Anasayfa / Web Tasarım / Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal web tasarım ,bir firmanın kendi kurumsal kimliğini ve profesyonelliğini internet ortamında da sergilemek ve iş dönüşümünü arttırmak için kullandığı firmasının tanıtımını yapan bir web sitesi oluşturmaktır.
Kurumsal kimlik süreci
Yeni bir şirket için en büyük sıkıntılardan bir tanesi alan adının belirlenmesi ve sonrasında buna uygun bir sayfasının tasarlanması ve yönetilmesidir.
Doğru firmayı seçerek yola çıkmak ve doğru danışmanlık hizmeti almak sizin işinizi kesinlikle çok kolaylaştıracaktır.

Böyle bir durumda şüphe duyduğunuz bir firma ile kesinlikle çalışmamalı, doğru firmayı bulana kadar uğraşmalısınız. İşlerinizin istediğiniz şekilde gitmesi ancak doğru firma tercihi yaparak gerçekleşecektir.
Yada yanlış karar verdiğinizi hissettiğinizde kesinlikle vazgeçmeyi bilmelisiniz. Çünkü hem zaman, hem parasal, hemde sonuç olarak devam etmek size daha çok zarar verecektir.
Ayrıca ihtiyacınız olan web sayfası sonrası google adwords reklamları, sosyal medya danışmanlığı, seo, logo, kartvizit çalışması gibi devamında gelen projeler içinde illa aynı firma ile çalışma gayreti içinde olmanız gerekmemektedir.
Detayları kendi aranızda en ince detayına kadar tartışmalı ve sonrasında karar vermeli, vermiş olduğunuz kararında en ince detayına kadar arkasında durmalısınız.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır ?

En ucuz ile en pahalı arasında bir tercih yapmalı, bu yüzden en az üç teklif almalı ve yüzyüze görüşmeyi mutlaka yapmalısınız. Kararsız kaldığınız kısımlar için yeniden görüşme için vakit ayırmalısınız. Kurumsal web tasarım iş bitirme sürecini aceleye getirmeden belirli bir zamana yaymalı, rahat çalışma zamanı yaratmalısınız.
En kritik noktalardan bir tanesi; doğru soruları sormak için hazırlık yapmalı, görüşme anında bu soruları mutlaka sormalı ve sıkı bir ön çalışma yapmalısınız.
Tabi bu aşamada bütün sorulara hazırlık yapıp, cevaplarını öğrenip görüşmenin sıkıcı geçmesinide neden olmayın. Bilgi sahibi olmak soruları daha net sormanıza ve işi daha iyi anlamanızı neden olacaktır. Hizmet alacağınız sektör çok büyük ve geniş olacağından, uzmanlık gerektiren kısımlarda alacağınız eksik yönlendirmeler sonuçta sizi üzebilir. Kendi yapacağınız iş içinde öncelikle en güçlü olabileceğiniz ve ileride sizi marka yapabilecek alanlara odaklanmanız doğru olacaktır.

İletişim kurmak için resimleyin
Elbette, illüstrasyon kullanımı her marka için uygun değildir, ancak tasarımcının alet kitinde çok sık unutulan çok güçlü bir seçenektir.
Marka farklılaşması ve tekliği yaratmanın etkili bir yolu olmakla kalmayıp, aynı zamanda bir web sitesindeki bilgilerin geliştirilmesinde de önemli bir rol oynayabilir. Örneklemenin tanımı, açıklama ya da açıklama eylemiyle ilgilidir.

Bir önceki yazımız olan Profesyonel Web Tasarım başlıklı makalemizde Profesyonel Web Tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Web Sitesi Nasıl Yapılır Sıfırdan Başlayanlar

Günümüzde web sitesi kullanımı pek çok sebeple oldukça popülerdir. Özellikle reklam ve satış amaçları için …

Bir yorum

  1. Ali Yıldırım

    Merhaba,

    Öncelikle çok faydalı bir makale olmuş. Bütün makalelerinizi beğenerek okuyorum ve arkadaşlarıma okuması için tavsiye ediyorum. Ben bir firma sahibi olarak web sitelerimi kurumsal firmalara yaptırdım. Freelancer birine yaptırmaktansa 3-5 lira daha fazla vererek kurumsal bir firmaya yaptırırım istediğim zaman destek almayı tercih ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir