Anasayfa / Hizmet Yerleri / İzmir Web Tasarım

İzmir Web Tasarım

İlk başlıkta, İzmir Web tasarım nasıl yapılır ya da İzmir’de web tasarımı nasıl yapılır gibi bir bilgi vermeyeceğiz. Onun yerine, aşağıda sıralayacağımız ve içeriğimizden maksimum keyif ve fayda sağlayacağınız konuları anlatacağız. “Peki o zaman neden bu başlığı attın” diye sorabilirsiniz. Sebebi oldukça basit! Google Türk sayfasında en çok bu kelimelerle arama yapılıyor, o yüzden bizde bu başlığı kullandık. Hem SEO açısından faydalı bilgiler vermek, hem de web tasarım ile ilgili işinize yarayacak birçok bilgiyi bu başlığın altındaki başlıklarda bulabileceksiniz. Haydi başlayalım!

Son Dakika: Web Tasarım Haber Siteleri Yayınlandı!

Bu başlık altında sizlere, hazır tasarım yapabileceğiniz sitelerden bahsedeceğiz. Aslında bazılarını birçoğunuz kullanıyor. Mesela WordPress, bunlardan bir tanesidir. Hazır web tasarım diyince, aşağıda sıralayacağımız siteler akla geliyor. Muhtemelen bazılarının reklamlarını sosyal medya hesaplarınızda ve Youtube izlerken görmüşsünüzdür. Zaten görmemek mümkün değil, gözümüze sokuyorlar resmen…

Wix: Zengin arayüz şablon kütüphanesi ve kolay tasarımı ile dünya genelinde kullanıcılardan 9.8 puan alan Wix ile güzel siteler oluşturabilirsiniz.  Wix’de ayrıca işinize yarayabilecek gelişmiş SEO ve sosyal medya araçları da bulunuyor. Ücretsiz olarak sahip olabileceğiniz Wix’den Premium üyelik satın alırsanız, daha fazla özelliğe de sahip olabiliyorsunuz. Premium üyelik ise ayda 4.50 dolardan başlıyor. Temaları incelemek için, https://www.wix.com/ siteyi ziyaret edebilirsiniz.

SquareSpace: Sıralamada ikinci yere sahip olan SquareSpace, kullanıcılardan 9.4 puan almış. Sanatsal temalarıyla ön plana çıkan sitede, farklı kategorilerde 70 üzerinde şablon bulabilirsiniz. Bütün cihazlara uyumlu temaları sitede bulmak mümkündür. Sitenin sunmuş olduğu temalardaki CSS özelliklerinin de ön plana çıktığını ayrıca belirtelim. Daha fazla tema seçeneği incelemek için, https://www.squarespace.com/ siteyi ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

WordPress: Tüm dünyada bilinen bir site olmasına karşın, kullanıcılardan 9.0 puan alması bize biraz garip geldi. Ancak kullanıcıların bir bildiği vardır diyoruz ve bilgi vermeye başlıyoruz. Hazır site piyasasındaki en fazla eklenti kütüphanesine sahip olan WordPress sitesinde, açık kaynak kodlu temaları da bulabilmek mümkündür. Kullanımı kolay olan WordPress platformunun tercih edilmesinin nedenlerinden bir tanesi, SEO odaklı eklentilerinin olmasıdır. https://wordpress.com/ siteyi ziyaret ederek, eklentiler ve temalar hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Site123: Kullanıcılardan 8.9 puan alan Site123, basit kullanıma sahip temaları ile biliniyor. Siteden ürün satın aldığınızda, özel tasarım yardımı da alabiliyorsunuz. İlk 72 saat için %40 indirim alabileceğiniz sitede zengin tema kütüphanesi de bulunuyor.

Daha düşük puana sahip olan diğer siteleri, https://www.thebest10websitebuilders.com/ adresinden takip edebilirsiniz.

Wix ve Go Daddy Gibi Sitelerde Tasarım Yapılabilir mi?

“Amaaan Memed abiyy, fıytay mıytay da bi yeyimizi yıytay!” tabi ki bu kadar çekingen olmanıza gerek yok. Her ne kadar hazır yapım siteler, kodlama ile hazırlanan sitelerden iyi olmasalar da, işinizi görebilir. Hazır yapım sitelerdeki en büyük endişe, güvenliktir. Sağlam bir güvenliğe sahip olmadıkları için acemi hacker saldırılarına maruz kalınabilir. Onun dışında güncelleme ve yapılabileceklerin sınırı dışında, hoş bir görünüme ve işlevsel kullanıma sahiptirler.

Yukarıda bahsi geçen Wix ve Go Daddy gibi sitelerde web tasarım yapabilirsiniz. Ama nasıl? Maddeleriyle ve sırayla anlatalım. Öncelikle Wix sitesinde hangi aşamalardan sonra, sitenizi tamamlayabileceğinizden bahsedelim:

  • Alan adımızı belirledik ve host hizmetimizi aldık.
  • wix.com sitesine girerek ve “başla” butonuna basarak, kayıt sayfasına yönlendiriliriz. Dilerseniz Facebook ve Google hesabınızla kayıt olabilir, ya da kayıt formunu doldurabilirsiniz.
  • Ücretsiz üye olduktan sonra, karşınıza çıkan pencerede, hangi alanda site kurmak istediğinizi ya da hangi sektörde faaliyet gösterdiğinizi içeren seçeneklerle karşılaşacaksınız.
  • Yaptığınız seçime göre, karşınıza sektörünüzle alakalı birçok tema listelenecektir. Beğendiğiniz temalardan bir tanesini seçerek başlayın.
  • Tema yönetimi için site panelinde yer alan iletişim araçlarını kullanabilir, teknik destek alabilirsiniz.

Sıra geldi GoDaddy platformunda ise aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

  • tr.godaddy.com adresine giriyoruz. Ana sayfada, tepe menüdeki, “Web siteleri” sekmesine tıklıyoruz.
  • Karşınıza çıkan sayfada “Ücretsiz Başlayın” diye bir buton göreceksiniz. Butona tıklayın. Sizi hesap oluşturmanız için başka bir sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfada e-posta adresinizle kayıt olabilirsiniz. Dilerseniz, Facebook hesabınızla da üye olabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi belirliyorsunuz ve ücretsiz kayıt oluyorsunuz.
  • Şunu belirtelim ki, sisteme kayıt olmak ücretsizdir. GoDaddy aslında bir hosting firmasıdır. Yani veri barındırma hizmeti sağlar. Ancak GoDaddy kullanarak da hazır web sitesi yapabilirsiniz. 1 ay deneme süresiyle internet sitenizi oluşturuyorsunuz, 1 ayın sonunda ise sistem sizden ücret talep ediyor.
  • Site kurmak için üç farklı seçeneğiniz bulunuyor. Bireysel, Kurumsal ve Kurumsal gelişmiş seçeneklerinden bir tanesini seçebilirsiniz.
  • Wix sitesinde olduğu gibi işe öncelikle hangi alanda faaliyet gösterdiğinizi belirtmekle başlıyorsunuz. Seçim yaptıktan sonra, sistem sizi ilgili temaların olduğu sayfaya yönlendiriyor. Tema seçimi yaptıktan sonra, temada yer alan seçeneklere göre sitenizi inşa ediyorsunuz. Dilerseniz iletişim araçlarından teknik destek talebi alabilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ…..!!

En İyi Hazır Web Tasarımı Yapabileceğiniz Site

Yine ne varsa WordPress’de var diyoruz ve anlatmaya başlıyoruz. WordPress sistemi de yukarıda anlattığımız sistemler gibi basit ve kullanışlıdır. WordPress sistemini diğerlerinden ayıran en önemli özellik, zengin bir eklenti kütüphanesine sahip olmasıdır.

SEO araçlarından tutun da, sayfa tasarımında kullanılan Slider eklentilerine kadar binlerce eklenti yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Öncelikle, www.tr.wordpress.com sitesine giriş yapmalısınız. Üyelik işlemleri, yukarıda diğer siteler için anlattığımız gibidir. WordPress sisteminde de kayıt olduktan sonra, sektör seçimi yapıyorsunuz ve yaptığınız seçime göre size tema seçenekleri sunuluyor.

WordPress tabanında tema ayarlarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşağıdaki Youtube videosundan site kurulumu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Parayı Veren Kaliteli Tasarımı Alır!

Diğer sektörlerde hizmet ya da herhangi bir ürün alırken, aşağıdakine benzer diyaloglar mutlaka yaşanıyor.

– Hocam bu nedir pahalı olan?

– Haa Kaliteli Web sitesi tasarımı…

dedikten sonra,

– hangisini seçsek bilemedim ki?

Diyip sonra,

– hanım sende yardımcı ol biraz ben anlamıyorum bu işlerden

diyorsanız, birazcık ucuza kaçıyorsunuz demektir.

Ancak şunu belirtelim kaliteli bir web site tasarımı istiyorsanız, parayı biraz gözden çıkaracaksınız. Kaliteli ürün ile ilgili bir sürü atasözü sayabiliriz size… Ancak gerek olmadığını düşünüyoruz. En iyisi siz, kodlama ile harika bir site tasarımı yaptırın, kodlamayı yapan arkadaşı en fazla biraz deli edersiniz. Ancak istediğiniz gibi bir site sahibi olursunuz.

Siteyi tamamladıktan sonra da düzenli olarak bakımını yaptırın. Sağlam bir temeli olan ve dilediğiniz zaman değişiklik yaptırabileceğiniz bir siteniz olmuş olur.

BU MAKALEMİZ 20.11.2019 TARİHİNDE GÜNCELLENMİŞTİR.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Beylikdüzü Web Tasarım

Global dünya artık neredeyse internet üzerinden idare edilmektedir diyebiliriz. Bu aşamada firmaların internette görünebilir olması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir