Anasayfa / SEO / SEO Google

SEO Google

Arama motoru optimizasyonu girişimci kişilerin bilmesi gereken temel konular arasında yer almaktadır. Alanında uzman olan SEO çalışanın iyi bir site kurması için yapması gereken ilk şey koşulları belirttiği kontrol listesini oluşturmaktır. Liste sayesinde nelerin doğru ya da yanlış olmasına karar vermek başarıya bir adım daha yakın olmanızı sağlamaktadır.

Zoekmachineopti.png

Doğru şekilde uygulanmış bir liste sizleri Google yüksek sıralara çıkarmaya yardım edecektir. SEO Google sitelerin temel işleme mantığının çok büyük kısmını teşkil ediyor diyebiliriz.

SEO Google Önemi Nedir?

Bir web sitesi için SEO dikkatli edilmesi gereken en önemli unsurlardan biridir. Eğer sitenizin SEO uyumlu olmasına özen göstermezseniz üst sıralarda yer almanız çok fazla zamanınızı alacaktır. Bunun başlıca nedeni ise günlük olarak düzenli şekilde SEO uyumlu makalelerin girilmemesi sizin Google tarafından geç indekslenmenize sebep olmasıdır.

Yeni site oluşturan kişilerin sitelerinin indekslenme prosedürünün uzun sürmesinin nedeni SEO uyumlu makalelerin girilmemesi ve düzenli bir şekilde içerik paylaşımı yapılmamasıdır. SEO Google arama motoru için düzenlilik ve özgünlük çok önemlidir. Tüm bu kontrolleri botlar gün içerisinde yapmaktadır ve buna göre sitelerin sıralaması yapılmaktadır.

SEO İçin Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Sitenizin SEO uyumlu olması için dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurlar bulunmaktadır. Tüm bu özellikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • İlk olarak iyi bir odak kelime seçmeniz gereklidir,
 • Piyasada hangi konularda rekabetin az olduğunu ve talebin çok olduğunu araştırmak,
 • Siteye girilecek içeriklerin akıcı dilde olması ve kullanıcılara faydalı olması gerekecektir,
 • Anahtar kelimelere başlığın ilave edilmesi,
 • Seçilen anahtar kelimenin metnin içerisinde doğru şekilde kullanılması,
 • Anahtar kelime tercihlerin fotoğrafların adına ve alternatif bölümlere eklenmesi,
 • Anahtar kelimenin link içerisinde kullanılması,
 • Site içerisinde linkleme işleminin yapılması,
 • Diğer dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise Backlink`dir.

SEO-Ranking.jpg

Tüm bu belirtmiş özelliklere uyum sağlamanız ilk başlarda biraz zor olabilir. Fakat zaman geçtikçe sitenizi belirttiğimiz kurallara göre uyumlamanız gereklidir. Eğer kısa sürede sitenizin üst sıralarda çıkmasını ve hızlı bir şekilde yükselmesini istiyorsanız tüm maddelere dikkat etmelisiniz.

 

 

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nasıl Olmalı?

İnternet sayfaları açısından seo konusu hayati derecede önemlidir. Bundan dolayı seo konusunda başarılı olan bir …

4 yorumlar

 1. Merhaba,

  Öncelikle belirtmek isterim ki seo google konusundaki makaleniz çok hoşuma gitti yukarıda da belirtmiş olduğunuz üzere seo için dikkat edilmesi gereken konular nelerdir başlığının altında ki maddelere dikkat edersem
  sıralamada çok daha iyi yerlere geleceğimi düşünüyorum. Bu makaleyi paylaşmış olduğunuzdan dolayı sizelere çok teşekkür ederim.

 2. Merhaba,

  Seo konusunda kafama takılan konular vardı bununla alakalı blogları dolaşırken sizin bloğunuza rastladım iyiki de rastlamışım. Makalenizden seo için dikkat edilmesi gereken kuralları öğrendim makaleyi paylaşan arkadaşın ellerine sağlık.

 3. Seo ile ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim verdiğiniz bilgileri devamlı takip ediyorum ve aldığım bilgileri uygulamaya çalışıyorum verilen bilgiler için tekrardan teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir