SEO

Markanızı Arama Motorunda Üst Sıralara Getiriyoruz.

SEO Nedir?

Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu anlamına gelmekte olan SEO, web sitelerinin arama motorlarının belirlemiş olduğu kriterlere uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlar. Bu hizmet ile arama motorlarında daha fazla hit alma şansı elde edilir. Arama motorlarında arama sonuçlarında daha fazla kullanıcıya erişim sağlamanın yanı sıra SEO çalışmaları ile siteniz üst sıralara tırmanır.

SEO hizmeti kişiler tarafından oluşturulan web sitelerinin arama motoru sonuçlarında belirlenen anahtar kelimelerin üst sıralara çıkması için gerçekleştirilmekte olan faliyetlerin tümünü kapsar. Bu faliyetler ilk olarak analizleri kapsar. Analizler sonucunda çalışmalar başlatılarak web sitelerini üst sıralara çıkması hedeflenir.

Aylık SEO Hizmeti

Analizler sonucu belirlenmekte olan anahtar kelimelerin zorluk derecesine ve rekabet düzeyine göre kullanıcılara aylık SEO hizmeti sunulur. Bir çalışmanın bitiş süresini de belirleyen en büyük etken kelimelerin rekabet düzeyi ve web sitenin alt yapılarıdır. Anahtar kelimelere göre farklılık gösteren bu hizmet 3-6-9-12 ay gibi sürelere kadar uzayabilmektedir. Aylık SEO hizmeti alan kullanıcılara anahtar kelimelerin analizlerinin gerçekleştirilmesinin ardından tahmini süreler verilir. Web site sahiplerine verilen tahmini sürelerinin ardından uygulamalara başlanır ve belirli günler içerisinde web site üzerinde gerçekleştirilen SEO çalışmaları kullanıcılara rapor olarak sunulur.

Sonuç Hedefli Hizmet

Web site sahiplerinin bulunmak istediği sıralamaların belirlenmesinin ardından anahtar kelimeler üzerinden anlaşmalar sağlanır. Tahmini belirlenmiş olan sıralamalara yerleşme süreleri konuşularak, web site sahiplerine ücretler karşılığında SEO hizmeti sunulur.

Profesyonel SEO Hizmeti Almak Neden Önemlidir?

 • Her an destek alabileceğiniz bir firma ile çalışmak karşınıza çıkabilecek sorunları çözüme ulaştırmanızı kolaylaştırır.
 • Profesyonel olmayan ve güvenilir olmayan kişilere yaptırılan SEO hizmeti web sitenizin üst sıralara çıkmasına yardımcı olmamakla kalmayıp, hatalı işlemler sonucunda Google ve diğer arama motorları tarafından ceza görmenize neden olabilir.
 • SEO hizmeti iki konu başlığı altında toplanır, bunlar iç seo ve dış seo olarak adlandırılır. İç seo çalışmalarında yer alan ve yazılım kısmında yapılan çalışmaların başarı getirebilmesi için profesyonel firmalar ile anlaşmalar sağlamak sizler için avantajlı bir durum haline gelecektir.
 • Web sitenize zarar verebilecek çalışmaların dışında, uzun vadeli ve doğal çalışmalar yapılır.
 • Profesyonel yardım almak site çalışmalarınızın daima güncel kalmasını sağlayarak arama motorlarında veya üst sıralarda hit almanızı sağlar.

SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

 • Anahtar kelimelerin belirlenmesi ve arama motorlarında hit kazanmak.
 • Rakip firmalar ile rekabet analizinin belirlenmesi
 • Site içi seo çalışmalarının gerçekleştirilmesi
 • Site dışı seo çalışmalarının gerçekleştirilmesi
 • Web siteye doğal internet kullanıcılarını çekerek sitenin etkileşimini arttırmak
 • Online itibar yönetimi
 • Satışa sunmakta olduğunuz ürün ve hizmetlerin arama motorları sonuçlarında pazarlanmasını gerçekleştirmek
 • SEO çalışmalarında kullanılan teknikler arasında yer alan sosyal medya çalışmaları sayesinde site bulunabilirliğinizin arttırılması
 • Markanızı tüm dünya üzerinde tanıtma şansını elde etmek

SEO Çalışması Neden Gereklidir?

