Anasayfa / İnternet Reklamları / Seo | Adwords | Sosyal Medya

Seo | Adwords | Sosyal Medya

Seo(Arama motoru optimizasyonu)

SEO nedir ve nasıl çalıştığını bilmek ister misiniz? Biz sizin için bu basit SEO kılavuzu yaptık.

Yaşam maketinde’deki müşterilerimizden aldığımız en büyük sorulardan biri-SEO nedir ve nasıl çalışır? Sadece kendi web sitesi oluşturmak için başlayan veya bir web sitesi yeniden tasarımı geçiyor işletmeler için arama motoru optimizasyonu veya SEO biraz korkutucu hissedebilirsiniz.

Ama bu şekilde olmak zorunda değil.

Eğer deneyimli bir şirket içi SEO ilişkilendirmek yoksa bile, hala arama motoru optimizasyonu geliştirmemize yardımcı olacak bazı olumlu değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz. Kemerinizin altında küçük bir SEO bilgisi ile, markanızın arama motoru sıralamasını hiçbir zaman iyileştirmek için yolda olabilirsiniz.

Aşağıda, milyon dolarlık soruya bir cevap vereceğiz – SEO nedir ve nasıl çalışır? Ayrıca SEO temellerinden bazılarını da ele alacağız, böylece işinizi nasıl etkilediğini ve iyi durumda olmak için ne yapmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Burada iseniz, muhtemelen SEO nedir ve nasıl çalıştığını merak ediyoruz. Şimdi daha derin kazma zamanı.

SEO nedir ve nasıl çalışır

SEO organik veya ön-ücretli, trafik arama motoru sonuçları sayfasından almak için web sitenizi optimize etme işlemi olan arama motoru optimizasyonu için standartları bir kısaltmadır. Başka bir deyişle, SEO web sitesi tasarımı ve sitenizin bir arama motoru için daha cazip hale içerik bazı değişiklikler yapmayı içerir. Arama motoru arama motoru sonuçları sayfasında en iyi sonucu olarak web sitenizi görüntüler umuduyla bunu.

Bu sıralamanızı etkileyen tüm farklı faktörler söz konusu olduğunda arama motoru optimizasyonu oldukça karmaşık alabilirsiniz buna rağmen, temel süreç anlamak zor değil. Arama motorları, kullanıcıları için en iyi hizmeti sunmak istiyor. Bu, arama motoru sayfalarında sadece yüksek kalitede değil, aynı zamanda arama yapan kişinin aradığı şeyle alakalı sonuçlar sunmak anlamına gelir.

Bunu yapmak için, arama motorları, sitenin ne hakkında olduğunu daha iyi anlamak için farklı web sitelerini tarar veya filtreler. Bu, belirli konuları veya anahtar kelimeleri arayanlara daha alakalı sonuçlar vermelerine yardımcı olur. Benzer şekilde, arama motorları, arama motoru sonuçları sayfasında daha yüksek sıralamalara sahip kullanıcı dostu siteleri ödüllendirerek, gezinmek ve okumak için ne kadar kolay olduğunu belirlemek için siteyi tarar.

SEO kuruluşların kendi site arama motorlarındaki ilgili anahtar kelimeler ve deyimler için yüksek sırada yer alıyor emin olmak için geçmesi süreçtir. Örneğin, bir kuş yuvası inşa etme hakkında bir makaleniz olduğunu varsayalım. İçeriğinizi doğru kişilerin önünde elde etmek için, bu blog yazınızı optimize etmeye çalışmak istersiniz, böylece “bir kuş yuvası oluşturun ” ifadesini arayan herkes için en iyi sonuç olarak görünecektir.”

İşiniz için SEO birçok faydası vardır. SEO geliştirerek, arama motorlarında görünürlüğünü genişletmek için çalışabilirsiniz. Bu, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanıza ve katılmanıza yardımcı olur. Daha ilgi çekici ve etkili SEO odaklı içerik oluşturarak, daha hedefli organik trafik getirme şansınızı artırabilirsiniz.

SEO etkileyen faktörler

Şimdi SEO nedir ve nasıl çalıştığını biliyorum, arama motoru optimizasyonu sıralamanızı etkileyebilecek bazı faktörlere bir göz atalım. Arama motoru devi, Google, siteleri sıralamak için kullandıkları kesin algoritmayı asla vermeyecektir. Bununla birlikte, arama motoru sonuç sayfası sıralamalarını etkileyen bazı faktörlerin oldukça iyi bir anlayışına sahibiz. Bu faktörler, aşağıda tartışacağımız sayfa içi ve sayfa dışı faktörleri içerir.

İçerik Pazarlaması

Biz açık ve kapalı sayfa SEO bazı faktörlere dalmak önce, içerik hakkında konuşalım. İçerik, hem arama motorlarını çekmede hem de kuruluşunuzun site ziyaretçileri ile bağlantı kurmasına yardımcı olmakta etkilidir.

Sitenizde daha kaliteli, alakalı içerik parçaları, daha büyük olasılıkla arama motorları arama motoru sonuçları sayfasında sayfalarınızı daha yüksek rütbe olacaktır. Benzer şekilde, sitenizde sahip olduğunuz daha ilgi çekici ve etkili içerik, ziyaretçilerinizin web sitenizde biraz kaliteli zaman geçirmesi ve hatta bir satın alma işlemi yapması daha olasıdır.

Hem arama motorları hem de insan site ziyaretçileriniz için optimize edilmiş içerik oluşturmanın sırrı, iyi yazılmış ve kitlenizle en alakalı konularda çeşitli içerik parçaları oluşturmaktır. Burada içerik sunan ve böylece, arama motoru sıralamalarını geliştirmeye yardımcı olmak için odaklanabilirsiniz içerik sadece birkaç türü vardır:

 • Blog gönderileri ve makaleler
 • Sosyal medya içeriği
 • Nasıl Yapılır Kılavuzları ve öğreticiler
 • Videolar ve ses kayıtları
 • İnfografik veya diğer görsel içerik

Siteniz için içerik oluştururken dikkate alınması gereken bir diğer önemli şey SEO anahtar kelimeler ve ifadeler olduğunu. Bunlar, bir arama motoru kullanıcısının sorularına veya ilgili ürün ve hizmetlere cevap ararken yazabileceği İlgili Kelimeler ve deyimlerdir. Bu anahtar kelimeler ve ifadeler etrafında içerik oluşturduğunuzda, arama motoru sonuçları sayfasında bu anahtar kelimeler için daha yüksek sıralama şansınızı artırmak.

Henüz içerik ve böylece arama motoru sıralaması, etkileyebilir başka bir faktör ne kadar taze içerik olduğunu. Tazelik temel olarak kuruluşunuzun sitenize ne sıklıkta yeni içerik gönderdiğini ifade eder. Ancak, yeni içerik oluşturmak, içeriğinizi taze tutmanın tek yolu değildir. Ayrıca, mesajları güncelleyerek, onları daha etkili hale getirmek için yeniden yazarak veya zaman içinde yeni bilgiler ve istatistikler ekleyerek içeriğinizi tazeleyebilirsiniz.

İçerik oluşturmak zaman ve kaynak gerektirse de, sonunda ödeme yapmaktan daha fazla olacaktır. Arama motorları büyük içerik seviyorum ve tüketicilerin daha iyi organizasyon sağlayabilir değerini anlamak için kaliteli içerik gerekir. Birkaç blog yazısı oluşturarak başlayın ve sosyal medyada bir takip oluşturmak için çalışın. Bir grup sadık hayranınız ve takipçiniz olduğunda, kuruluşunuz yeni potansiyel müşterileri çekmek ve meşgul etmek için farklı medya türleri oluşturmak için çalışabilir.

Sayfa SEO

Sayfa SEO faktörler web sitenizde ne bu unsurlardır. Bunlar, SEO için en iyi uygulamaları takip ederek zaman içinde bu faktörleri iyileştirmek için çalışabileceğiniz anlamına gelen, üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz şeylerdir. Bu Sitenizin HTML daha derin seviyelere sadece içerik pazarlama ötesine geçer.

