Endüstriyel Yazılım

Fabrikalarınız yazılım çözüm ortağı Acarnet.

Endüstriyel otomasyon sistemleri tanımlamak istersek, bir üretimdeki görevlerin tamamlanması için robotik cihazların kullanılmasıdır. Ürünün üretimdeki hızını ve kalitesini, üretim süresi gibi etkenlerde verimliliği arttırmak için gerekli olan yazılımlarla iş yükünü makinelere yüklemektir.

Endüstriyel otomasyon teknolojileri ile emeğe daha az ihtiyaç duyulmaktadır. Otomatik denetimde makinenin yaptığı işler önceden programlanır. Bu programlama doğrultusunda bir sapmanın ortaya çıkması durumunda düzeltmenin kendiliğiniden yapılması durumudur.

Avantajlar - Dezavantajlar

Bir fabrikada kullanılan otomasyon sistemleri, ana bilgisayar ekranından sistemin nasıl işlediğini, arıza varsa arızanın yerinin tespiti, ürünlerin kontrolünü gibi yazılımın içerdiği tüm bilgilere erişim olanağı ve kontrol kolaylığı sağlar. Bu faydalar da işletmeye zaman, kalite, maliyet, hız ve kâr olarak geri dönmektedir. Bu sistemlerin en büyük dezavantajı ilk kurulumunun maliyetli oluşudur. Bu maliyet de uzun vadede çoğu otomasyon sistemlerinde kendini amorti etmektedir. Bir diğer zararı ise fabrikalara giren bu otomasyon sistemleri fabrika çalışanlarının sayısında azalmaya sebep olmaktadır.

Acarnet - Endüstriyel Otomasyon

Tüm dünyanın açık bir pazar haline geldiği rekabetçi koşullarda üretimi; hızlı, standart, güvenli, nihayet verimli kılmak, bir zorunluluk haline geldi. Endüstride bu zorunluluğun karşılığı şüphesiz ki otomasyondur. Fabrikanız için kurulan otomasyon sisteminde, kalitenin artışı, üretimdeki maliyetin azalması, olası kazaların minimize edilmesi ve en önemlisi zamandan tasarruf etmenize olanak sağlamaktır.

Endüstriyel Otomasyon İçerikleri

Bu sistelerinin ana unsurları olarak, PLC üniteleri, endüstriyel haberleşme ekipmanları ve fiberoptik switchler, SCADA yazılımları olarak belirlenebilir. Projenin içerisinde birçok saha ekipmanı ile bilgi alışverişi yapılacağı için otomasyon sisteminin uluslarası haberleşme standartlarını desteklemesi gerekmektedir. Endüstriyel otomasyon projelerinizde yazılım destekçisi olmak isteriz.

web site tasarımı için başvur

BİLGİ İSTEK FORMU