Anasayfa / Web Tasarım / Web Tasarım Nasıl Yapılmalıdır ?

Web Tasarım Nasıl Yapılmalıdır ?

Web tasarım yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

Kendinize sorun, bu projenin veya müşterinin hikayesi nedir? Kullanıcılar veya ziyaretçiler hangi sorunlarla karşılaşıyor? Müşterinin ideal sonucu nedir?

Web Tasarım yapısının başlangıcı

İçeriği web sitesinde olmasını hayal ettiğiniz şekilde oluşturmaya başlayın ve sonrasında yapıya geçin.

Her sayfanın farklı bir amacı olmalıdır ve buna yönelik çalışmalarda bulunulmalıdır.

Ardından, başlıklardan son bağlantıya kadar olan bölümlerde neler olacağını yazınız.

Her bir sayfayı veya ekranı yazarken, web sitesinin neye benzediğini kolayca göreceksiniz.

Bunun da ötesinde, içerik yapısı ne kadar fazlaysa, bunun doğru bir hikaye olup olmadığını daha iyi anlayabileceksiniz.

Tasarım süreçlerine dahil etmek

Daha büyük bir takımın parçasıysanız, bir metin yazarı olan çalışanlarınızdan birinden yardım alabilirsiniz. Projenin başlangıcında bunları mümkün olan en kısa sürede ele alın.

Uygun takım arkadaşlarınızı dahil etmek için inisiyatif alın. Öte yandan, metin yazarı olmayan küçük bir ekibin parçasıysanız veya kendi başınıza çalışacaksanız, herhangi bir görsel tasarıma başlamadan önce içeriği planlayın.

Sonuç

İçeriği oluşturmak ve düşünmek, herhangi bir tasarım sürecinin ilk adımı olmalıdır. Ne söyleyeceğinizden emin değilseniz, kullanıcılarla etkili bir şekilde nasıl iletişim kuracağınız ı müşterilerle konuşarak ona göre hareket etmelisiniz.

Bu şekilde çalışmak, üzerinde çalıştığınız projelerin sonucunu güçlendirebilir.

Müşteriyle tasarımcı iletişimini geliştirmek için:

Güçlü bir iş geliştirmek için müşterilerle iyi bir ilişki geliştirmelisiniz. Bu sadece mükemmel bir ürün veya hizmeti tanıtmak anlamına gelmez. Satış tamamlandıktan sonra irtibatta kalmak önemlidir.

Bunu yapmanın bir yolu müşterilere düzenli e-posta iletişimi sağlamak. En yüksek değeri sunmak istiyorsanız, müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için dikkatli bir şekilde e-postalarınızı tasarlayın.

Bu sizin değer sunmanıza yardımcı olacaktır.  Bu, müşterilerinizle daha derin bir bağ kurmanıza yardımcı olacak, onlara ulaşmaya ve hatta satışları artırmaya teşvik edecektir.

E-posta iletişimi müşterilerle ilişkiler geliştirmenizi ve sürdürmenizi sağlar. E-posta gönderdiğinizde, arkadaşça sohbet etmeyi ve diyalogu teşvik etmeyi planlıyorsunuz.

Bu, pazarlama stratejinizin önemli bir bölümünü oluşturacaktır. Bu sayede müşterilerinizin ihtiyaçları ile iletişim halinde kalabilirsiniz.  Ayrıca, sıcaklık ve yeni bilgileri keşfetme olanağı sunarak sadık müşteriler de yaratabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Odaklı Yaklaşım ile Daha İyi Tasarım Yaratmak başlıklı makalemizde Web Tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Özel Web Tasarım

İster kişisel olsun, ister kurumsal bir firma, internet ortamının geliştiği ve büyüdüğü bu zamanda, firmalar …