Anasayfa / Web Tasarım / Web Tasarım Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Web Tasarım Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Web Tasarım Nedir?

İnsanların internete olan ilgileri gün geçtikçe büyümektedir. Bu ilgi yoğunluğu her alanda olduğu gibi tabii ki de ticarette de kendini göstermektedir. Kişi veya kurumlar internet aracılığıyla kendi sektörlerindeki gelişim hızlarını katlamaktadırlar. Yapılan araştırmalara göre kurumlar verdikleri hizmetleri internet üzerinden de devam ettirerek sektörlerinde büyüme basamaklarını hızla tırmanmaktadırlar. Aynı zamanda sektörün en önemli kriterlerinden olan internet üzerinden ticarete ayak uyduramayan şirketlerin herhangi bir gelişim içerisinde olmadığı da görülmektedir. Eğer kurumlar kendi şirketlerinin internet sayesinde büyümelerini istiyorlarsa, hizmetlerini insanlara sunabileceği bir sitenin olması şarttır. Bu siteye sahip olmak içinse Web Tasarım kullanılmalıdır. Kendi web sitenizi oluşturmak için kullanacağınız web tasarımıyla da istediğiniz sonuca kolayca ulaşabilirsiniz.

Web Tasarım Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer sizde kendi kurumunuzun sektörde bulunduğu konumu daha da yukarıya taşımak istiyorsanız, doğru web sitesi tasarımıyla amacınıza varabilirsiniz. Ancak bu sandığınız kadar da kolay bir iş değildir. Sitenizin tasarımını yaparken görünümünden hızlı çalışmasına kadar pek çok detaya önem vermeniz gerekmektedir. İyi bir web tasarımına sahip olmak istiyorsanız, sitenizde bulunan içeriğin zengin ve doğru olması gerekmektedir. Kullanıcıların sitenize yaptığı ziyaretin süresinin uzanmasını sağlamak için sitenizde verdiğiniz hizmetlerle ilgili kapsamlı şekilde bilgi vermeniz şarttır. Aynı zamanda sitenizin hatırı sayılır ziyaretçi kitlesine ulaşmasını istiyorsanız, web sitenizin içeriği kadar bilgilerin doğru konumlandırılması ve görsel açısı da büyük önem taşımaktadır. Çoğu alanın aksine, web tasarımlarda görsel açıdan abartıya kaçmak doğru seçim değildir. Kullanıcının kafasını karıştırmadan istediği bilgiye kolayca ulaşmasını sağladığınız anda ziyaretçi sitenizden mutlu şekilde ayrılacaktır.

Web Tasarımda Domain adresinin etkisi

Sektörde ilerlemek için çağa ayak uyduran kurumların web sitesine sahip olmak isterken karşılarına çıkan ilk soru web sitesinin ismidir. Firmaların internet sitesinin adını almaları birçok nedenden dolayı çok önemli olmaktadır. İsmi almadan önce uzantısına karar vermeniz gerekmektedir. Mesela sitenizin sonunda ‘.com, .net’ gibi uzantıların olmasını seçmelisiniz. Sitenizin adını seçerken kimliğinizi yansıttığınızı unutmayın. Doğru adı seçerek şirketinizin web sitesinin kullanıcılar tarafından tercih edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde Web Tasarım Nasıl Yapılır  hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

2019 Web Tasarım Örnekleri

Artan internet kullanıcı sayısı, teknoloji kapsamındaki gelişmeler ve artık insanların çoğu işlerini internet ortamında halletmeye …