasarımının da gerekli olduğunu varsaymak şaşırtıcı değildir. Web içeriğinin geliştirilmesine büyük önem verilmesine rağmen, içerik açısından zayıf web siteleri oluşturmak yanlıştır. Bu mantığa bakmak çok faydalı olacaktır. Her şeyden önce, bir web sitesinin sağlıklı olması için ne kadar web tasarımının gerekli olduğu fikrine bakmak daha iyidir. Bu bilgiler ışığında, hem amatör hem de profesyonel olarak kötü ya da iyi, tüm işlerin fark edilmeden yapıldığını, web tasarımının işe yaradığını söyleyebiliriz. Neden bir web tasarımına ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirsiniz; Bir web sitesi oluşturmak, müşterileri, kullanıcıların görselliği ve bilgileri konusunda ikna etmek için çok gerekli bir çabadır. Web tasarım uygulamaları ve şirketleri bunu dikkate almalıdır. Artık iyi web tasarım nasıl yapılır sorularını daha iyi anlayabiliriz.

Daha fazla detay için https://www.acarnet.com/blog/web-tasarim-firmalar-icin-neden-onemlidir/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Web Tasarımında Adımlar Nelerdir?

Merakı, ilgisi ve tutkusu olan her bilgisayar kullanıcısı web tasarımı yapabilir. Bu işi yapmak için birçok kaynağın olması, web tasarımının nasıl çalıştığını öğrenmeyi kolaylaştırır. En basit haliyle, kendisi için bir internet sitesi oluşturmak isteyen bir kişi, kendi web sitesini küçük bir çalışma ile kolayca geliştirebilir. Peki bu işi öğrenmeye nereden başlamalı?

Web tasarımı ile ne yapacağınıza karar verdikten sonra, en önemli iş tasarım içeriğini planlamak ve uygulamak olacaktır. Bu çalışmaları aşağıdaki paragraflarda daha net bulacaksınız.

Kodlama işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamanın başında hazırlanan ve grafik tasarım olarak bilinen Photoshop’taki dökümler, şifrelerle düzenlenir ve bir çerçeve yapısı oluşturur.

Bir şablon çizerken bir web sitesi çizmeden önce, tüm web sitesi grafikleri Photoshop’taki belgeler şeklinde veya aynı işlevi geliştirmeye yardımcı olacak bir program kullanılarak hazırlanır. Hazırlanan çöplük sınıflara ayrılarak sitenin farklı alanlarında kullanılmaktadır.

Web tasarımı uygulamaları ve SEO araştırması arasında yakın bir bağlantı var. Ayrıca, Google’ın web sitesinin her kullanıcı için değerli olması önemlidir. Bu hizmetler SEO hizmetleri gerektirir. Böylece, web tasarım sitesinde kalan tüm kusurlar SEO ile doldurulur.

Şablon çizimlerinin hemen ardından, site tasarım aşamasında olacaktır. Bu aşamada, desene ve grafiklere uyan kodlamanın değerleri maksimize etmek için hazırlandığı doğrudur. İşte artık iyi web tasarım nasıl yapılır sorularına daha bilinçli yaklaşmaktayız.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Şirkete Özel Web Sitesi 9 Adımda Nasıl Olmalıdır?

Alanında yetkin olan bir firma web sitesi yaptırmak ister. Bu konuda internet üzerinden araştırma yapar. …

10 yorumlar

 1. emeği geçen herkese teşkkür ederim

 2. Teşekkürler bu bilgi için. Çok yardımcı oldunuz, hakkınız ödenmez

 3. İrem Gümüşay

  Web site tasarımı hakkında bilgim oldu.

 4. Acarnet Editör

  Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

 5. Tasarımla ile ilgili her şeyi anlatmanız güzel olmus fakat maddeler halindeki yazılması güzel olmazmıydı?

 6. Bir site tasarlamak istiyorum fakat aklıma takılan bir soru mevcut. Menüyü photoshop ile yapmak mantıklı mıdır? Yani daha mı iyi sizce?
  Çünkü photoshop ile kolayca halledebiliyoruz.

 7. tasarımlar hakkında bilgiler güzel ama web sitesi yapmak için kullanılan programlarıda yazmanız güzel olmazmıydı?

 8. Güzel yazı yazılmış emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir