Yazılım Süreç Analizi | Acarnet Yazılım Süreç Analizi | Yazılım Süreç Analizi Yönetimi

Yazılım Süreç Analizi

Projenizin en hızlı şekilde sonuca ulaşması için çalışıyoruz.

Günümüzde teknoloji her geçen gün daha da gelişerek yoluna devam ediyor. Teknolojinin bu denli hızlı gelişmesinde yazılımın ve yapay zekanın çok büyük önemi var. Yapay zekaya bakacak olursak da temelinde yine yazılımı görebiliriz. Bir yazılımın gerçekleşmesi için birçok yol izlenmesi gerekiyor. Bu yolların doğru izlenmesi ise yazılımın en doğru çalışmasını sağlayacak olup kişileri de bu konuda mutlu edecektir. Peki, bir yazılımın kişinin isteği doğrultusunda yapılırken izlenmesi gereken yollar nelerdir? Öncelikle yazılımın belirli veya planlı gelişmesini sağlayan bu işleyişe yazılım süreç analizi denmektedir. Yazılım süreç analizi bir yazılımın amacına ulaşması için izlenmesi gereken yolların bütünüdür.

Yazılım Geliştirme Süreçleri Nelerdir?

Öncelikle bir yazılım tasarım süreci belirlenmektedir. Bu süreçte yazılımın hangi hizmeti vereceği ve hangi sorunlara hizmet vereceği çözülmelidir. Sanılanın aksine yazılım geliştirme süreci sadece kod yazmaktan ibaret değildir. Daha geniş bir konu olan yazılım geliştirme süreci öncelikle müşterinin amacına ve isteğine uygun şekilde planlanmalıdır. Yazılımın planı belirlendikten sonra yazılım geliştirme süreçlerine başlanabilir. Bir yazılımın amacına uygun olabilmesi için müşterinin istekleri ve amaçları doğru şekilde belirlenmelidir. Yazılımın yapım aşamasında ilk olarak Planlama ve Tanımlama gelir. Bu aşamada müşterinin ne istediği ve bu proje için ayırdığı bütçe saptanmalıdır.

Bu aşamada yazılım ilk şekillerini almaya başlar. Bizler sizlerle bu konuda yoğun istişareler ederek ve sizlere yeni fikirler vererek yazılımınızın ilk adımlarını beraber atmış oluyoruz. Bu aşamayı geçen yazılım fikri daha sonra yazılım geliştirme aşamasına girer bu süreçte alanında uzman olan ekibimiz sizlerle birlikte hareket ederek yazılımınızı geliştirecektir. Yazılım geliştirme sürecinin son basamağı ise yazılımın kurulması ve güncellenmesidir. Yazılımları aslında bir canlıya da benzetebiliriz bu hususta her yazılım yenilenmeye, gelişmeye ve bakıma muhtaçtır. Yazılımınıza ne kadar iyi bakarsanız o da sizlere o denli olumlu cevaplar verecektir.

Yazılım Geliştirme Süreç Modelleri

Yazılım geliştirme süreç modelleri bir yazılım fikrinde izlenecek olan yollara verilen isimdir. Yazılımınızı geliştirmeniz için birçok yöntem olduğu için bu yöntemler süreç modelleri haline getirilip sizlere sunulacaktır. Projenize uyumlu en iyi modeli seçecek ve sizlere sunacağız.