Anasayfa / Web Tasarım / Mobil İçin Web Tasarım

Mobil İçin Web Tasarım

Mobil cihazların günden güne hayatımızın içerisine girmesi, online teknolojiyle bütünleşmesini destekleyen en önemli etmen oldu. Özellikle de android sisteme sahip tablet, akıllı telefonlar birçok mobil cihaz, internet kullanımını destekleyici unsurlar içermektedir. Mobil Web Tasarım aşamalarında da mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmak her zaman önemlidir. Öyle ki hem klasik bir web sitesi kurmak hem de bu web sitesi kadar etkileşimi yüksek bir mobil site tasarlamak, müşteri kitlesini daha da geniş bir alana taşıyabilir. Keza, son birkaç sene içerisinde internete mobil cihazlarıyla giriş yapan kişi sayısı bilgisayar başındaki kişilerin üzerinde bir artış göstermeye başlamış durumda. Bu noktada da mobil site oluşturmak adına detaylı adımlar atmalısınız.

Mobil Web Tasarım Oluşturmanın Avantajları

Mobil Web Tasarım aşamalarının en dikkat çekici yanı, normal bir internet sitesi oluştururken kullanılacak tüm detayları mobil uygulamalarda da değerlendirme olanağı sağlaması. Bu da siteye giriş yapacak olan kitlenin herhangi bir yabancılık çekmeden, pratik adımlarla ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesini destekleyici unsurlardan birisi olmaktadır. Bunun dışında da mobil sitelerde her zaman daha aktif olunacak bir detay söz konusudur. Bu sitelerin tasarımları da kullanıcıların dikkatini çekecek bir yapıya sahip olmaktadır. Titizlikle işlenecek birkaç detay sayesinde mobil sitelerin normal bir web sitesi kadar uyumlu ve başarılı sonuçlara ulaşacağını bilmenizi isteriz.

Mobil Sitelerde Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir Mobil Web Tasarım aşamalarında belli başlı hususlar her zaman göz önünde tutulmalı. Özellikle de;

    • Tasarımın şık, pratik, anlaşılır olması
    • Her kesimin rahatlıkla kullanabilir olması
  • Tüm mobil cihazlara uyumluluk sağlaması
  • Yönlendirmeler ve içeriklerin site ile alakalı olması
  • Hızlı ve akıcı bir tasarım düzenine sahip olması gerekmektedir.

Tüm bu unsurların tamamı değerlendirilerek gerçekleştirildiği takdirde, çok daha verimli sonuçlar elde edilebilir. Sistemli bir mobil web sitesi tasarımı ile özellikle de e – ticaret site işleyişinin daha verimli ve kullanışlı bir alana taşımak mümkün olacaktır. Tüm mobil cihazlarla uyumlu, detaycı ve sistematik bir mobil web tasarım aşaması, amaçlarınızı olumlu konumlara taşımanızı destekleyecektir.

Bir önceki yazımız olan Seo Uyumlu Web Tasarım başlıklı makalemizde Seo Uyumlu Web Tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Web Tasarım ve Kodlama

Web tasarımı ve kodlaması aslında birbirinden ayrılmaz iki parça. Temel yapılar ilk düzenlemelerinde farklılık gösterseler …