Anasayfa / SEO / SEO Görünürlüğü (Visibility) İçin Basit Öneriler

SEO Görünürlüğü (Visibility) İçin Basit Öneriler

SEO görünürlüğü demek, bir web sitesinin her içeriğinin içerisinde geçen anahtar kelimelerin aldığı organik tıklanmaların veri akışını gösteren ögedir. Belirlediğiniz bir strateji doğrultusunda yaptığınız SEO çalışmasının nasıl ilerlediğini gözlemler iseniz nerelerde hata olduğunu belirleyerek düzeltme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece yeni bir stratejik plan geliştirerek SEO çalışmanızı da güçlendirebilirsiniz.

SEO görünürlüğü sayesinde içeriklerinizde kullanmak üzere seçtiğiniz anahtar sözcüklerin ne kadar doğru bir seçim yaparak seçtiğinizi görmüş olacaksınız. SEO görünürlüğünde gördüğünüz trafik bilgileri ile birlikte ne kadar tepki (pay) aldığınızı da takip edebilirsiniz.

Siz SEO çalışmanızı çok güzel yapıyorsunuz ancak bazen bazı sürpriz sorunlar mı çıkıyor? Bu sorunların büyük çoğunluğu giderilebilir bir sorundur. Tek yapmanız gereken sürekli olarak takip etmek, yenilikleri gözlemlemek olmalıdır. Bu sorunlardan bazıları şunlardır:

Güncelleme Sonrası Olumsuzluklar

Google ve diğer arama motorları kendilerini güvenlik ve geliştirme amaçlı olarak güncellemeye alırlar. Yeni bir sürüm ortaya çıkartırlar. Bu güncellemelerin ardından bazı yeni koşullar gelebilir, bazı koşullar kaldırılabilir, her içeriği kabul etmeyebilir… Bu neden ile sürekli olarak bu güncelleştirmelerin zamanlarını takip etmelisiniz ve siz de yapılan bu güncellemeler ışığında kendinizi geliştirip güncellemelisiniz. Bu gibi durumlarda bu güncelleme zamanlarını takip etmenizi öneririz.

SSL Kullandınız Mı?

Eğer SEO çalışmalarınızdan olumlu geri dönüşler almak istiyorsanız öncelikle Google’ın bütün kurallarına uymaktır. Google bir içerik için vermiyor ise içerik yayımlanamaz. SEO görünürlüğünü elde edebilmek için sitenizi görmeleri gerekmektedir ve bazı araştırma sonuçları ile çok küçük bir oynama ile arama motorlarında yükselebileceğinizi görüyoruz. Bu nedenle SSL kullanmanız gerekmektedir.

Daha fazla detay için www.acarnet.com/blog/seo-uyumlu-makale-nasil-yazilir/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Her Zaman Sorun Dışarıdan Kaynaklanmıyor Olabilir Mi?

Sadece dışarıdaki etkenler size sıkıntı yaşatıyor diye bir şey yok. Bazen sorun sizin yaptığınız bir güncellemede, herhangi bir onarım girişimi sebebi ile oluşan hatalar da sorunlara sebebiyet verebilir. Özellikle URL yapısının değişmesi görülebilir. Farklı sebeplerden dolayı oluşabilecek diğer sorunlar ise şu şekilde olabilir: sayfanızın kapanması, sayfanız bazı tarayıcılar tarafından engel görebilir, siteye giriş yaparken hata vermesi gibi daha pek çok hata karşınıza çıkabilir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Seo Teknikleri 2020

SEO nedir, nasıl yapılır tamam da, bu işin detayı, püf noktası yok mudur? Tabi ki …

Bir yorum

  1. Kemal Aşkaroğlu

    Yazıların büyük bir kısmında görsel sadece ilk tepede yani içerik açılırken görsel kullanmazsam içeriklerin büyük bir kısmında hiç görsel olmayacak, bunun seo açısından bir sakıncası olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir