Web Tasarım

Web tasarım en önemli yeniliklerden birisidir. Acarnet ile sizde bu yeniliğe sahip olabilirsiniz.

Web Tasarıma Neden İhtiyaç Duyulur ?

Web site, günümüzde internet teknolojilerinde firma ve şahısların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. İnternet ortamında yer edinen birçok kişi ilerlemekte olduğu hedefe daha hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Bu hedefler arasında yer alan, dünya üzerinde pazarlama şansını elde etme adımları web siteleri sayesinde çok kolay bir hal alır. Başarılı bir çalışma sonucunda firmalar ürün ve hizmetlerini dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan internet kullanıcılarına daha hızlı ve kolay bir şekilde iletebilmektedir. Bu durum web sitesine sahip olan kişilerin, sektörde de bir adım ileride olmalarına olanak sağlamıştır.

Web sitesi yaptırmanın diğer avantajlarını da aşağıda bulunan yazımız ile sıralayalım;

  • Firmaların internet üzerinden satışa sunmuş oldukları ürün ve hizmetlerin dünyanın çeşitli bölgelerine eşit seviye de ulaştırılmasını sağlar.
  • Web tasarım yaptırmak firmaların dünya üzerinde bir imaja sahip olmasını sağlar.
  • Başarılı çalışmalar sonucunda ortaya çıkan web siteleri firmaların daima yeniliklerden haberdar olmalarını sağlayarak güncel bir prestij yaratır.
  • Web siteniz üzerine yerleştirmekte olduğunuz çeşitli reklamlar ve yönlendirmeler sayesinde müşterilerinizin diğer ürünlerinize de göz gezdirmesini sağlayabilirsiniz.
  • 7/24 açık bir yapıya sahip olması nedeni ile özellikle e-ticaret sitelerinin müşteriler tarafından herhangi bir vakit içerisinde alışveriş de bulunmalarını sağlar.
  • Google, Yandex ve diğer arama motorlarında yer alma şansını elde ederek tüm dünya üzerinde hizmet verebilirsiniz.
  • Web siteniz üzerinden satışa sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgileri kullanıcılara en kolay yoldan aktarabilirsiniz.
  • Profesyonel web tasarım çalışmaları firmanızında profesyonel bir yapıya bürünmesine yardımcı olur.
  • Web siteleri sadece masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar üzerinden değil tüm cihazlar üzerinden de ulaşılabilir olduğundan müşteri potansiyelini arttırır.
  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile uyumlu bir şekilde çalışabilmesi

Web siteleri firmaların internet üzerinde barınmalarını sağlamasının yanı sıra bu ortam üzerinden ürün veya hizmet pazarlayabilmelerine de olanak sağlamaktadır. Sadece firmalar tarafından kullanılmayan web siteleri çeşitli eğitim kurumları, sağlık sektörleri, devlet kurumları tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Web siteleri günümüz teknolojileri ışığında her firma ve kuruluşun internet ortamında yer sahibi olmalarını sağlayarak kendi kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılanmasında yardımcı etken olarak görülebilir.

Web Tasarım Faydaları

Web tasarım, günümüz teknolojilerinin gelişiminde büyük bir rol oynayan internetin görünen yüzünü oluşturmaktadır. İnternet sayesinde web tasarım gün geçtikçe önemini arttırarak birçok kişinin bu platform üzerinden bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamıştır. İnternet ortamı teknoloji de büyük bir alana yayılım gösterdiğinden her türlü çalışmalar ve projelendirmeler gerçekleştirilebilir. İnternettin sunmuş olduğu en önemli avantajlardan birisi de çeşitli özelliklere sahip web sitelerini dilediğimiz gibi oluşturma özelliğini bizlere sunmasıdır. Bu ortam üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar geliştirilebilir veya yeni çalışmalar üretilerek internet ortamında kolayca yer edilebilir. Bu durum kişilerin ve kurumların Web Tasarım ile dünyada tanınan bir marka haline gelmesine yardımcı olur.

Bir web sayfasının içerisinde çeşitli araçlara yer verilebilir. Metin, video, fotoğraf veya ses kaydı gibi görsel ve işitsel araçlar sayfaların ara yüzünü oluşturur. Sayfaların bir araya gelerek çeşitli link yönlendirmelerinin gerçekleştirilmesinin ardından bir bütün halinde yayına alınmasına internet sitesi adı verilir. Bu detayları göz önünde bulundurduğumuzda, web tasarımının kişilere ve şirketlere sağlamış olduğu faydaları anlatmaya başlayalım.

Markanızın etkili bir şekilde tanıtımı;

Web siteleri sayesinde markanızı en etkili şekilde tanıtımını yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sayfalar içerisinde kullanmakta olduğunuz banner tasarımları ve çeşitli görsel içerikler markanızın internet kullanıcılarına daha etkili bir şekilde tanıtılmasını sağlar. Web sitelerinde yer almakta olan görsellerin profesyonel bir şekilde oluşturulması ve konumlandırılması da markanızın akıllarda kalmasını sağlar.

Müşteri portföyünüzü genişletin;

Web siteleri yayınlandığı andan itibaren tüm dünya üzerinde hizmet vermeye başlar. Şirketinizi ve şahsınızı temsil etmekte olan sayfalar sayesinde dünya üzerinde bulunan internet kullanıcılarının tamamı şirketinizi ve şahsınızı tanıma imkanı elde edecektir. 

Ürün ve hizmetlerin kolayca pazarlanması;

İnternet sayfalarına yerleştirilen ürün ve hizmet birçok kullanıcı tarafından etkileşim sağlar. Sayfalara yerleştirilen ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgiyi kullanıcılara sunmak ve bilgi sahibi olmalarını sağlamak, site ziyaretçilerinin güvenini kazanarak alışveriş yapmalarını sağlar.

Arama motorlarında üst sıralarda yer alın;

Oluşturulmuş olan web sayfalarının arama motorlarına uyumlu olması için yapılan çalışmalar sonucunda web siteleri üst sıralara veya ilk sayfaya yükselir. Bu durum web sitenizin daha çok kullanıcı tarafından etkileşimde bulunmasını sağlayarak müşterilerinize sunmakta olduğunuz ürünlerin pazarlanmasında etkili bir rol oynar.

Web Tasarım Nasıl Olmalı?

Web standartlarını sağlamakta olan sayfalar birçok kullanıcıya aynı anda erişim imkanı sağlanır. İyi bir internet sitesine sahip olmak için herşeyden önce web sitenin arayüzünde kullanılmakta olan programlama altyapısı, renkler, resimler ve menüler kullanıcı dostu olması gerekir. Web sitelerinin özgün içeriklere ve altyapılara sahip olması birçok internet kullanıcısının sitenizi ziyaret etmesini sağlar.

Erişim Hızı;

İnternet kullanıcıları tarafından belkide en dikkate alınan konu site erişim hızıdır. Sitenin link adresine tıkladıklanması sonucunda uzun süreler yükleme ibaresi ile karşılaşan kullanıcılar web sitesini kapatarak diğer sitelere yönelmektedir. Site açılma ve site içerisinde bulunan araçlarınızın hızlı bir şekilde kullanıcılara aktarılması ziyaretçi kitlenizin artmasını sağlamasının yanı sıra site içerisinde kalma süresinde arttıracaktır.

Kolay Erişim;

Web sitesinde bulunan içeriklerin ve bileşenlerin kullanıcıların rahatlıkla ulaşabileceği noktalara konumlandırmak sitenizin ziyaretçi sayısını oldukça arttıracaktır. Site içerisinde yardımcı araç ve arama motorlarından da yararlanarak ziyaretçilerinizin bulmak istedikleri veriye en hızlı yoldan ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Sitenizde yer verdiğiniz çeşitli araçların arasında boşluklar kullanmak da sitenizin kolay erişime sahip olmasını sağlayarak ziyaretçileri memnun kılar.

Dikkat Çekme;

Kullanıcıların sitenizde etkileşimde bulunmasını sağlamak için çeşitli özellikler kullanmanız gerekir. Bu özellikler arasında en etkili çözümler çeşitli resim ve renklerden yer alır. Sitenizin çeşitli bölgelerine eklemiş olduğunuz dikkat çekici başlıklar da kullanıcıların bu alanlara yönelmesini sağlar.

Güvenilir Olması;

Özellikle de günümüzde internet siteleri üzerinden satışa sunulmakta olan ürün ve hizmetlerin güvenilir olup olmaması kullanıcıların dikkatini çekmektedir. İnternet kullanıcılarının siteniz üzerinde duyabileceği güvensizlik duygusu ürün ve hizmetlerinizin pazarlanabilmesini olumsuz yönde etkiler. Bu durumu ortadan kaldırmak için sayfalarınıza müşteri yorumları, canlı destek ve onay belgelerinizi yerleştirerek güven ortamı yaratabilirsiniz.

İçerik;

İnternet kullanıcılarının siteniz içerisinde aramış olduğu konu başlıklarının sayfalarınızda yer alan içerikler ile uyumlu olması gerekir. Kullanıcılar aramış oldukları başlık çerçevesinde içerikleri kontrol eder. Bu nedenle sitenizde yer vermiş olduğunuz başlıklar ile ilgili içerik yazıları yerleştirmeniz, kullanıcıların site içerisinde uzun zamanlar geçirmesini sağlar. Bunun dışında eklemiş olduğunuz metinlerin uzun olmamasına ve dikkat çekmesini sağlayarak site içerisinde kalma sürelerini daha da arttırabilirsiniz.

Web Tasarımda Destek

Web tasarım süreçlerinin ardından Acarnet Bilişim sizlerin ileri süreçlerde de siteniz üzerinde yer alan içerikleri ve bazı ayarları değiştirebilmeniz için yönetim paneli eğitiminin ardından şifreler ile birlikte kullanımınıza sunar. Firmamız tarafından kodlanan yönetim panelleri türkçe ve diğer dil destekleri ile her kullanıcının panel üzerinde zorlanmadan değişiklikler uygulamasını sağlar. Yönetim paneli üzerinden gerçekleştirilmeyen veya zorlanılan bölgelerde de firmamız mesai saatleri içerisinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Web siteniz üzerinden sizlere ulaşmak isteyen kullanıcılar veya sizlerin müşterileriniz ile iletişime geçebileceğiniz durumlarda firmamız tarafından Ücretsiz Mail desteği bulunmaktadır. Sitenizi bizlerden teslim alırken ücretsiz olarak sizlere sunulan Outlook kurulumu ve mail imzası sayesinde gereksiz maliyetlerden de kurtulabilirsiniz.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ilerleyen zamanlarda veya yapım aşamasında profesyonel SEO Hizmeti vererek web sitenin arama motorlarında üst sıralara çıkmasına yardımcı olmaktayız. 

Yıl içerisinde gerçekleştirilmesini istediğiniz küçük değişiklikleri ücretsiz bir şekilde uygulayarak web sitenizin daima güncel kalmasını sağlamaktayız.