Engin Boru

Engin Boru Web Sitesi SEO ve Google Reklamlarına Yaptığı Yatırımla Satışlarını 2 Katına Çıkardı

 

Müşteri Yorumu

Bizler Türkiye çapında Avrupa ve Uzak Doğudan boru ithalatı yapıp bunun satışını gerçekleştiren sektöründe köklü bir firmayız. Yıllardır bu konuda ülkemize ve dünyaya çeşitli kalitede ürünler sunuyoruz. Her konuda kendimizi daha da geliştirmeyi amaçlarken dijital anlamda geri kaldığımızı fark ettik. Değişen ve gelişen bu dijital dünyaya ayak uydurup satışlarımızı daha da arttırmak için birkaç bilişim firmasıyla görüşüp çalışmalara başladık. Bu firmalardan aldığımız hizmetler ne yazık ki bizleri tatmin etmedi. Bu sorunu ortadan kaldırmak için internette yeni bir firma arayışına çıktık. Yaptığımız araştırmalar sonucu bizler gibi sektörde köklü olan Acarnet firmasıyla karşılaştık. Firmanın gerek yaptığı referanslar olsun gerek bizlere karşı güler yüzlülüğü olsun gerçekten hizmet almaya değer olduğunu anladık. Bu doğrultuda firmayla anlaşıp çalışmalara başladık. İlk olarak firma bizlerden isteklerimizi aldı. Bu istekler doğrultusunda karşımıza günümüz trendlerine uygun bir site çalışması gerçekleştirdi. Karşımıza çıkan bu sitede güvenli değil ibaresi her ne kadar bizleri korkutsa da bu sorunun üstesinden gelmek için firma bizlere SSL sertifikası hizmeti sundu. Bu sertifika hizmeti sitemizi güvenli bir site haline getirdi. Aynı zamanda mobilde ve masaüstünde biraz geç açılan sitemize sonrasında AMP ve CDN teknolojilerini kurduk. Bu teknolojiler sitemizi büyük oranda hızlandırsa da bizlere arama motorlarında tam anlamıyla üst sıralara çıkmayı sağlamadı. Bu sorunu çözmek için firmayla konuştuğumuzda personeller bizlere İnternet Reklamcılığı ve seo hizmeti almamızı önerdi. Aklımıza yatan bu hizmeti almak için firmayı tekrardan aradık ve çalışmalara başladık. Aldığımız SEO Hizmeti ve Google Adwords reklamları ilerleyen süreçlerde sitemizin daha fazla hit almasını sağladı. Siteye giren kullanıcıların daha fazla olması bizlere iş dönüşümü açısından büyük yarar sağladı. Neredeyse 2 katına çıkan satışlarımızı daha da arttırmak için Acarnet Firmasıyla çalışmalara devam etmekteyiz.

Özgür Sarı (Pazarlama Müdürü)

 

Engin Boru San. Tic. Aş.

Engin Boru San. Tic. A.Ş firması 2003 yılında kurulmuş olup gerekli ülkelerden ithal ettiği kalite sertifikalı boruları müşterilerine sunmaktadır. Bu hizmeti verirken firma müşterilerine karşı güvenilir olmayı ve onları memnun etmeyi prensip olarak edinmiştir.

Başarıya Giden Yolda İzlediklerimiz

Firma bizlere gelmeden önce dijital dünyada hiçbir şekilde tanınmamaktaydı. Bu sorunu ortadan kaldırmak için firmaya öncelikle bir web sitesi kurduk. Bu site yapılırken günümüz trendleri kullanıldı. Yapılan siteden her ne kadar müşterimiz hoşnut olsa da sitedeki güvenli değil ibaresi müşterimizi biraz korkuttu. Siteye kurduğumuz SSL sertifikası bu sorunu ortadan kaldırdı. Aynı zamanda sitedeki gerekli optimizasyonlar yapılmasına rağmen sitenin yavaşlığı müşterimizi tedirgin etse de mobil hızlandırılmış sayfalar olan AMP ve CDN teknolojileri siteyi inanılmaz bir hıza kavuşturdu. Yapılan bu site her ne kadar dijital dünyada firmaya yeni bir kimlik kazandırsa da dönüşüm anlamında beklediklerini bulamayan müşterimiz reklamcılık hizmeti almaya da karar verdi. Bunun için gerekli çalışmalara başlayan firmamız müşterimizin, sektöründeki rakiplerini araştırdıktan sonra SEO çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar devamında Adwords reklamlarına başladık ve kısa bir sürede sitedeki trafik artışını 2 katına çıkartan ve gerekli kelimelerde zirvede olan Engin Boru firması bizimle çalışmalarına gün ve gün devam etmektedir.

Yapılan Hizmetler

  • Firmaya günümüz trendlerine uygun site hazırlandı.
  • -Sitenin daha güvenli olması için SSL Sertifikası kuruldu.
  • Sitenin yavaş açılmasına çözüm olarak AMP ve CDN teknolojileri siteye uygulandı.
  • İnternet Reklamcılığı hizmetine başlandı.
  • Reklam modellerinden biri olan SEO için gerekli anahtar kelimeler tespit edildi.
  • Belirlenen kelimelerdeki rakipler analiz edildi.
  • Site içi altyapı sorunları ortadan kaldırılıp SEO uyumlu olacak şekilde tasarlandı.
  • Anahtar kelimeler için gerekli içerikler hazırlanıp siteye eklendi.
  • Site dışı çalışmalar olan backlinklere başlandı.
  • Google Adwords reklamı verildi.