SEO çalışmaları sayesinde web siteleri arama motorları sonuçlarında üst sıralara çıkma şansını elde eder. Bu çalışmalarda kullanılmakta ve uygulanmakta olan teknikler web sitelerinin arama motorlarına uyumlu olmasını sağlamaktadır. SEO çalışmalarının web sitenizin daima etkileşim almasını yardımcı olarak site sahiplerinin geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır.

Yapılan çalışmalar genellikle arama motorlarında bulunabilirliği arttırmaya yöneliktir. Bu çalışmalar web sitelerinin arama motorlarında yer almasını kolaylaştırarak tüm dünya üzerinde hizmet vermesini sağlar. Bu sayede web siteler müşteri pörtfoyünü kolaylıkla arttırma şansını elde eder.

Ziyaretçi Sayını Arttırma

SEO çalışmaları ile web siteleri arama motorları sonuçlarında üst sıralarda yer alır. Bu durum web sitelerinin daha çok internet kullanıcısı tarafından hit almasını sağlayarak sitenin etkileşim altında kalmasına yardımcı olur. SEO çalışmaları sırasında site ziyaretçi sayılarında artış gözlenmesi bazı siteler de satışa sunulmakta olan ürün ve hizmetlerin kolay bir şekilde pazarlanmasına yardımcı olur. SEO çalışmalarının sonuçlarından elde edilmek istenilen en önemli verim ziyaretçi sayılarının artış gösterebilmesidir. Ziyaretçi sayılarının artması demek daha fazla müşteri daha fazla satış demektir.

Marka Bilinirliğini ve Görünürlüğünü Artırmak

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarının sonucunda web siteniz internet ortamında daha fazla yere sahip olarak ürün ve hizmetlerinizin daha fazla kitleye ulaşmasına imkan verir.

Aylık Bütçe

SEO çalışmalarında aylık bütçeler ayırmak web sitenizin her ay çeşitli güncellemelerin gerçekleşmesinde büyük bir rol oynar. Bir şirketin binlerce gideri olduğunu düşündüğümüzde ortalama bir personel maaşına bile denk gelmeyecek bir bütçeyle ciddi müşteri potansiyellerini bu çalışmalar ışığında sağlayabilirsiniz.

Esneklik

Web sitenizde SEO çalışmaları sayesinde eklemiş olduğunuz çeşitli metinler ve makaleler sayesinde siteniz daha esnek bir yapıya sahip olarak internet kullanıcılarına hizmet verme şansı yakalar.

Uzun Vadeli Çalışmalar Yürütmek

Arama motoru optimizasyonu sonucunda uzun vadeli çalışmalara sahip olarak Google ve diğer arama motorlarında sık sık ilk sıralara yer almanız sağlanabilir. Bunun yanı sıra uzun vadelerde yapılan SEO çalışmalarında firmalar ilk sırada yer alarak gün geçtikçe müşteri kitlelerini arttırmakta ve dünya çapında hizmet verme imkanı yakalayabilmektedir.

SEO Çalışma Adımları

Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olan SEO, web sitelerinin daha çok kullanıcı tarafından etkileşim sağlaması için yapılan çalışmaların tümünü kapsar. Bu çalışmalarda bir sitenin arama motorlarında belirlenen anahtar kelimeleri kullanarak arama sonuçlarında üst sıralara yer almasını sağlamaktır.

Web sitelerinin arama motorları üzerinden belirlenen anahtar kelimeleri arama sonuçlarında üst sıralara taşımak zahmetli ve profesyonel çalışma gerektirir. Bu durum profesyonel firmalara yönelmenizi sağlar. SEO çalışmalarında uygulanmakta olan çalışmalar tamamen profesyonel olmasının yanı sıra arama motorlarına uyum sağlaması gerekir. Yapılan çalışmalarda öz verili olmamak ve hatalı işlemler yapmak web siteniz arama motorları tarafından ceza almasına sebep olabilir. Bugün yapılan çalışmalarda yarın üst sıralara çıkarım mantığı SEO içerisinde geçerli değildir. SEO uzun soluklu ve kapsamlı bir çalışma olmasından dolayı haftalık hatta aylık periyotlar arasında gerekirse çeşitli düzenlemelerin de gerçekleştirilmesi gerekir.

SEO yapmaya başlamadan önce arama motorlarının mantığını iyi anlamanız gerekir. Çünkü arama motorları tarafından kullanılan anahtar kelimeler arama sonuçlarında uygunluk kriterlerine göre sıralanmaktadır. Bu kriterler arama motorları tarafından belirlendiğinden mantığını çözmek SEO çalışmalarınızda hızlı bir ilerleyiş kaydetmenizi sağlar. Arama motoru mantığında yer alan bir madde uzun vadeli çalışmalar yürütmektir. Bu uzun vadeli çalışmalar ışığında çeşitli düzenlemeler ve uygulamalar gerçekleştirerek üst sıralara çıkmanız sağlanır. SEO çalışmaları teknik olarak iki ana gruba ayrılır bunlar; İç SEO ve Dış SEO’ dur.

Meta Tagların Düzenlenmesi

Meta etiketleri web sitemizin kodları arasında yer alan <head>…</head> etiketleri arasına yerleştirmiş olduğumuz etiket grubuna denir.

 Meta etiketlerinin web sitemize yerleştirmemizin asıl amacı Google ve diğer arama motorlarının web sayfamız hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. Web sayfamızın başlığı ve içerik bölümü hakkında bilgi sahibi olan arama motorları sitemizin üst sıralarda daha kolay bir şekilde yer almasını sağlar.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Arama motorları sonuçları için belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri site ve sayfalar genellinde yeterli sayıda kullanmanız gerekir. Anahtar kelimelerin site içerinde çokca kullanılması arama motorlarının sizleri spam olarak görmesine neden olabilir. Bu nedenle anahtar kelimelerinizi yeterli sayıda kullanmak gerekir.

H Taglarının Düzenlemesi

Heading etiketlerinin düzenlenmesi anahtar kelime sayısına ve etiket önemine uyum sağlayacak şekilde belirlemeniz gerekir. Yani H1 etiketini kullandıktan sonra başlıkların altında sırasıyla H2 başlığı ve H3 başlığının yer almasına dikkat etmeniz SEO çalışmalarını olumlu yönde etkileyecektir.

Kopya ve Yinelenen İçerik

Web sitenizde SEO çalışmaları için eklemiş olduğunuz metinlerin ve makalelerinin özgün olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu özgün çalışmaların dışında başka sitelerden çalınan yazı ve makaleler arama motorlarının sitenize ceza vermesine sebep olabilir. Bu durumun dışında sitenize eklemiş olduğunuz makalelerin konu başlığına uyum sağlaması, anlaşılır olmasına ve aşırı derecede uzun yazıların kullanılmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Backlink Almak

Web sitenizin dış sitelerden almış olduğu backlinkler marka değerinizi arttırmasının yanı sıra web sitenizin arama motorları sonuçlarında üst sıralarda yer almanızı sağlamaktadır. Dış sitelerden edinmiş olduğunuz Backlinkler hakkında araştırmalar yapmak ve güvenilir linkler edinmek sitenizin üst sıralara daha hızlı bir şekilde yer edinmesini sağlar. Backlink alırken daha önceden Google ve diğer arama motorları tarafından ceza görmemiş olmasına dikkat etmeniz de web sitenizin SEO çalışmalarını olumlu yönde etkiler.

Backlink edinirken eğer sektörde rekabet ve rakipleriniz var ise, rakiplerinizin backlink edindiği kaliteli sitelere öncelik verilerek sitelere yerleştirmeniz SEO çalışmalarının düzenli ve olumlu sonuçlanmasını sağlar. Farklı sitelerden edinmiş olduğunuz linklerin yeterli sayıda kullanmak da SEO çalışmalarınızı hızlandıracaktır.