Anasayfa / SEO / Seo | Adwords | Sosyal Medya

Seo | Adwords | Sosyal Medya

MÜŞTERİ ODAKLI WEB SİTELERİ

Yaptığımız tüm web sitelerini SEO (Search Engine Optimization) yapmaktayız. Pekiyi neden?

Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin müşteriniz olmadıktan sonra bunun herhangi bir önemi kalmıyor. Web sitenizi insanların görmesi gerekiyor. Bu yüzden web sitemizin google da üst sıralarda olması gerekiyor ki dükkanımıza kilit vurmayalım. İşte burda müşterinin önemi gayet iyi bir şekilde anlaşılıyor.

MÜŞTERİYE ULAŞMA YOLLARI

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Şuana kadar 5000 den fazla müşterimizin web sitesini yaptık. Bunların hepsinin altyapısını müşterimizin faaliyet gösterdiği alana göre kodladık. Müşterimizin sektörüyle alakalı kelimeleri web sitenin altyapısına kodlakıktan sonra, müşterimizin web sitesi bu kelimelerde ilk sayfaya çıkmayı başardı. Bazı kelimelerde aşırı rekabetten dolayı doğal olarak  ilk sayfaya çıkamayan müşterilerimiz oldu. Müşterilerimize bu tür durumlarda seo çalışmalarını önerdik. 6 Ay, 1 yıl gibi bir sürede  uzmanlarımız tarafından müşterilerimizin web siteleri kalıcı olarak 1. Sayfaya çıkarıldı.

Arama Motoru Optimizasyonu da  web siteniz en üste çıkması zaman alır. Bu 6 ay, 1 yıllık bir süreçtir. Arama Motoru Optimizasyonu yaptırdığınız takdirde web siteniz kalıcı olarak üstte çıkar ve reklam vb gibi herhangi bir ücret ödemezsiniz. Bu yüzden seo ya bir yatırım aracı da diyebiliriz.

Adwors (Google Reklamları)

Müşterilerimize verdiğimiz adwors reklamları sayesinde, harcadığı paranın kat ve kat fazlasını kazanıp müşterilerine yetişemeyen firmalar oldu. Ertesi gün firmaya yeni çalışan almak zorunda kaldılar. Fakat adwors geçicidir. Seo kadar kalıcı değildir. Adwors reklamlarını kestiğinizde web sitenizde ilk sayfadan yok olur.

SOSYAL MEDYADA MÜŞTERİYE ULAŞMA

Müşterileriniz doğal olarak size sosyal medya üzerinden ulaşmak isteyecektir. Sosyal medyayı etkin olarak kullanmak müşterilerinize güven  verecektir. Ayrıca sosyal mecralarda reklam hizmetimizde mevcuttur. Bulunduğunuz lokasyonda sosyal medyayı etkin olarak kullanıp verdiğiniz hizmete ihtiyacı olan ama size ulaşamayan insanlar olabilir. Bu yüzden hedef kitlenizi belirleyip bize ulaşmalısınız. Sonrasında müşterileriniz sizi elbet bulacak ve müşteri dönüşümü sağlanacaktır. İşte burada sosyal medyanın önemi anlaşılmaktadır. Aynı zamanda sosyal medyanın seoya büyük etkisi vardır. Sosyal medyadan aldığınız kaliteli backlinkleri hiçbir yerden alamazsınız.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Siteye Ziyaretçi Çekme Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde siteye ziyaretçi çekmek ve bu ziyaretçileri sitede tutmak için çeşitli taktikler ve yöntemler vardır. …