Genel

Sağlık Sektörüne (Sağlık Turizmi) Dijital Pazarlama

Sağlık sektörüne dijital pazarlama hizmetleri üst düzeyde bir performansın ortaya konulmasını mümkün kılmaktadır. Dijital pazarlama ürünlerin ya da hizmetlerin online platformlar aracılığıyla müşterilerle buluşturulması işlemidir.

Çok uzun zamandır bu alanda hizmet veren ajansımız sağlık sektörüne (sağlık turizmi) dijital pazarlama konusunda destek vermektedir. Dijital mecraların kullanımının artmasıyla pazarlama dünyasında da büyük bir rekabet açığa çıkmıştır. Bu rekabetten galip çıkabilmek ve sağlık sektöründe bilinir hale gelebilmek için kliniğin, hastanelerin, rehabilitasyon merkezlerinin ve benzeri kuruluşların tanıtımının en iyi şekilde yapılması gerekmektedir.

Bunun için atılacak ilk adım müşteri odaklı hazırlanan internet siteleridir. İnternet sitelerinin sağlık kuruluşu hakkında detaylı bilgileri vermesi ve müşteri potansiyelini artırması gerekmektedir. Acarnet sağlık sektörüne dijital pazarlama noktasında geniş kapsamlı bir faaliyeti ortaya koyabilmektedir. Bundan dolayı sağlık sektöründe çok daha güçlü olmanız noktasında profesyonel çözümleri sizlerle buluşturmaktadır.

 

Sağlık Sektörü Hasta Potansiyellerini Artırma

Sağlık sektöründe hizmet veren tüm kuruluşların hasta potansiyellerini artırmak için 360 derece tam sağlık dijital pazarlama desteği vermekteyiz. Sağlık sektörü hasta potansiyellerini artırma için öncelikle sağlık bakanlığı onaylı ilanlar ve reklamlar vermelilerdir.

Sağlık işletmelerinin verdikleri hizmeti doğrudan aktarabilecekleri bir internet sitelerinin olması gerekmektedir. Hastalar için de bu internet sitelerine ulaşmalarını sağlayacak reklam ve SEO makale çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Bu sayede sağlık kuruluşuna olan güven artacak ve hasta potansiyeli artmış olacaktır.

Sağlık Sektörüne Yurt Dışından Hasta Getirme Yöntemleri

Sağlık turizmi son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan bir sektör haline gelmiştir. Bu sektörde çoğunlukla yurt dışındaki hastalara hizmet verilmektedir. Yurt dışından gelen hastalar sağlık kuruluşlarında tedavi görürken aynı zamanda gezebilmektedirler. Sağlık sektörüne yurt dışından hasta getirme yöntemleri ise dijital pazarlamanın iyi yapılmasıdır.

Yabancı insanların arama motorlarında araştırma yaparken kullandıkları kelimelerle yazılan SEO makaleler bu konuda yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra sosyal medya reklamları kullanılmaktadır. İşletmenin yurt dışındaki hastanın gelebilmesini sağlayacak tüm hizmetleri şeffaf bir şekilde yansıtması son derece önemlidir.

Sağlık Sektörü Web Tasarım Çalışması

Ticaret dünyasında web tasarımı önemli bir hal almıştır. Güvenli ve kaliteli yazılımlar üzerine yapılan web tasarımları dijital pazarın ana hatlarından biridir. Dijital pazarda amaç ilk olarak hedef kitleye ulaşmak ardından kitlenin kalıcılığını sağlamaktır. Bunun için sağlık sektörü web tasarım çalışması hizmetini bütün sağlık kuruluşlarına vermekteyiz. Web sitesinin tasarımı kullanıcıyı yormayacak ve aradığını kolaylıkla bulabilecek bir şekilde yapılmalıdır.

Bunun yanı sıra Google ve benzeri arama motorlarında sıklıkla aranan kelimeler kullanılmalıdır. Bu kelimelerin yani anahtar kelimelerin kullanıldığı yazılara SEO uyumlu makaleler denmektedir. Bu makaleler web sitesini arama motorlarında ön sıralara çekmektedir. Bu sayede müşterinin işletmeye ulaşması daha kolay bir hal alırken, tasarımın kaliteli olması da kalıcılığı sağlamaktadır.

Sağlık Sektörüne Google Reklamları

Her sektörün dijital pazarlama içerisinde Google reklamları verebilmesi için belirli kriterleri bulunmaktadır. Sağlık sektörüne Google reklamları da belirli politikalar çerçevesinde verilmelidir. Örneğin Google bazı reklamlara kısıtlama getirmektedir. Reklam verirken bu kısıtlamalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sağlık sektöründe hizmet veren herhangi bir kuruluşun arama motorlarında performansını artırmak için yapılabilecek şeyler vardır. Öncelikle Google sağlık sektörünü, hastalık tedavisi, besin takviyesi, ilaçlar, saç ekimi gibi uygulamalarla algılayabilmektedir. Dolayısıyla bu kriterler çerçevesinde reklam hazırlamak gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu hizmetleri veren sitelerle anlaşmalar yaparak da reklam verilebilmektedir.

