Anasayfa / SEO / Seo Uyumlu Web Sitesi

Seo Uyumlu Web Sitesi

Seo uyumlu web sitesi profesyonel görünümlü, iyi tasarlanmış bir web sitesi oluşturmak, sitenizin yüksek miktarda trafik almasını sağlamaz veya müşteri tabanınızı artırmaz. Web sitenizin almış olduğu trafiği artırmak istiyorsanız, arama motoru optimizasyonunu kullanmanız gerekir. Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin görünürlüğünü artırmak için kullanılan ve bu nedenle arama motorlarıyla sıralama yapan teknikleri ifade eder.

Arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi varlığınızın inanılmaz önemli bir parçasıdır. Doğru SEO kullanıyorsanız, arama motorunuzun sıralamasını yükseltebilir ve web sitenize daha fazla trafik çekebilirsiniz. İnsanların web sitenizi bulmasını istiyorsanız, sitenizde SEO kullanmanız gerekir. Genellikle, insanlar SEO’yu düşündüklerinde, kendi sitelerinde bulunan kopyayı düşünürler. Pek çok işletme sahibi, makalelerde, blog yayınlarında veya anahtar kelimelerindeki belirli anahtar kelimeleri kullandıklarından emin olur. Ancak, genellikle web tasarımlarını SEO dostu yapmakta başarısız oluyorlar. Arama motoru optimizasyon tekniklerini web sitenizin kopyasından daha fazlasına dahil edebilirsiniz. Web tasarımınızı SEO dostu yapmak için kullanabileceğiniz birkaç basit püf noktası var.

Neden SEO Uyumlu Web Sitesi?

Seo uyumlu web sitesi, başta Google olmak üzere tüm arama motorları seo uyumlu web sitesine önem vermektedir. Arama motorlarında genel amaç ziyaretçilerin, hazırlamış olduğunuz içeriklere en doğru, en kolay ya da en yalın şekilde ulaşılması hedeflenmektedir. Bu yüzden arama motorları için seo uyumlu web sitesiçok önemlidir.

 1. Sosyal Medyayı Web Sitenizin Tasarımına Entegre Edin

Arama motorları, potansiyel müşterileriniz gibi sosyal medyaya da değer verir. Sosyal medya öğelerini web sitenizin tasarımına dahil etmek, arama motorlarıyla daha iyi sıralanmasına yardımcı olacaktır. Web sitenizi tasarlarken, sosyal medya simgelerinizi ve Twitter, Pinterest ve Facebook gibi tüm sosyal medya hesaplarınızı eklediğinizden emin olun. Bu, sitenizi yalnızca arama motorları arasında daha fazla sıralamayacak, aynı zamanda potansiyel müşterilerinize şirketinizin yakışıklı olduğunu da gösterecektir.

 1. Görüntüler İçin SEO Kullanın

Birçok kişi metni yalnızca web sitelerinde optimize eder ve kullandıkları görüntüler için aynı şeyi yapmayı unuturlar. Kullandığınız görüntüleri tercih ederseniz, sitenizin arama motoru sıralamasını artırabilirsiniz. Web siteniz için her hangi bir video, resim kullanırken , çok büyük olmadığından emin olun. İdeal olarak, sitenizdeki resimler 30 – 100 kb olmalıdır ve çözünürlüğü 72 dpi olmalıdır. Çok büyük resimler sitenizin yavaş yüklenmesini sağlar ve arama motorunuzun sıralamasını olumsuz yönde etkiler. Resmin alt metni bölümünde, bir anahtar kelime kullandığınızdan emin olun. Bu, sitenizin SEO konusunda daha fazla yardımcı olacaktır. Ayrıca, görüntüleri sitenize dikkatlice yerleştirin. Bu sayfala ne kadar alakalı olursa, web sitenizin sıralamasını o kadar iyi hale getirir.

 1. JavaScript’i Sparingly Kullanın

Birçok web sitesi, tüm site tasarımları için Javascript’i kullanma hatası yapar. İnternet  arama motorları web sitelerini aratmak ve bunları sıralamak için tarar ve sonuçlardaki sıralamasını belirler. Sitenizde çok fazla Javascript varsa, internet arama motorları sitenizi okumakta zorlanacak ve tarama sorunlarına neden olacaktır. Ek olarak, Javascript özellikle mobil cihazlarda iyi çalışmıyor. Arama motorlarının web sitenizi okumasını mümkün olduğunca basit ve kolay hale getirmek istiyorsunuz ve sitenizi ziyaretçileriniz için olabildiğince kullanıcı dostu yapmak istiyorsunuz.

 1. URL’nizin Kullanıcı Dostu olduğundan emin olun

Sitenizin URL’sinin SEO dostu olması gerekir, aksi takdirde olması gerektiği gibi olmaz.  Arama motorlarının bu sayfanın ne hakkında olduğunu belirlemesine yardımcı olması gerekir.  Ayrıca, bağlantıdaki kategorileri sınırlandırmayı deneyin.

 1. Anahtar kelimelerinizi birçok farklı yere yerleştirin

Birçok kişi, kopyalarında anahtar kelimeler kullanmaya odaklanır, ancak diğer tüm alanları da ihmal eder. Anahtar kelimeler yalnızca kopya olarak kullanılamaz ve sitenizdeki herhangi bir makalede, web sitenizin tasarımlarına da dahil edilebilir. Daha önce belirtildiği gibi, görüntüleri de optimize etmek için anahtar kelimeler de kullanabilirsiniz, ancak bunları kullanabileceğiniz başka birçok alan da vardır. Başlık etiketi, H1 etiketleri, web sitesi sloganları, meta açıklamaları, meta anahtar sözcükleri, gezinme, H2 etiketleri, madde işaretleri, linklerde başlık özelliği, H3 etiketleri, breadcrumb izleri, altbilgi bağlantıları, URL’ler, dosya adları, dahili linklerde kullanılabilir ve klasör adları.

 1. Tasarımınızın Erişilebilir olduğundan emin olun

Web siteniz tamamen erişilebilir değilse, dönüşüm oranlarınızı ve arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyecektir. Web siteniz tüm tarayıcılarda görüntülenebilir olmalıdır, sanki olmasa da ziyaretçilerin siteden çıkmalarına, herhangi bir ürün satın almadan veya hizmetlerinizi kullanmadan çıkmalarına neden olur. Web siteniz yavaş yüklüyse veya gezinmesi zorsa, arama motorlarında büyük olasılıkla düşük olacaktır. Web sitenizin tüm tarayıcılarda doğru göründüğünden, doğru yüklendiğinden ve yavaş yüklenen hiçbir görüntü kullanmadığınızdan emin olun.

 1. Flash Element ile Dikkatli Olun

Web sitenizde çok fazla flaşh kullanmak yalnızca ziyaretçileriniz için rahatsız edici olamaz, aynı zamanda web sitenizin arama motoru sıralamasını da etkileyebilir. Sitenizde flaş unsurlar kullanıyorsanız, arama motorlarının web sitenizi sıralaması daha zor olacaktır. Bunun nedeni, flaşın genellikle arama motorları tarafından yok sayılması veya değer kaybetmesidir, yani sitenizin SEO’suna hiçbir şey eklemeyeceği anlamına gelir. Web sitenizde flash kullanacaksanız, bunu dikkatlice yaptığınızdan emin olun.

Web tasarımınızı SEO dostu hale getirerek şirketinizin görünürlüğünü artırabilirsiniz. Bu hafta sitenizde birkaç basit değişiklik yapın ve sitenizin arama motoru sıralamasını nasıl etkilediğini görün.

hakkında Acarnet Editör

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik pazarlaması bir ürün veya hizmetin reklamı yapılıyormuş havası verilerek, müşteri kitlesine reklamı belli etmeden …

2 yorumlar

 1. SEO uyumlu web siteleri internet arama motorlarında üst sıralara çıkmaktamıdır?

  • Acarnet Editör

   Gönül hanım merhabalar,
   SEO uyumlu web siteleri genellikle sitelerinizi her zaman üst sıralara çıkarmaktadır. web tasarım yapılmaya başladığınızda SEO çalışmasınada başlamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir