Anasayfa / Web Tasarım / Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Online pazarlama ağının her geçen gün artış göstermesi, e – ticaret sisteminin de gelişimini desteklemektedir. Özellikle de firmaların kendilerini çok daha geniş bir kitleye ulaştırması ve kurumlarının kimliğini detaylıca yansıtabilmesi amacıyla kurumsal web tasarım tasarımlarından yardım aldığı söylenebilir. Kurumsal web siteleri, bir firmanın kurumsal ögelerini ön plana çıkaran bir yapıda tasarlanmalıdır. Burada esas amaç firmanın misyonu ile vizyonunun ne şekilde ilerlediğine dair tasarım detayları üzerinden bilgiler vermektir. Zira görsellik her zaman daha kalıcı bir etkileşim oluşturacağı için, kurumsal web site düzenlemelerinde birçok detayın göz önüne alınarak ilerlenilmesi önem taşımaktadır.  Bu hem müşteriler, hem rakipler, hem de iş başvurusunda bulunacak olan personeller açısından geniş kapsamlı bir site oluşumunu destekleyecektir.

Kurumsal Web Tasarım Sitenin İçerikleri

Kurumsal web site tasarımlarında içerik yönetimi her zaman önem taşır. Çünkü müşteri, rakip ve personel açısından bu yönetimin düzenli olması, daha hızlı bir etkileşim ağını ortaya çıkarmaktadır. Bu hususta kurumsal içerik sayfaları arasında şu başlıkların mutlaka yer alması önemlidir;

  • Kurumsal
  • Hakkımızda
  • Vizyon
  • Misyon
  • Tarihçe

Bu sıralamaların her birisinin içeriği güçlü bir şekilde doldurulduğu zaman, firmasal anlamda ne konumda olduğunuz, amaç ve ulaşılacak noktalarınız daha geniş kapsamlı ifade biçimleriyle aktarılacaktır. Bu biçimsel hamleler dahilinde de kurumsal web sitenizde, %100 verime ulaşılacak birçok detayı elinizin altında bulacaksınız.

Kurumsal Web Sitenin Detayları

Kurumsal web tasarım içeriğinde şirketler, bayi haritası, satış noktaları, bayi iletişim formları, ürünler, iletişim formları ve adres bilgileri içeren alanlar da olmalı. Bu alanlar site üzerinden firmanızın ne denli profesyonel bir yapıda olduğunu da göstermiş olacaktır. bu noktada da hem web tasarım detayları hem de yazılım işleyişlerinin uyum içerisinde aktarılması şarttır. Bu detaylandırmaya dahil olunduğu andan itibaren, ortaya çok daha verimli bir site işleyişi de çıkmış olacaktır. Sistemli tasarım aşamaları, detaylı içerik yönetimi ve saydamlık prensibi sayesinde kurumsal bir web sitesinden beklenilen olumlu etkilere ulaşmak mümkün hale dönüşecektir. Bu da iyi web sitesi tasarımı sayesinde gerçekleşmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kurumsal Web Tasarım Nedir? başlıklı makalemizde Kurumsal Web Tasarım  hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

HTML5 Nedir Faydaları Nelerdir?

Günümüzde var olan sitelerin temelinde HTML bulunmaktadır. Hypter Text Markup Language kelimelerinin baş harflerini alarak …