Sağlık Sektörü Reklamları (Sosyal Medya Reklamcılığı)

Sosyal medyaya verilen reklamların içeriğinde insanların en çok arattığı kelimeler yer almaktadır. Örneğin sağlık sektörü reklamları (sosyal medya reklamcılığı)içeriğinde arama motorlarında en fazla yer alan terimler ve hizmetler bulunmalıdır. Aksi taktirde hedef kitleye ulaşmak hayli zor olacaktır. Bu terimlerden bazıları kürtaj, plastik cerrahi ya da her türlü hastalığın tedavisi şeklinde olabilmektedir.

Sağlık Sektörü Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya birçok kişi ve kurumda olduğu gibi sağlık sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır. Sosyal medya yönetimini iyi yapan kuruluşlar hızlı bir şekilde kullanıcıya ulaşabilmektedir. Kullanıcıya ulaşan hizmete olan ilgi de aynı hızla artmaktadır. Bu durum dijital pazarda kuruluşun köklü ve güncel bir şekilde yer almasını sağlamaktadır. Sağlık sektörü sosyal medya yönetimi kişilere ve kurumlara fayda sağlayacak düzeyde olmalıdır. Kolay, bilgilendirici ve görünür paylaşımlar yapılmalıdır.

Sağlık Sektörü Seo (Yurtiçi ve Yurtdışı) Çalışması

Yurtdışında hizmet vermek isteyen sağlık kuruluşları internet üzerinden hedef kitlelerine ulaşabilirler. 15 yıllık dijital pazarlama ajansı olarak birçok sağlık kuruluşuna SEO hizmeti vermekteyiz. Sağlık sektörü SEO (yurtiçi ve yurtdışı) çalışması için öncelikle ülke belirlenmelidir. Hedef alınan ülkenin dilinde veya uluslararası alanda kabul görmüş bir dilde SEO makaleler yazmak kuruluşu ön plana çıkaracaktır.

Ancak dünya genelinde İngilizce konuşulduğu için makalelerin İngilizce yazılmasında büyük avantaj bulunmaktadır. Bunun yanı sıra belirlenen ülkenin kültür ve davranış analizleri yapılmalıdır. Örneğin muz üreten bir ülkeye muz satmaya çalışmak pek kazançlı olmayacaktır. Sağlık konusunda da buna gerçekten ihtiyacı olan ülkelere hitap etmek etkili olacaktır.

Sağlık Sektörüne Dijital Pazarlama Sıkça Sorulan Sorular

Online platformlar üzerinden hizmet vermek isteyen insanlar dijital pazarlamayla ilgili araştırmalar yapmaktadır. Sağlık sektörüne (sağlık turizmi) dijital pazarlama sıkça sorulan sorular arasında hedef kitleye nasıl ulaşılacağı yer almaktadır. Bu hemen hemen bütün kuruluşların merak ettiği bir konudur. Ancak ajansımız SEO uyumlu makaleler, reklamlar ve web tasarımlarıyla belirlediğiniz hedef kitleye ulaşmanızı sağlamaktadır.

Hastalar Ne Zaman Gelmeye Başlar?

Yurt içinden veya yurt dışından hastalar ne zaman gelmeye başlar sorusu da merak edilenler arasındadır. Hastalar sosyal medya reklamlarından sonra gelmeye başlar. Aynı zamanda arama motorlarına yazdıkları kelimeler aracılığıyla karşılarına çıkan internet sitelerinden sonra gelmeye başlar. Özellikle reklamlar bu konuda oldukça etkileyicidir. Çünkü reklamlar birçok mecrada yer alabilir. Her kesimden insan bu reklamlar sayesinde internet sitesine ulaşır. İlgili iletişim kanalları sayesinde de sağlık kuruluşu ile irtibata geçerler.

Bu İş İçin Ne Kadar Yatırım Yapmalıyım?

Fiziksel şubesini online platformlara taşımak isteyen insanların her şeyden önce sorması gereken soru bu iş için ne kadar yatırım yapmalıyım sorusudur. Dijital pazarlamaya yapılan yatırımın sabit bir değeri bulunmamaktadır. Bu sektörde iyi bir konuma gelebilmek için birçok kanaldan fayda elde etmek gerekmektedir. Sağlık sektörüne özel olarak ise sağlık bakanlığı onaylarının alınması gerekmektedir. Öncelikle genel bütçe, web tasarım bütçesi, reklam bütçesi ayarlanmalıdır. Bu bütçeleri ayarlamadan önce ise kuruluşun hedefleri göz önünde bulundurulmalıdır. Ne kadar zamanda ne kadar insana veya kuruluşa ulaşmak istediğine bağlı olarak bütçelerde değişiklik olmaktadır. Acarnet tam da bu noktada bütçenize uygun bir şekilde hizmet almanızı mümkün kılacaktır.

Reklam Bütçesi Ne Kadar Ayırmalıyım?

Hiç şüphesiz Google’un ve sosyal medyanın en önemli faktörü reklamlardır. Bir kişinin ya da kuruluşun varlığını reklamlar sayesinde öğrenebilir. İnsanlar farklı sosyal mecraları aktif olarak kullanmaktadır. Hizmet alanının genişlemesi için bu mecraların her birine reklam verilmesi gerekmektedir. Reklam bütçesi dijital pazarlamada en çok önem verilmesi gereken bütçedir. Genel bütçe planlamasının ardından bütçenin büyük bir kısmının reklama ayrılmasında fayda vardır.

15 YILLIK DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI TECRÜBESİYLE

Projenize Özel Çalışmalar İçin Teklif Al!

  Berkay Gavaz

  Acarnet'te Web Designer

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu