Anasayfa / Hizmet Yerleri / Mersin Web Tasarım

Mersin Web Tasarım

Sosyal medya, son zamanlarda büyüyen kullanıcı sayısıyla dikkatleri çekmeye devam ediyor. Yalnızca sosyal medya platformlarında kullanıcı sayısının milyarları bulması bile, başlı başına muazzam bir olaydır. Dolayısıyla işletmelerin reklamlarını bu platformlarda daha kolay gerçekleştireceği söylenebilir. Mersin Web tasarım ve sosyal medya hizmetlerini sunan Acarnet web tasarım ile sosyal medyada da görünür hale gelebilirsiniz.

Sosyal Medyanın Önemi

1 milyardan fazla kişi Facebook kullanıyor. Instagram platformunu günümüzde yüz milyonlarca kişi kullanıyor. Diğer sosyal medya platformlarında da ülke nüfuslarında fazla kullanıcı sayısı var. Böyle kalabalık bir platformda, ticaret yapmak oldukça karlı olacaktır. Ancak her şey bu kadar basit değil tabi ki…

Bize göre sosyal medyanın yararları:

  • Reklam yapmanız ve paylaşımlarınız için daha geniş bir alan sunar.
  • Mekânsal engellerden kurtulursunuz. Eğer işletmeniz varsa, sosyal medya reklam maliyetleri oldukça düşüktür ve ürün teşhir etmeniz için yeterince alanınız olacaktır.
  • İnternet sitenizin trafiğini artırmak adına oldukça yararlıdır. Organik trafiğinizi, sosyal medyadan gelebilecek hedef kitle ile daha fazla hale getirebilirsiniz.
  • Arama motoru sonuçlarında daha fazla görünür olursunuz. Ayrıca hızla yükselme şansınız vardır.
  • Pazarladığınız ürün ve markanız, sosyal medya platformlarında viral bir şekilde çoğalır ve hızla yayılır. Dolayısıyla bir kez ürününüzü paylaşmanız yeterli olabilir.
  • Müşterilerinizle hızlı etkileşim sağlarsınız. Ayrıca onların görüşlerini de hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medya Çalışmalarında Neler Yaparız?

Başta Mersin web tasarım olmak üzere, sosyal medya hesaplarınızı da yönetiyoruz. İnternet sitenizle, sosyal medya hesaplarınızı etkileşime sokuyoruz. Böylece doğal bir ekosistem oluşturuyoruz. İnternet sitenizi ziyaret edenleri sosyal medya hesaplarınıza, sosyal medya hesaplarınızı ziyaret edenleri de internet sitenize yönlendiriyoruz. Böylece verimli bir döngü yaratıyoruz.

Markanız ve ürününüzle ilgili etkili sloganlar buluyoruz. Ayrıca çarpıcı resimlerle sloganları destekliyor ve insanların dikkatini çekiyoruz.

Sosyal medya paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşması adına, reklam çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz. Sosyal medya reklamlarına ne kadar bütçe ayıracağınıza ve ne kadar sıklıkta yayınlanacağına karar veriyoruz.

Bizce zaman oldukça önemli bir olgudur. Bu yüzden sosyal medya paylaşım zamanlarını, olması gerektiği gibi ayarlıyoruz.

Paylaşımlarınızın mobilde de görünebilmesi adına gerekli olan ayarlamaları yapıyoruz.

Sizin adınıza, reklam kampanyaları düzenliyoruz. Böylece insanları hesaplarınızı ziyaret etmeye teşvik ediyoruz.

İnternet sitenizin blog bölümünde yer alan içerikleri de sosyal medya hesaplarınızda paylaşıyoruz. Böylece insanlar hesaplarınıza hem ilgi gösteriyorlar, hem de faydalı bilgiler öğreniyorlar. Aynı şeyi, ürün tanıtımlarında da gerçekleştiriyoruz. İnsanların ihtiyacı olan ve size ait ürünleri, hesaplarınızda çarpıcı sloganlarla ve resimlerle paylaşıyoruz.

Tanıtım, viral ve diğer video yapımlarınızı medya hesaplarınızda düzenli olarak paylaşıyoruz. Dilerseniz bu tür videoları sizin adınıza hazırlıyoruz.

Düzenli olarak yaptığımız çalışmalarla, müşteri sadakati oluşuyor ve insanlar ürünlerinizi tanır hale geliyor.

Mersin web tasarım ve sosyal medya hesaplarınızın yönetimini bizimle beraber yapmaya hazır mısınız? Artık hiç olmadığı kadar görünür olacak ve birçok kişi tarafından tanınacaksınız.

23.01.2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

 

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Beylikdüzü Web Tasarım

Global dünya artık neredeyse internet üzerinden idare edilmektedir diyebiliriz. Bu aşamada firmaların internette görünebilir olması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir