Twitter Reklamlari

Twitter Sosyal Reklamlar ile gelin birlikte sizi marka haline getirelim.

Twitter, dünya üzerinde en çok kullanılan siyasi içerikli olan sosyal medya platformudur. Siyasetin aksine günlük yaşantıda da kullanılan bu uygulama pek çok reklam işleri içinde uygun bir araçtır. Kullanıcı sayısının fazla olması reklamların daha fazla kişilere iletilmesini kolaylaştırarak, daha fazla geri dönüt sağlanmaktadır. Twitter, reklam vermek için oldukça önemli bir platformdur ve en çok tercih edilen reklam tarzı ise sponsorlu reklamlardır. Sponsorlu reklam,aranan anahtar kelimeler üzerine yapılmış olan bir reklam tarzıdır.

Twitter’da Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Bu reklam tarzını oluşturmak için twitter üzerinden reklam bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. İlk defa giriş yapmış bulunuyorsanız bir kaç soru sorulacak ve bu sorular neticesinde sizlerin ulaşmak istediği kitle de belirlenecektir. Rakip markaların da müşterilerini hedef kitle olarak belirleyerek, daha fazla rekabet ortamı yaratabilir ve piyasaya daha çok hizmet sunabilirsiniz.

Twitter Reklam Maliyetleri

Twitter üzerinden yapacak olduğunuz reklamlar, getirisine kıyasla daha az masraf bulunmaktadır. Siyasi ve günlük yaşam için kullanmış olan aklında sizin firmanız bile olmayan insanların bile karşısına çıkabilmekte olan bu reklamlar ile yalnızca tıklanma ve görüntülenme başına ödenek sağlanır. Bu amaçla sizlerle ilgilenmeyen hiç bir kimse tarafından ücretlendirilme gerçekleşmez. Bu nedenle sizleri merak edip tıklayan kişilerin ilgisini çektiğiniz takdirde yani hedef kitlenin doğru belirlenmesi durumunda twitter reklamları oldukça faydalı ve getirili bir e-reklam tarzı olacaktır. 1 milyardan fazla kullancısı olan twitter üzerinde ki reklamlar sayesinde kazancınız oldukça artacaktır.

Neden Twitter Reklamları

Sadece gündemi takip eden ve gündem içerisinde tek tük sizin firmanızla alakalı sayfalara ilgi duymuş olması bile sizlerin karşısına çıkmanıza olanak sağlayacaktır. Aklında bu iş ile alakalı hiç bir düşünce olamamasına rağmen bir anda sizlerin müşterisi durumunda olabilmektelerdir. Bunların yanı sıra reklam maliyetlerinin oldukça az olması da gayet cezbedici bir durumdur. Türkiye üzerinde bir genellikle genç nesil ve siyasilerin kullanmış olduğu Twitter’da kendinizi tanıtmanız diğer sosyal medya platformlarına göre daha kolay olabilmektedir. Bu sebeple Twitter reklamları vazgeçilmez bir nitelik sağlamaktadır.

web site tasarımı için başvur

BİLGİ İSTEK FORMU