Adwords

AdWords (Google AdWords), Google’da ve reklam ağlarında reklam göstermek isteyen işletmeler için Google’ın bir reklam hizmetidir. AdWords programı, işletmelere reklam için bir bütçe belirleme ve yalnızca insanlar reklamları tıkladığında ödeme yapma imkanı sağlar. Reklam hizmeti büyük ölçüde anahtar kelimelere odaklanmıştır .

AdWords’ü kullanan işletmeler, Google’ı arama motorunu kullanarak Web’de arama yapan kişilerin kullanacağı anahtar kelimeleri kullanarak alakalı reklamlar oluşturabilir . Anahtar kelime, arandığında reklamınızın gösterilmesini tetikler.

Sağ taraftaki veya Google arama sonuçlarının üstünde bulunan “Sponsorlu Bağlantılar” başlığı altında görünen en iyi reklamlarda AdWords. AdWords reklamınız tıklanırsa, Google arama kullanıcıları daha sonra web sitenize yönlendirilir .

AdWords kampanyalarınız için anahtar kelimeler seçerken, farklı eşleme seçenekleri kullanılabilir. İki ana anahtar kelime eşleme seçeneği aşağıdakileri içerir:

 • Geniş Eşleme: Bu, anahtar kelimeniz arandığında reklamınızı göstererek çoğu kullanıcıya ulaşır.
 • Negatif Eşleme: Bu seçenek, belirttiğiniz bir kelime veya kelime öbeği arandığında reklamınızın gösterilmesini önler.
 • Sıralı Eşleme: Reklamınız, tam ifadeyle eşleşen aramalar için gösterilir.
 • Tam Eşleme: Reklamınız, yalnızca ifadeyle tam olarak eşleşen aramalar için gösterilir.

AdWords anahtar kelimeleri kullanırken, reklam maliyetinizi belirlemek için de kullanılır. Seçtiğiniz her anahtar kelimenin tıklama başı maliyet (TBM) teklif tutarı olacaktır. Teklifler, biri reklamınızı her tıkladığında ödemek istediğiniz maksimum tutarı belirtir. Daha yüksek bir TBM teklifi, reklamınızın sayfada daha yüksek bir konumda gösterilmesine izin verebilir.

Sosyal medya

Sosyal medya, topluluğa dayalı girdi, etkileşim, içerik paylaşımı ve işbirliğine adanmış çevrimiçi iletişim kanallarının toplamıdır. Forumlara, mikro bloglara , sosyal ağlara , sosyal yer işaretlerine , sosyal küratörlüğe ve wikilere adanmış web siteleri ve uygulamalar  farklı sosyal medya türleri arasındadır.

İşte bazı sosyal medya örnekleri:

 • Facebook , kayıtlı kullanıcıların profil oluşturmasına, fotoğraf ve video yüklemesine, mesaj göndermesine ve arkadaşlarınız, aileniz ve meslektaşlarınızla iletişim kurmasına izin veren popüler ücretsiz bir sosyal ağ sitesidir.
 • Twitter , kayıtlı üyelerin tweet adı verilen kısa yayınlar yayınlamasına olanak sağlayan ücretsiz bir mikroblog hizmetidir. Twitter üyeleri, çoklu platformları ve cihazları kullanarak tweet yayınlayabilir ve diğer kullanıcıların tweetlerini takip edebilir.
 • İnstagram , kayıtlı kullanıcıların profil oluşturmasına,sadece fotoğraf ve video yüklemesine, mesaj göndermesine ve arkadaşlarınız, aileniz ve meslektaşlarınızla iletişim kurmasına izin veren popüler ücretsiz bir sosyal ağ sitesidir.
 • Google + (telaffuz edilen Google plus),  Google’ın  diğer sosyal ağ hizmetlerinde olduğu gibi insanların çevrimdışı olarak etkileşim kurma şeklini çoğaltmak için tasarlanan sosyal ağ projesiydi. Bu web sitesi artık yeni kullanıcılara sunulmamaktadır ve 2019’da kalan hesapları kapatmayı planlamaktadır.
 • Vikipedia , Wikipedianlar olarak bilinen bir kullanıcı topluluğunun ortak çalışmasıyla oluşturulan ücretsiz, açık içerikli bir çevrimiçi ansiklopedidir. Sitede kayıtlı herkes yayın için bir makale oluşturabilir; Ancak, makaleleri düzenlemek için kayıt gerekli değildir. Wikipedia Ocak 2001’de kuruldu.
 • LinkedIn, özellikle iş dünyası için tasarlanmış bir sosyal paylaşım sitesidir. Sitenin amacı, kayıtlı üyelerin profesyonel olarak tanıdıkları ve güvendikleri insan ağlarını kurmalarını ve belgelemelerini sağlamaktır.
 • Reddit , hikayelerin sosyal olarak küratörlüğünü yaptığı ve site üyeleri tarafından tanıtıldığı bir sosyal haber sitesi ve forumudur. Site, “alt dizinler” olarak bilinen yüzlerce alt topluluktan oluşuyor. Her alt dizin, teknoloji, politika veya müzik gibi özel bir konuya sahiptir. Reddit sitesi üyeleri, “redditors” olarak da bilinir, daha sonra diğer üyeler tarafından oylanan içeriği gönderir. Amaç, saygın hikayeleri sitenin ana sayfa sayfasının en üstüne göndermek.
 • Pinterest, çevrimiçi bulunan görüntüleri paylaşmak ve kategorilere ayırmak için kullanılan bir sosyal paylaşım sitesidir. Pinterest kısa açıklamaları gerektirir ancak sitenin ana odağı görseldir. Bir resmin üzerine tıklamak sizi orijinal kaynağa götürür. Örneğin, bir çift ayakkabının bir resmine tıklamak, kullanıcıları bir satın alma sitesine yönlendirebilir ve yaban mersinli kreplerin bir görüntüsü tarife yönlendirebilir.

Sosyal medyanın iş uygulamaları

Sosyal web siteleri ve uygulamaları çoğaldıkça, sosyal medya çevrimiçi yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Geleneksel çevrimiçi medya platformlarının çoğu, kullanıcılar için yorum alanları gibi sosyal bileşenleri içerir. İşletmelerde sosyal medya ürünleri pazarlamak, markaları tanıtmak, mevcut müşterilere bağlanmak ve yeni işler geliştirmek için kullanılır.

 • Sosyal medya analitiği, bloglardan ve sosyal medya web sitelerinden veri toplama ve iş kararlarını almak için bu verileri analiz etme uygulamasıdır. Sosyal medya analitiklerinin en yaygın kullanımı, pazarlama ve müşteri hizmetleri faaliyetlerini desteklemek için müşteri duyarlılığını artırmaktır.
 • Sosyal medya pazarlaması ( SMM ), bir şirketin marka riskini artırmasına ve müşteri erişimini genişletmesine yardımcı olmak için sosyal ağlardan yararlanır. Amaç, genellikle kullanıcıların onu sosyal ağlarıyla paylaşmalarını sağlayacak kadar çekici içerik oluşturmaktır. SMM’nin temel bileşenlerinden biri sosyal medya optimizasyonu (SMO). Arama motoru optimizasyonu ( SEO ) gibi, SMO bir web sitesine yeni ve benzersiz ziyaretçiler çekmek için bir stratejidir. SMO iki şekilde yapılabilir: RSS  beslemeleri ve paylaşım düğmeleri gibi içeriğe sosyal medya bağlantıları ekleyerek  veya durum güncellemeleri ,   tweet’ler veya  blog  gönderileri aracılığıyla sosyal medya aracılığıyla etkinliği teşvik ederek  .
 • Sosyal CRM(müşteri ilişkileri pazarlaması) çok güçlü bir iş aracı olabilir. Örneğin, bir Facebook sayfası kuran markanızı ve iş yaptığınız yolu gibi insanları tanır gibi iletişim, pazarlama ve ağ için bir mekan oluşturur sayfanızı. Sosyal medya siteleri aracılığıyla, markanızla ilgili gerçek zamanlı piyasa verileri ve geri bildirimler hakkındaki konuşmaları takip edebilirsiniz.
 • Müşteri geri bildirimleri açısından, sosyal medya, bu deneyimlerin iyi ya da kötü olup olmadığını, bir şirkete ve herkese o şirketle olan deneyimlerini anlatmasını kolaylaştırır. Şirket ayrıca hem olumlu hem de olumsuz geri bildirimlere çok hızlı bir şekilde yanıt verebilir, müşteri sorunlarına katılabilir ve müşteri güvenini koruyabilir, yeniden kazanabilir veya yeniden oluşturabilir.
 • Kurumsal sosyal ağ, bir şirketin benzer iş çıkarlarını veya etkinliklerini paylaşan bireyleri birbirine bağlamasına izin verir. Dahili olarak, sosyal araçlar, çalışanların birlikte etkili bir şekilde çalışması ve işletme sorunlarını çözmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve kaynaklara erişmesine yardımcı olabilir. Dışarıdan, kamuya açık sosyal medya platformları bir kuruluşun müşterilerine yakın kalmasına yardımcı olur ve iş süreçlerini ve operasyonlarını iyileştirmek için kullanabilecekleri araştırmaları kolaylaştırır.
 • Sosyal medya ayrıca kitle kaynak kullanımı için de kullanılır . Müşteriler, gelecekteki ürünler için fikir sunmak veya mevcut olanlara tweaks sağlamak için sosyal ağ sitelerini kullanabilir. BT projelerinde, kitle kaynak kullanımı genellikle iş ve BT hizmetlerini, bazen müşterilerden veya genel kamuoyundan elde edilen girdilerle birlikte bir iç ve dış sağlayıcılar karışımından almak ve karıştırmaktan ibarettir.

Öte yandan, sosyal medyanın iş dünyasına entegrasyonu da zorluklar doğurabilir. Sosyal medya politikaları , uygun davranış beklentilerini belirlemek ve bir çalışanın görevlerinin şirketi yasal sorunlara veya kamu utançlarına maruz bırakmamasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu politikalar, bir çalışanın kendisini ne zaman bir sosyal ağ web sitesinde şirketin temsilcisi olarak tanımlaması gerektiği ve ne tür bilgilerin paylaşılabileceğinin kurallarını içerir.

hakkında Acarnet Editör

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Web Tasarım Hizmeti Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 12 Kural

İşletmeler veya kişiler web sitesi yaptırırken bir çok hatalı kararlar alırlar ve sonucunda da çok …

5 yorumlar

 1. Merhaba, hem seo’yu hem google adwords’ü hem de sosyal medyayı aktif şekilde kullanmak istiyorum ancak şöyle bir durum var, ne seo bilgim var, ne google adwords bilgim var, ne de sosyal medya bilgim var. Bu konuda sizin gibi profesyonel kişilerden destek almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

 2. Şirketim için sosyal medya hizmeti almak istiyorum fakat acaba ne gibi yararları olacaktır şirketim adına?

  • Acarnet Editör

   Mehmet Bey Merhabalar

   Şirketiniz için seo hizmeti almanız güzel bir şey çünkü web sitenizi ziyaret edenler gün geçtikçe artıp sitenizde bulunan ürünlerin satın alınması konusunda her gün artış olabilir.

  • Acarnet Editör

   Mehmet Bey Merhabalar

   Şirketiniz için sosyal medya desteği almak ürünleriniz için ve sitenizi ziyaret edenler için sitenizde yüksek derecede trafiğe yol açarsınız.

  • Acarnet Editör

   Mehmet Bey Merhabalar

   Şirketiniz için seo hizmeti almak ürünlerinizin satımı konusunda ve web sitenizin ziyaretçi bakımından artmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir