CFM Teknik

CFM Teknik Aldığı SEO Hizmetiyle Her Geçen Gün Bünyesine Yeni Müşteriler Ekliyor.

 

Müşteri Yorumu

Endüstri havalandırma sektöründe faaliyetlerini gerçekleştiren firmamız 2015 yılında sektördeki tüm personelleri tek bir çatı altında toplayarak müşterilerine endüstriyel ürün hizmeti vermektedir. Geçmişi köklü ismi yeni olan firmamızı 2015 yılından beri sürekli olarak sektöründe zirvede tutmak için, çalışmalar yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımıza hız kazandırma vaadiyle bizlerle telefon ile iletişime geçen Acarnet firması ile tanışmamız üzerinden 2 yıl geçti. Bu 2 yıllık süre zarfında firma bizlere profesyonel bir web sitesi yaptı. Yapılan bu site özel tasarım olmasından dolayı siteyi istediğimiz gibi dizayn edebildik. Fakat sitenin açılış hızı masaüstünde ve mobilde oldukça yavaştı. Bu sorunu gidermede bizlere CDN ve AMP isimli teknolojilerini öneren Acarnet ile anlaşıp sitemizi inanılmaz bir hıza kavuşturdu fakat gerekli iş dönüşümünü alamadık. Bunun içinde SEO çalışmasını bizlere öneren firma öncelikle bize SEO’nun ne işe yaradığı, avantajları ve nasıl olacağını anlattı. Kafamıza yatan bu hizmetin aynı zamanda ucuz olması bizleri o hizmeti almaya teşvik etti. Yaklaşık bir yıldır aldığımız bu hizmet müşterilerimizi nerdeyse 5 katına çıkarttı. Acarnet ile olumlu yönde ilerleyen ilişkimiz uzun yıllar sürecek gibi gözüküyor.

Hakan Arıbaş (Ceo)


 

CFM Teknik Endüstriyel Havalandırma"

2015 yılında sektördeki tüm tecrübeli personelleri tek bir çatı altında birleştiren CFM Teknik firması çevre dostu teknolojilerini müşterileriyle buluşturan bir firmadır. Çalışma ortamlarını daha güvenli ve sağlıklı bir hale çevirmek için ürünlerinin satışını gerçekleştiren firma bu ürünlerini tüm dünyaya pazarlamayı kendine hedef belirlemiştir.

Başarıda İzlenen Yollar

CFM Teknik firmasını dijital sektörde aratmaya kalktığımızda firmanın birçok eksik olduğunu farkettik. Bu eksikleri gidermek için öncelikli olarak firmaya bir site yapılması kararına vardık. Yapılacak olan bu site özel tasarım olduğundan dolayı profesyonellik ön planda oldu. Yapılan site çalışması sonrasında yerini optimizasyonlara bıraktı. Optimizasyonlar yapılmadan önce sitenin hızı oldukça yavaştı. Bu sorunu gidermede CDN teknolojisinden yararlandık. Fakat CDN teknolojisi mobildeki istenilen hızı karşılayamadı. Bu sorunu da gidermek için AMP teknolojisini tercih ettik. Google firmasının bir ürünü olan AMP teknolojisi siteyi mobilde inanılmaz bir hıza kavuşturdu. Sonrasında fark edilen sitedeki güvenilir değil ibaresi SSL sertifikası ile ortadan kaldırıldı. Yapılan tüm bu işlemler sonucunda profesyonel bir site elde edildi. Bu siteden geri dönüşlerini İstenildiği gibi alınmaması sonucunda siteyi üst sıralara çıkarma işlemi olan SEO çalışmalarına başlandı. Bu çalışmalar için öncelikle firmanın alakalı olduğu kelimeler belirlendi. Belirlenen kelimelerde site içi gerekli site içi optimizasyonlara gidildi. Yapılan site içi çalışmalar sonrasında yerini site dışı çalışamalra bıraktı. Yapılan bu tüm çalışmalar siteyi kısa bir sürede zirveye çıkarttı.

Yapılan Hizmetler

  • Firmaya profesyonel bir web sitesi yapıldı.
  • Sitede CDN teknolojisi ile hızlanmalara gidildi.
  • Mobildeki yavaşlık sorununa çözüm olacak AMP teknolojisi siteye uygulandı.
  • Sitenin güvenilir bir site haline gelmesi için SSL sertifikası siteye eklendi.
  • Sitenin SEO çalışmalarına başlandı.
  • Üst sıralara çıkmak için anahtar kelimeler belirlendi.
  • Belirlenen kelimeler doğrultusunda site içi optimizasyonlara gidildi.
  • Tamamlanan iç çalışmalar yerini site dışı çalışmalara bıraktı.
  • İstenilen kelimelerde zirveye ulaşıldı.