Anasayfa / Web Tasarım / Web Tasarım Ajansı Seçiminde Dikkat Edilecek 4 İpucu

Web Tasarım Ajansı Seçiminde Dikkat Edilecek 4 İpucu

İyi bir web tasarımında web tasarım firması seçimi önemlidir. Web tasarımının SEO kurallarına uygun olarak tasarlanması, arama motorlarında sitenizin uzun vadede ilk sıralarda yer almasını sağlar. Sitenizin ilk sırada yer alması demek, potansiyel müşterilerin çoğalması anlamına gelir. İnternet sitenizi uzun vadede bir numara yapacak Web tasarım firması seçiminde, aşağıdaki kriterlere dikkat etmelisiniz.

Web Tasarım Referansları

Web tasarım ajansı seçimi yaparken referanslarını mutlaka inceleyin. Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz atasözünde olduğu gibi birçok firma ne kadar iyi iş çıkardıklarından ne kadar inanılmaz olduklarından bahsedebilir. Ancak önemli olan bu değildir.Web tasarım ajansının daha önceki yaptığı çalışmalardan, nasıl bir yapıya sahip olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Büyük firmaların web sitesi tasarımını yapan firmaları seçmeniz tabi ki en iyisi olacaktır. Tasarım aşamasında asla tasarım ücretini düşünmeyin. Kaliteli ve nitelikli iş karşılığında ödeyeceğiniz ücret fazla olabilir. Ancak uzun vadede verdiğiniz paraya değeceğini kesinlikle söyleyebiliriz. Web tasarım ajanslarının daha önce yaptıkları çalışmalardaki ana sayfa tasarımlarını inceleyin. Sayfa tasarımlarına bakın. Sayfalarda kullanılan resimleri, logoları ve metinleri inceleyin. Sliderlara ve menü özelliklerini inceleyin. Zaten biraz inceledikten sonra yapılan çalışmanın kalitesini anlayabilirsiniz.

SEO Uzmanı Çalıştırıyor Olması

İnternette şöyle bir kural vardır: “Yapılan işi baştan iyi tasarla!” yoksa sonradan ortaya çıkabilecek sorunlarla baş etmek oldukça zor olacaktır. Hem para kaybına, hem de zaman kaybına neden olacaktır. Eğer site tasarımı SEO kurallarına uygun yapılırsa, baştan 1-0 öndesiniz demektir. Tabi ki SEO bir süreçtir ve sürekli olarak tekrarlanması gerekir. Ancak web sitesi tasarımı yapılırken SEO kuralları gözetilirse, site yeni olmasına rağmen arama motorlarında ilk sıralara kısa sürede gelebilirsiniz. Daha sonra siteye sürekli faydalı içerikler ekleyerek, liderliği sürdürebilirsiniz. Web tasarım ajansında, yazılımcılarla birlikte SEO uzmanları da çalışır. SEO uzmanı ve yazılımcılar, koordineli olarak çalışırlar. Tasarım aşamasında uyulması gereken SEO kurallarıyla ilgili yol haritasını SEO uzmanları belirler. Tasarım bitene kadar da süreçte yer alırlar. Böylelikle tasarım olarak mükemmel ve SEO kurallarına uygun bir site ortaya çıkar.

Ekibin Uzmanlığı

En iyi çalışmalar, uzman bir ekip tarafından ortaya çıkarılabilir. Tecrübenin gücü burada devreye girer. En iyi web tasarım firmaları, en iyi ekiple çalışır. Uzman bir ekip yılların verdiği tecrübeye sahiptir. Yalnızca yaptığı işle ilgili bilgiye sahip değildir. Aynı zamanda, mesleğin detayı olan sorunları ve çözümleri de bilgi dağarcığında barındırır. Uzman bir ekipten hizmet aldığınızda, işiniz kısa sürede bitirilir. Aynı zamanda uzun vadeli çalışma olur. Ekipteki kişilerin deneyimlerini işlerine yansıtmaları, belki de tasarımda görünmeyen binlerce sorunun oluşmasını önler. Hepimiz internet sitelerinde daha önce görünmeyen ve yazılı olmayan sorunlarla karşılaşmışızdır. İşte bu tür sorunlar daima tecrübeyle çözülür.

Destek

İyi bir web tasarım ajansı, site tasarımınızı yaptıktan sonra sizi terk etmez. Size destek olurlar. Web tasarım ajansı İstanbul firması olan Acarnet olarak, 30 yıldan bu yana sektörde yaptığımız başarılı tasarım çalışmalarından sonra, müşterilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Teknik destek hizmetlerimiz, tasarım aşamasından sonra da devam ediyor.

hakkında Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Şirkete Özel Web Sitesi 9 Adımda Nasıl Olmalıdır?

Alanında yetkin olan bir firma web sitesi yaptırmak ister. Bu konuda internet üzerinden araştırma yapar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir