Anasayfa / Web Tasarım / Web Tasarım Firmalar İçin Neden Önemlidir?

Web Tasarım Firmalar İçin Neden Önemlidir?

Firmaların birincil hedefi çok müşteri çekmek, onları kazanmak, memnuniyetlerini sağlamak ve kazancına kazanç eklemektir. Her firma kendisinin en iyisi olmak istemektedir. Günümüzde artan iş ihtiyacı ve her sektörün oldukça canlı olması firmanın kendisini göstermesini oldukça zora sokmaktadır. Artan rekabet arasında kaybolup giden binlerce şirket bulunmaktadır. Bu yüzden firmalar her konuda diğerinden bir adım öne geçmeye çalışmakta ve yarış halinde olmaktadır. Bunu her alanda yapan firmaların, rakiplerinden bir adım öne geçmesini sağlayan aşamada hiç şüphesiz kaliteli, eşsiz ve amacına hizmet eden bir web tasarımıdır. İyi bir web tasarımı firmaya neler kazandırır sıralayacak olursak;

Daha Çok Müşteri

 • Firmanın kendi adına açılmış olan bir web tasarım ile kendisini daha iyi gösterip, müşterilerin beyninde markasının daha da özel bir yere konulmasını sağlayabilmektedir. Güzel bir tasarım ile ürünlerini hakkıyla web sitesinde tanıtabilen firma buradan daha çok kazanç sağlayacaktır.
 • Müşteri firmanın web sitesine girdiğinde aradığı şeye hemen ulaşması kaliteli bir web tasarım ile sağlanır. Kısa sürede aradığını bulan müşteri kalan zamanında sitede diğer ürünleri de inceleyecek fırsatı olacaktır. Kullanışlı olan bir web sitesi olduğundan da müşterinin ilk tercihi firmanın web sayfası olması sağlanacaktır.
 • Kaliteli web tasarımlarında her şey detaylıca düşünüldüğü için müşteriler bu web siteleri aracılığı ile dilek, görüş, öneri ve eleştirilerini kolaylıkla yapılmasına olanak sağlayacaktır. Böylece gelen şikâyetlerin daha hızlı değerlendirilip çözüme kavuşturulması da sağlanacaktır.
 • İyi bir web tasarımı ile firma görüle bilirliğini ve internette arama sayfalarında bulunabilirliğini artırabilmektedir. Firma kendi reklamını kolaylıkla arama motorlarının üst kısımlarında yer alarak yapmış olacaktır. Böylece daha fazla müşteri kitlesine ulaşmış olacaktır.

Firmanın İyi Yansıtılması

 • Kaliteli bir web tasarıma sahip olan firmalarda markanın amacı, vizyonu, misyonu, yaptığı icraatlarına, aldığı ödüllerin, yaptığı projeleri vb. daha iyi gösterip, müşterilerinin markasını bilmesine olanak tanımış olacaktır. Firma müşterilerinin güvenini bu yolla da kazanmış olacaktır.

İyi ve kaliteli bir web tasarımı ile firma kendi alanında hizmet veren başka işletmelerinde önüne geçerek, onlardan daha gösterişli ve cazip görünebilmektedir.

Web Tasarım Çalışması Yaptırırken Neden Bireylerle Değil Firmalarla Çalışmalıyım?

Web tasarım çalışması şirketinizin ya da işinizin uzantısı değildir ayrıca kartvizit görevi de görmez. Web sitesi tasarımı iş hayatınızın İnternetteki yansımasıdır. Bundan ötürü neden bunu ucuza getirmemelisiniz anlatalım.

Web Tasarım Çalışması İçin Neden Bireylerle Çalışmamalısınız?

 • Her şeyden önce böyle bir işe girişmeden önce bireylerin ne kadar profesyonel olduğu hakkında bilgimiz olamaz. Profesyonel web firmaları burada bir adım önde olacaktır.
 • İnternet kimliğimizi teslim edeceğimiz kişinin ne kadar güvenilir olduğu da bir başka soru işareti.
 • Profesyoneller sürekli iş alıp web tasarımı konusunda deneyim sahibi kişilerdir. Ama bireyler yalnızca sizin gibi tekil işler çıktığı zaman çalışmaktadır. Ne kadar güvenebileceğiniz konusunda bilgi sahibi olamayacağımız kişiler olacaktır.

Neden Web Tasarım Çalışması İçin Firmalarla Çalışmalısınız?

 • Neden Web tasarım çalışması için firmalarla çalışmalısınız diye soracak olursak cevabı bu işi ucuza getirmemelisiniz olacaktır. İnternet iş hayatının önemli bir parçasıdır. Bu işi önemsememek, ciddiye almamak gibi bir lüksünüz bulunmamaktadır. Bu işi ucuza getirebilme gibi bir alternatifiniz yoktur.
 • Firmalarla çalışmanız halinde internette yeni hosting alıyorsanız size sosyal medyanın önemi ve kullanımı hakkında profesyonel destek vereceklerdir. Çünkü sadece bir siteyi hazırlatıp sosyal medyayı kullanmamak size bir yarar sağlamayacaktır.
 • Web siteniz olursa bu kolay başlayan ama zaman geçtikçe zorlaşan bir iştir. Sitenin güncellenmesi ve yeni ihtiyaçların doğması doğaldır, gereklidir. Bunun için firmayla çalışmanız halinde bir muhatabınız olur. Bir sorun meydana geldiğinde bir değişim yapmak istiyorsanız çözüme kavuşturmak daha kolay olur.
 • Profesyonel web tasarımı ile siteniz ücret ödenen alt yapıyla ilgili olarak kısa süre içinde arama motorlarında listelenecektir. Hatta en öndeki sayfalara kadar çıkması sağlanacaktır. Profesyonel bir firmayla çalışırsanız bu daha çabuk gerçekleşecektir.
 • Profesyonel web tasarımı ile herhangi bir yerden kopyalanmış çalıntı siteleriniz olmaz. Tamamen orijinal ücret karşılığını alacağınız özgün yalnızca size ait siteniz hazırlanır.
 • Profesyonel web tasarım firmaları verilerinizle, bilgilerinizle ve maillerinizle özel olarak korumaya alarak güvence altına alacaktır. Veri güvenliği açısından profesyonellerle çalışmanız halinde verileriniz daha kaliteli bir şekilde güvence altına alınacaktır.

 • Profesyoneller ekonomik, kullanışlı ve müşteri kazanabilme potansiyeli yüksek siteleri sizlere sunacaktır. Ayrıca bir web sitesinin yaptırılması bir katalogun veya broşürün hazırlatılmasından daha ucuza mal edilmektedir. Ayrıca profesyonellerin hazırladığı pratik bir web sitesi ve kullanışlı paneller yardımıyla sitenizi siz de kolaylık yönetebilirsiniz. Böylelikle değiştirilecek ürünler için tekrardan baskı ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Müşteri kazanma açısından profesyonellerle çalışmanız halinde fiyat/performans açısından daha önde olacaksınız.

Web Tasarım Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Firmanız için ya da özel web siteniz için bir Web tasarım ajansı arıyorsanız bilmelisiniz ki ufak çaplı bir araştırma yaptığınızda yüzlercesini bulabileceksiniz. Fakat önemli olan ve dikkat etmeniz gereken şey herhangi bir web tasarım ajansı olmaması gerektiğidir. Sizi veya firmanızı temsil edecek web sitenizin tasarımı tabiri caizse markanızın kimliği olacaktır. İnsanlar sizin yaptığınız işi web sitenize bakarak öğrenecek ve kararlarını ona göre alacaktır. Kötü tasarıma sahip olan web sitesi satışlarınız düşürür ya da okuyucu, kullanıcı sayınızın azalmasına neden olur. Bu nedenle iyi bir web tasarım ajansı ile çalışmanız oldukça önemlidir. Peki iyi bir web tasarım ajansını neye göre belirleyip anlayacağız?

Uzmanlık Ve Deneyim

 • Web tasarım ajansında öncelikle bakmanız gereken şey yeteri kadar bu alanda uzmanlıkları olup olmadığıdır. Tasarım işine yeni girmiş ve ajansı sadece birkaç tasarım yapmış olan yerlerde profesyonel bir işçilikle karşılaşmayacağınız büyük olasılıktır. Çünkü web tasarım öğrenildikten sonra belli bir zaman deneyim ve tecrübe edinildiğinde yapılan yanlışlar ve hatalar en aza indirilebilir. Göründüğünden daha çok emek ve uygulama isteyen web tasarımda belli alanlarda uzmanlaşmak işin kalitesi açısında oldukça önemlidir. Web tasarım ajansı seçerken ilk önce web sitenizin hitap edeceği alana göre uzmanlaşan ve deneyimli elemanlara sahip olan bir yer olduğuna dikkat etmelisiniz.

Ajansın Güvenilirliği

 • İkinci önemli mesele de web tasarım ajansının güvenilir olmasıdır. Herhangi bir web tasarım ajansı ile çalışmadan önce piyasada biraz araştırma yapmalısınız. Ajansların almış oldukları sertifikalar ya da ödüllerin olup olmadığına bakabilirsiniz. Ya da etrafta biraz sorup soruşturarak müşterilerinin bu ajans ile çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti ve ajansın almış olduğu sertifikalar size bu konuda yol gösterecektir.

Önceden Yapmış Oldukları Web Tasarımlarının Kalitesi

Bakabileceğiniz diğer bir kriterde ajansın daha önce yaptığı tasarımlarda hangi yolları tercih ettiğidir.  Müşteri odaklı bir tasarım mı ya da son zamanların tasarım trendlerini mi takip ediyor bunları araştırmalısınız. Zamanın gerisinde kalmış ve kendini geliştirmemiş olan bir web tasarım ajansı asla tercihiniz olmamalıdır.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Kurumsal Web Tasarım

Çağın gerekliliklerinden dolayı İnternet kullanımında her geçen gün artış yaşanmaktadır. Günlük hayatın önemli bir yerine …

8 yorumlar

 1. Merhaba, bilgilendirici bir içerik olmuş teşekkür ederim

 2. Merhaba, şirketimize ait bir kaç web sitesi var hepsine yeniden web tasarım hizmeti almak istiyoruz. Bu konuda bize nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 3. emirhan TAŞÇI

  Merhaba Web tasarım yaptırıken neden bireyle değilde firmalar vb gibi kurumlarla çalışmak gerekir?

  • firmalar size bir çok alanda hizmet etmektedir sizin herhangi bir renk,buton,resim değiştirmek istediğiniz zaman anında düzenleme yapabiliyorlar fakat bireyler size aynı imkanları malasef sunamıyor

 4. merhaba, web tasarım yaptırmak için iş bilen bireylerden yardım almamız doğru olurmu?

  • Acarnet Editör

   Ahmet Bey Merhabalar

   Web sitesi yaptırırken işi bilen kişilerden de yardım alabilirsiniz, ama en doğrusu bir web tasarım firmasıyla konuşmanız daha doğru ve sağlıklı olur. Bunlarla alakalı bizimle iletişime geçerseniz size daha iyi hizmet verebiliriz.

 5. Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür etmekteyim. Web sitesi yaptırmaya karar verdiğimiz zaman neden işinde uzman bireylerden değilde firmalardan yardım almalıyız? Web tasarım ajanslarını seçerken ne gibi özelliklere dikkat etmemiz gerekmektedir???

  • Acarnet Editör

   Ahmet Bey Merhabalar.
   Web site yaptırmaya karar verdiğiniz zaman en güvenilir ve en kaliteli bir şekilde olamsını istiyorsanız web tasarım firmalarından yardım almanız en doğrusu olacaktır. Nedeni ise web tasarım firmasında çalışan kişilerin işlerinde uzman ve profesyonel kişilerle çalışmasıdır. Kurumsal kimliğinizide işinde uzman kişilere emanet etmeyi her zaman istersiniz. web tasarım ajansı seçerkende sizi ve firmanızı en doğru bir şekilde tanıtan bir firma ile çalışmanız doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir