Youtube Reklamları

Youtube’da hazırladığımız görsel reklamlarınız ile markanızı daha çok tanıtın.

Yapacak olduğunuz reklam ile alakalı video ya da video kesitlerinizi en uygun bir fiyatla, en fazla kişiye ulaştırabileceğiniz bir reklam platformudur. Özellikle günümüzde müzik dinleme ve eğlenceli vakitler geçirmek için video izlenilen Youtube, bir reklam aracı olmaya da başlamıştır. Sanatçıların albümlerini, oyuncuların dizi ve filmlerinin reklamını bile yapmış olduğu bu platformda sizlerin yapacağı reklamları en çok kişiye ulaştırabilecek adreslerin başına gelmektedir. Youtube üzerinden yapılmış olan reklamlar aracılığı ile sizleri tavsiye etmiş kişilerinde yorumlama özelliği bulunmakta. Bu sebeple insanlar yorumlara bakarak da sizleri tercih edebilmekteler.

Videolar ile yapmış olduğunuz bütün reklamlar, kendinizi daha iyi ifade edebilme avantajını sizlere sağlar. Bu sebeple müşteri kazanma imkanınız oldukça artar.

Sosyal medya üzerinde en çok videonun görüntülenmiş olduğu Youtube, reklamlarınızı doğru kişilere ulaştırmakla birlikte doğru zamanda insanların sizlerle iletişim kurmasını da sağlamaktadır.

Youtube Reklamlarının Avantajları

Öncelikle vermiş olduğunuz reklam sadece izlenme sayısı ile fiyatlandırılır. Reklamınızı izlemeyi tercih etmeyen kişiler, yarıda atlayarak videonun sonunu getirmeyen kişiler reklamınızı izlemiş sayılmaz ve bu sebeple bu kişilere özel ödeme yapmazsınız. Yani Youtube’a vermiş olduğunuz reklamlardan asla para kaybetmezsiniz. Çünkü sizlerin reklamını izleyen kişiler, sizlere ilgi duyacaktır. Bu sebeple sizlere de para kazandırması oldukça mümkündür.

Youtube’un bir çok farklı ulaşım kaynağı da bulunmaktadır. Bunlar mobil cihazlar, tabletler ve bilgisayarlardan oluşmaktadır. Reklamların sınıfları da bulunmaktadır. Mobil cihazlar için reklamlar, tabletler için reklamlar ve bilgisayarlar için reklamlar olmak üzere sınıflandırmaktadır. Bu sayede üç farklı sisteme erişebilmeniz de mümkündür. Youtube’da izlenen videoların %25’inden fazla bir çok video sadece mobil cihazlar ile incelenmektedir. Yani bu boş zamanını insanların telefon ile değerlendirdikleri anlamına da gelmektedir.

Neden Youtube Reklamları?

Bu soru bir çok insanın aklına da gelebilecektir ancak 1 dakikalık süreç içerisinde milyonlarca insan tarafından yaklaşık olarak 100 saatlik bir video kesiti izlenmektedir. Aylık olarak 6 milyar saat video izlenen bu platformun ne kadar çok kullanıldığını anlayabilirsiniz ve fiyatlandırmaların oldukça adaletli olması sebebiyle Youtube platformundan daha çok verim almanız mümkündür.

web tasarım başvurusu yapın

BİLGİ İSTEK FORMU