Anasayfa / Web Tasarım / Kurumsal Web Tasarım SEO

Kurumsal Web Tasarım SEO

SEO, tarayıcılarda en üst sıralara çıkmanız için gerekli çalışmadır.

Kurumsal Web Tasarım SEO Nedir?

Kurumsal Web Tasarım SEO, kurumsal firmaların tarayıcılarda üst sıralara çıkması ve kullanıcılar aradığında sizi kolayca bulabilmesi için gerekli bir çalışmadır. Düzgün, kurallara uygun bir SEO ile kurumsal firmanızın ziyaretçi sayısını her geçen gün arttırabilirsiniz. SEO iç ve dış olarak ikiye ayrılır.

Site İçi SEO Nedir?

Eğer kurumsal firmanın alanı adı yok ise SEO’ya uygun bir alan adı seçilmelidir. Seçilen alan adının anahtar kelime içerisinde bulunması sizin için büyük bir avantajdır. Sebebi ise kullanıcıların aklında kaldığından sitenize kolayca ulaşabilmeleri. Site içi SEO’nun ikinci avantajı ise alan adının kısa olması.

Site İçi SEO İçin Neler Yapılmalıdır?

 1. Site de içeriklerin anahtar kelimeler ile uyuşması
 2. Görsellerin kullanılabilirliğe uygun olması
 3. Sayfa hızı testi(Page Speed Test) çalışmaları
 4. Meta etiketlerinin düzgün bir biçimde yerleştirilip, kullanılması
 5. Site içi bağlantı yollarının düzgün yapılması

Site içi SEO için neler yapılmalıdır da ki listeyi düzgünce gerçekleştirmeniz sitenizi tarayıcılarda üst sıralara yükseltecektir.

Site Dışı SEO Nedir?

Kurumsal SEO çalışmasını yaptıktan sonra site dışı SEO işlemleri gerçekleştirilmelidir. Site Dışı SEO için backlink çok önemlidir. Backlink için önemli kriterler mevcuttur. Backlink sayısı ve kalitesi önemlidir. Yanlış bir backlink veya fazla backlink sitenizin düşüşüne, trafikte ve ziyaretçi sayısında azalmasına neden olabilir.

Site Dışı SEO İçin Neler Yapılmalıdır?

Sitenizi Kaliteli Sitelerde ve Diğer Platformlarda Paylaşın:

Sitenizi kalite sitelerde ve diğer platformlarda paylaşmanız sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Backlink çalışması yaptığınız sitenin gelen ziyaretçi ve giden ziyaretçi sayısı önemlidir.

Kurumsal Web Tasarım SEO Nasıl Yapılır?

Kurumsal SEO’nun ilk adımı firmanın hedefini belirlemektir.

Anahtar Kelime Araştırması:

Anahtar kelimeler yazılmadan önce ilk araştırılması gerekenlerden bir tanesi en çok aranan kelimeyi bulmaktır. Arama trafiği yüksek olan kelimeleri tespit ettiğinizde sitenize gelen ziyaretçi sayısı artış gösterecektir. Fakat sadece yüksek trafiği olan anahtar kelimeleri bulmak yetersiz kalabilir. Çünkü sitenize uygun anahtar kelimeyi bulmalısınız.

hakkında Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı 2020 Trendleri

Kurumsal web sitesi tasarımı özel bir çalışma disiplinini gerektirir. 2020 yılı trenlerini yakalayabilmek için farklı …

6 yorumlar

 1. Seo Hizmeti düşünmekteyim çünkü bu tür işlere ihtiyaç duymaktayım. Sitemin ön tarafına çıkması için sizlerden ücret talep edebilir miyim?

 2. Sitemde ki SEO oranını görebiliyor muyum?

 3. Seo hizmeti düşünüyorum çünkü bu tür işlere merak sarıyorum ve kendimi sizin atmış olduğunuz makalelerle daha da çok bilgilendiriyorum bunun için sizlere teşekkür ediyorum.

 4. Merhaba, Site dışı seo nedir? Kurumsal web tasarımda seonun etkisi varmıdır?

  • Merhabalar Can Bey,
   Site dışı seolarda backlinkler oldukça önemlidir. Backlink sayısı ve kaliteside önemli bir konudur. Kurumsal web tasarımda firmaların hedeflerini belirlemek gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir