Facebook Reklamları

Sosyal medya devi facebook ile markanızı tanıtın, paylaşın.

Facebook, yıllar içerisinde büyüyen sosyal medyanın devleri arasında yer almaktadır. Facebook’un bu zaman kadar, bu denli büyümesinin sebebinin büyük bir kısımını ise aldığı reklamlar oluşturmaktadır. Yaklaşık günlük 500 milyon online kitlesiyle hala büyük bir şirket olduğunu kanıtlamakta.

Facebook’a reklam vermenin avantajlarına gelecek olursak. Bütün e-reklam sistemlerinde işler anahtar kelime göre ilerlemektedir. Facebook’ta da bu böyle devam etmektedir. Belirleyecek olduğunuz anahtar kelime ile ilgili insanların karşısına reklamlarınız çıkmaktadır. Reklamlarınız video ve fotoğraf kareleri halinde olabilir ancak reklamlarda videoların daha iyi bir tanıtım biçimi olduğundan ötürü, firmalar video halinde ki reklamları sunmayı tercih etmektedirler. Vermiş olduğunuz reklamda ki anahtar kelimenin tıklanma sayısı başına ödeme yapmaktasınız ancak reklamların ücretleri oldukça uygun fiyattadır.

Facebook Reklamları Avantajları

Facebook üzerinden verecek olduğunuz reklamlarda ilgili kitleyi seçmeniz mümkündür. Nerede yaşadığı, kaç yaşında olduğu, nerelere seyahat ettiği, iş bilgileri ve medeni hali gibi bir çok seçenek bulunmakta. Bu seçenekleri girdikten sonra reklamınız direkt olarak doğru kişilere ulaşacaktır ve verim alma oranınız daha da artacaktır. Bu sebeple verdiğiniz para sizlere müşteri olarak geri dönecektir.

Reklamlara yapılacak olan ödemeler asla karşılıksız kalmayacaktır. Bu sebeple Facebook üzerinde de bu geçerlidir. Ancak oldukça ucuz reklam ücretleri bulunmaktadır. Reklamların tıklanma başına ücretlendirilmesinden dolayı ödemeniz diğer e-reklam sistemlerine göre kıyasla biraz daha uygun olacaktır. Doğru kişilere ulaşmış reklamlar, sizlere para kazandıracağından dolayı vermiş olduğunuz paranın da karşılığını almış olacaksınız.

Bütün bu ücretli reklamların yanı sıra, firmanız için Facebook üzerinden bir sayfa açabilirsiniz. Bu sayfa ile para ödemeden müşterileriniz ile irtibatınız gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra promosyon olarak sizlere reklamlar bile teklif edildiği görülmüştür. Cebinizden para çıkmadan tamamı ile Facebook şirketi tarafından karşılanan reklamlarınız olabilmektedir.

Neden Facebook Reklamları

Ulaşabileceğiniz kitleyi sizler belirlediğiniz için, Facebook reklamları sizler için daha yararlı olacaktır. Hem ucuz, hemde verimli olan Facebook e-reklam sistemi firmanızın kazancını verdiğiniz reklam tarzına göre oldukça arttıracaktır. Bunların yanı sıra oluşturmuş olduğunuz sayfa ile ücretsiz olarak da kendi reklamınızı yapabilmektesiniz.

web site tasarımı için başvur

BİLGİ İSTEK FORMU