Yasaklı Sitelere Nasıl Giriş Yapılır?

Yasaklı Sitelere Nasıl Giriş Yapılır? Adından da anlaşılacağı gibi, bir VPN (Sanal Proxy Ağı) yazılımı, gerçek IP adresinizi göstermeyen bir gizleme katmanı olarak işlev görür. Deneyimlerimize ve uzman incelemelerimize göre, güvenilir bir VPN hizmeti kullanmak web sitelerinin engelini kaldırmak için en iyi yoldur. Tüm popüler VPN’lerin PC, Mac, Android, iOS vb. İçin uygulamaları vardır;

İşte deneyebileceğiniz harika VPN paketleri –

 • PIA (Özel İnternet Erişimi)
 • ExpressVPN
 • NordVPN
 1.  Adsız Olun: Proxy Web Sitelerini Kullanın

Çok sık olarak, profesyonel bir ortamda, işverenler, video akışı, sosyal ağlar ve hatta kişisel e-postalar gibi bazı web sitelerine erişiminizi kısıtlayan belirli sınırlar çizer. Zaman zaman, engellenen web sitelerine erişmenin bir yoluna ihtiyacınız vardır ve bu durumlarda, proxy web siteleri bir kurtarma yöntemi görevi görür.

Ancak, bir engellemeyi kaldırma proxy’sinin VPN kadar güvenli olmadığını unutmayın. Bu yüzden, eğer işiniz hakkında gerçekten sır saklıyorsanız, seçeceğiniz yöntem # 1’dir.

Web’de, web deneyiminizi ‘sınırsız’ yapan yüzlerce proxy web sitesi var. Proxy web sitesi, engellenen siteyi ISS’lerden gizler ve engellenen web sitelerine erişmenize izin verir.

Örn:  Facebook kurumunuzda engellenmişse veya servise erişmek için engellenen URL’ye gidip girebilirsiniz –

 1. Tarayıcılarda Ağ Proxy’sini Değiştirin

Kolejinizde veya kurumunuzda ağı için birden fazla vekil olabilir. Bu nedenle, bazı web sitelerinin bir proxy’de kısıtlanmış, ancak diğerlerine erişilebilir bir durumda olduğu ortaya çıkar. Böylece, kolejinizdeki engellenen web sitelerine erişmek için vekil olarak gezinmeyi deneyebilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Nasıl Giriş Yapılır?

 1. Google Translate’i Kullanın

Kurumlar ve hatta ülkeler bazen Google Translate’i yasaklamıyor. Muhtemelen bir eğitim aracı olduğundan ve hiç kimse onu okuldaki veya ofislerdeki sitelerin engelini kaldırmak için yeterince güçlü bir şey olarak görmemektedir. Bu nedenle, bu araçla, engellenen web sitesini, bildiğiniz başka bir dile çevirerek kısıtlamayı atlayabilirsiniz. Google Translate’i deneyin ve kendiniz görün. Engellenen web sitelerine erişmek için başka bir basit yol.

 1. URL Yenileme Yöntemi

Belirli bir web sitesinin VPN’de barındırıldığı ve doğrulanmış bir SSL kurulu olmadığı durumlar vardır. Bu tür web siteleri için, web tarayıcınızın adres çubuğuna gidip www.url.com veya http://www.url.com adresine erişmek yerine https://www.url.com yazmayı deneyebilirsiniz . Bu değişiklik bir güvenlik uyarısı görüntüleyebilir. Yine de Devam Et seçeneğine basın ve web sitesini ziyaret edin. Bu kusursuz bir yöntem değildir, ancak zaman zaman kullanışlı olabilir.

 1. DNS Sunucunuzu Değiştirin

Bu yöntemi zaten DNS Hack adlı ayrı bir başlık altında tartıştık. Bu yöntemi basitçe kullanabilir ve ablukayı atlayabilirsiniz. Bu yöntem genellikle internete erişmek için Google DNS veya OpenDNS kullanılmasını içerir.

Kısa süre önce Cloudflare, en hızlı ve gizlilik odaklı DNS hizmeti olduğu iddia edilen 1.1.1.1 DNS hizmetini de başlattı. Cloudflare ayrıca 1.1.1.1 DNS hizmetlerini Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla da kullanıma sunmuştur. Bölgemdeki engellenen sitelere erişmek için sık sık bu tek tıklatma yöntemini kullanıyorum.

DNS’yi değiştirmek de gezinirken daha iyi gizlilik sağlar. Çünkü varsayılan ayarlarda, bağlandığınız her WiFi ağı ve İSS’nin ziyaret ettiğiniz sitelerin listesi vardır.

Dns Suncusu

 1. İnternet Arşivine Git – Wayback Machine

Wayback Machine , tüm web sitelerinin çoğunun bir kopyasını internette saklayan ilginç bir hizmettir. Bir web sitesinin birden çok sürümünü kaydeder ve bir web sitesinin önceki sürümlerine erişmek için kullanabilirsiniz. Kullanıcılar çevrimiçi olarak engellenen içeriğe göz atmak için de kullanabilirler.

Dahası, bu muhteşem web sitesi ayrıca pek çok ücretsiz film, belgesel, nostaljik oyun, e-kitap vb. İçeriyor. Bu nedenle, bazı servisler veya web siteleri geçersiz olsa bile, Wayback Machine arkanıza kavuştu.

 1. Web Sitesinin RSS Beslemesini Kullanın

RSS okuyucular, taze içeriği almak ve kolaylıkla okumak için kullanışlıdır. Engellenen web sitesinin RSS beslemesini alabilir ve okuyucunuza ekleyebilirsiniz. Web sitesinin bir yayın içermemesi durumunda, yayın oluşturmak için bazı yararlı çevrimiçi hizmetler vardır. Son zamanlarda, sosyal medya platformlarında sahte haberlerin artması ve algoritmik güncellemeler ile RSS okuyucuları bir geri dönüş yapıyor. Birini Feedly gibi kullanabilir ve tüm içeriklerin güvenilir kaynaklardan gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

 1. TOR Kullanın

Bir gizlilik savunucusu iseniz, zaten popüler Tor tarayıcı hakkında bilmek olabilir. Düzgün ayarlandıysanız, bu bir web engelleyici atlama aracı olarak işlev görebilir. Birçok durumda, okuldaki veya ofisdeki web sitelerinin engelini kaldırabilir ve aynı zamanda isimsiz kalabilirsiniz. Her türlü gözetlemeden kurtulabileceğiniz gibi çifte bir avantaj var. VPN ve proxy sunucularından sonra, Tor kullanmak siteleri engellemenin en güçlü yoludur. Aynı zamanda, normal web sitelerinde engellenmiş karanlık web sitelerine veya. onion sitelerine bir ağ geçidi olarak da kullanılır.

Sadece web engelleyici atlamanın yanı sıra, bilgisayar güvenliğinizi artırmanın yollarını araştırıyorsanız, ölümcül TOR ve VPN kombinasyonuna da gidebilirsiniz. NordVPN ve ExpressVPN gibi birçok VPN, ekstra bir koruma katmanı sunan Onion Over VPN gibi teknolojiyi sağlar.

 1. İnternet Ağını Değiştirin

Kısıtlamaları atlamanın bir başka basit yolu, eğer ağ yöneticiniz belirli bir servisi engellemişse, kişisel akıllı telefon ağınızı kullanmaktır. Bu yöntem%100 kusursuz olmasa da, ofisteki kuralları çiğnemenin güzel ve yasal bir alternatifidir.

 1. Bir USB Sürücüden Firefox Kullanın

Okulunuzun ya da ofisinizin site erişimini kısıtlamak için adımlar attığı biliniyorsa, web sitelerini kişisel kullanımınız için açmak üzere web tarayıcısına uzantı yüklemenize izin verilmediğinden şaşırmam. Bu durumda, bir USB sürücüye Firefox ta portableınabilir bir web tarayıcısı kurabilirsiniz. İyi bir engellemeyi kaldırma proxy servisi ile birleştirmek ve onu ele geçirmek.

Vpn Kullan

 

hakkında Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Teknoloji Bağımlılığı Nedir? Tehlikeleri Nelerdir?

Teknoloji Bağımlılığı Nedir? Tehlikeleri Nelerdir?

İnternet bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı…Herkesin dilinde bugünlerde bu iki kavram var. Bağımlılık kelimesi çoğu zaman …

Bir yorum

 1. Zeynep Gümüş

  Öncellikle verdiginiz bu bilgi icin sizlere teşekkür ediyorum makaleniz yararlı olmuş fakat benim bir soeum var bazı sitelere vpn ile de giriş yapamıyorum sizce nedendir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir