E-Ticaret Reklamları

Acarnet E-Ticaret Reklamları Çözümü ile Online Satış Sitenizin Satışları Yükselcektir.

İnternetin yaygın olarak kullanılmasıyla ilk gündeme gelen tartışma E-Ticaret reklamları oldu. İnternet sayfalarına verilen reklamların ne kadar tutacağı ve etkili olabileceği konusunda bir çok soru işaretleri bulunmaktaydı. Ancak günümüze bakıldığı takdirde internet sektöründe web site sahipleri bu yoldan oldukça fazla para kazanmaktalar. Bunun yanı sıra reklam veren kişilerde televizyon ve pano reklamcılığına kıyasla daha fazla verim almaktalar.

İnternetin ilk zamanlarında reklam kontrolleri etkili değilde ve günümüzde ki gibi sonuçlar elde edilememekteydi. Piyasaya çıkmış olan çeşitli sosyal medya mecraları üzerinden de devamlılığını sürdüren e-ticaret gün geçtikçe daha da gelişerek iyi bir yol katetmekte. Bir tıkla binlerce hatta milyonlarca kişilerin ulaşabildiği reklamlar sayesinde, pazarlamacılar ve marka sahiplerinin işleri oldukça kolaylaştı. Sadece oturdukları yerden anlaşma yapmış oldukları web siteleri yada sosyal medya uygulamaları sayesinde müşteriler ayaklarına kadar gelmekte. Televizyon reklamcılığında 2-3 saatte bir 15-20 saniyelik sürelerle gösterilen reklamlar, sürekli olarak web sitesinde bulunan reklamlar ile kıyaslanamaması oldukça normaldir.

E-Ticaret Reklamları ve Diğer Reklam Türlerinin Kıyaslanması

Bütün bir ağ içerisine yayılmış olan bu reklamlar dünyanın hangi ülkesinde hatta hangi kıtasında olursa olsun herkes tarafından erişilebilmekte. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşması sebebiyle kazançta buna oranla artmakta. Klasik bir yolcu durağına yapıştırılmış pankartı günlük maksimum 20-30bin arası kişi görebilmekte, dikkat etmekte. Bu sayı ile internet üzerinden yapılmış olan reklamların kıyaslanması mümkün bile değildir. Hatta e-ticaretin ekstra malzeme masraflarının olmaması da günlük yaşantımızda ki panolara kıyasla oldukça maliyetsiz bir tanıtım biçimidir.

Televizyon reklamları ile internet reklamları kıyaslanacak olursa, belirli saatler içerisinde belirli sürelerle yayınlanmaktadır. Bu her yaştan insana ulaşamamakla birlikte süre kısıtlılığından dolayı anlaşılmasında bile güçlük yaşanmaktadır. Oysaki internet üzerinden yapılmış olan reklamlar daimi olarak sağlanmakta ve içeriğin derinine inilerek daha fazla bilgi elde edilmektedir. Pazarlamacı ve reklam veren kişilerin e-ticaret yoluyla kendilerini daha çok tanıtma imkanı bulmuştur. Bunların en başında Youtube gelmektedir. Yaklaşık günlük 2 milyar ziyaretçi ile reklamınız yüz binlerce kişiye ulaşarak sizler hakkında bilgi sahibi edilmektedir.

web site tasarımı için başvur

BİLGİ İSTEK FORMU