Anasayfa / Hizmet Yerleri / Bursa Web Tasarım

Bursa Web Tasarım

Bursa denilince akla, İskender kebabı, İnegöl köfte ve kestane tatlısı gelir. Ayrıca Acarnet Bursa Web Tasarım da gelir. İnanmazsanız daha önce hizmet verdiğimiz müşterilere sorun, “Bursa’nın neyi meşhur” diye. Aynen size Acarnet’in web tasarımı diyeceklerdir. Evet! Güzel ve esprili bir başlangıçtan sonra, bu yazıda da sizleri bilgilendirmeye ve yönlendirmeye devam ediyoruz.  Başlayalım dostlar!

http://https://youtu.be/5CaP3RIIA2c

SEO Uyumlu Web Siteleri Nasıl Yapılır?

SEO uyumlu web sitesi tasarımı bölümümüze hoş geldiniz. Bu gün sizlere, pratik SEO tariflerini anlatacağız. Öncelikle SEO uyumlu web sitesi ne demek ondan bahsedelim. Böylece konuyu daha iyi anlamış olursunuz.

Arama motorlarında hedeflediğiniz kelimelerde yükselebilmeni için kelime analizi yaparsınız ve çıkan sonuçlardaki kelimeleri de kullanarak, makale yazarsınız. Böylelikle kullanıcılar bu kelimelerle arama yaparlar ve makaleniz gereken kriterleri karşılıyorsa, uzun uzun okurlar.

İnternet sitelerinin tasarımında da bazı kurallara uyarak, SEO uyumlu web sitesi hazırlayabilirsiniz. İşte o kurallar:

 • Web siteniz için hazırladığınız tüm sayfalarda, daha önce hiçbir yer de yer almamış meta açıklamaları ve içerikler oluşturun. Özellikle anahtar kelimelerin yer aldığı etiketleri kullanmaya özen gösterin. Mesela; <meta name=”keywords” content=”web tasarım,web tasarımı,web design,web dizayn”/> örneğinden yararlanabilirsiniz.
 • İnternet sitenizde yer alan; video, resim ve metinlerin tamamı olan içerikleriniz, mutlaka benzersiz olsun. Özellikle birçok internet sitesi birbirinden kopyalanmış ve telif içermeyen resimleri sıklıkla kullanır. Oysa ki bu tür resimlerin birden fazla platformda kullanılması, SEO puanını düşürecektir. Eğer konuyla ilgili orijinal resim bulamıyorsanız, kendiniz cep telefonu yardımıyla resim çekebilir ve bu resmi kullanabilirsiniz.
 • Aynı konu videolar için de geçerlidir. Günümüzde daha samimi ve gerçekçi bulunan Viral video kullanımı daha yaygındır ve kullanıcılar tarafından da olumlu geri bildirim almaktadır. Tik Tok nasıl bu kadar popüler oldu sanıyorsunuz?
 • Hız konusunda 90’lardaki SEGA oyunu kahramanı SONIC kirpiden daha hızlı olmalısınız. İnternet siteniz eğer 3 saniyeden daha yavaş açılıyorsa, birçok ziyaretçi uğramadan aradığını başka sitelerde bulacaktır.
 • Site sahiplerinin web tasarım ya da kodlama bilgisinin olmadığını düşünürsek, teknik olarak ortaya çıkan sorunlar, SEO sorunlarına yol açabilir. Bu durumda uzmanından yardım alarak, teknik SEO analizi yaptırmanızda yarar var. Böylece hatalı ve eksik olan tarafları görüp düzelttirebilir ve sitenizi SEO dostu yapabilirsiniz.

Web Tasarım için Neler Gereklidir?

Aşağıda vereceğimiz bilgilerle, web tasarım için gerekli olan tüm unsurları öğrenebileceksiniz. Haydi başlayalım!

İyi Bir Grafik Tasarlayın: Eğer böyle bir beceriniz varsa, Photoshop gibi programlarla biraz uğraşarak güzel bir görsel tasarımı yapabilirsiniz. Benzersiz bir resme sahip olabileceğiniz gibi, SEO açısından da iyi bir yatırım yapmış olursunuz. Bizim tavsiyemiz, emek vererek harcadığınız resmin başkaları tarafından izinsiz kullanılmasını engellemek adına, resmin üzerine logonuzu arka planda görünecek şekilde eklemeniz olacaktır. Eğer bilmiyorsanız grafik tasarımı uzmanı olan birisinden yardım alabilirsiniz.

Etkileyici İçerikler Oluşturun: “İçerik Kraldır!” sözünü zaten hepimiz artık biliyoruz. Özellikle Google firmasının yaptığı son güncellemeden sonra, faydalı olmayan içeriklere sahip olan internet siteleri en arka sıralarda yer alıyor hatta spam olarak işaretleniyor. İçerikten kastımız yalnızca sitenizde yer alacak yazılar değil, aynı zamanda resim ve video hatta logo gibi görselleri de içeriyor. İçerik konusunu biraz daha açalım ve iyi anlaşılabilmesi için örnekler verelim.

Etkileyici Videolar Çekin, Meşhur Olun!: Andy Warhol 1960’lı yıllarda “Bir gün herkes 15 dakikalığına meşhur olacak” demiş. Baba Vanga kehanetlerini andıran bu söz, bugün gerçekleşti bile. Artık öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, internet ortamında milyonlarca kişi, hiç tanınmayan birisinin videosunu izleyebiliyor, beğenebiliyor ve hatta o kişiye para kazandırıyor. Viral videoların etkisini vurgulamak için yukarıda anlattıklarımız, Tik Tok tarzı platformlarda gerçekleşmeye başladı bile. İnternet sitelerinizde kendi çektiğiniz videoları kullanarak, daha çok kitleye ulaşabilir ve trafik elde edebilirsiniz.

Meşhur olmak için artık inşaatlarda türkü çığırmanıza gerek kalmadı.

İçerik Kraldır, Valla!

Burada içerikten kastımız, iyi bir makaledir. İyi bir makale hazırlayabilmek için:

 • Özgün içerikler hazırlamalısınız. Yani sitenizde yer alan bir makale, daha önce hiçbir yerde yer almamış olmalıdır. Özgünlükten, kelimelerin yerlerini değiştirerek, yeni cümleler türetmek anlaşılmasın. Zaten Google algoritmaları, bu şekilde olan içerikleri hemen tespit ediyor. Bizden söylemesi.
 • Makaleler; giriş, gelişme ve sonuç şablonunda hazırlanmalıdır. Etkileyici bir girişle, makale yazmaya başlamalısınız. Gelişme bölümünde konu hakkında detaylar vermelisiniz. Sonuç bölümünde ise konuyu bağlayıcı ve bilgilendirici paragraflar yer almalıdır.
 • Sürekli olarak tekrarlanan kelimeler, yazının kalitesini bozar ve okuyan kişiyi sıkar. Makaleler hazırlandıktan sonra gözden geçirilmeli ve hatalar ya da eksiklikler giderilmelidir.
 • Makalelerinizde mutlaka konu ile alakalı resimlere ve videolara yer vermelisiniz. Böylelikle keyifle okunan makaleler elde etmiş olursunuz.
 • Başlıklar önemlidir. Etkileyici ve uzun kuyruk anahtar kelimeler içeren başlıkları kullanmayı tercih etmelisiniz.
 • Makalede yer alan bilgileri atıf yaparak kullanmalısınız. Mesela güneş enerjisi ile ilgili bir makale yazıyorsunuz. Bu konu ile alakalı, okuyucunun daha fazla bilgi almasını sağlamak adına dış link bağlantı verirseniz, okuyucu yazınız sayesinde daha da bilgilenmiş olacaktır.
 • Sitenizde yer alan ve konuyla alakalı diğer yazılara da atıf yapmanız yararlı olacaktır. Makalelerinizde ilgili kelimelere iç link vererek, yazıyı daha da zengin hale getirebilirsiniz.
 • Uzun paragraflar kullanarak makalelerinizi hazırlamayın. Sonuçta kitap yazmıyorsunuz! Kısa cümleler kurarak ve kısa satırlara sahip paragraflar kullanarak, sıkılmadan okunan içerikler hazırlayabilirsiniz.
 • Makalelerinizde abartıya kaçmadan, mizah öğeleri kullanabilirsiniz. Cümle aralarında yapacağınız küçük bir espri bile, birçok kişiyi müdaviminiz yapabilir. Ancak espri yaparken, kantarın topuzunu kaçırıp da, argo ya da küfürlü şeyler yazmayın. Sonuçta kendinizi kaptırıp ne yazdığınızı, yazıyı sisteme yükledikten sonra fark edebilirsiniz.

Yukarıdaki verdiğimiz bilgilerden yararlanarak, harika bir web site tasarımına imza atmış olursunuz. Ayrıca siteniz arama motorlarında kısa sürede yükselmeye başlar.

Web Sitenizi Ekosisteme Dönüştürün

Etkili bir ekosistem kurabilirsiniz. Web sitenizdeki yapmış olduğunuz çalışmaları, sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Hatta kendinize bir Youtube kanalı açın ve düzenli olarak video yükleyin. Yüklediğiniz videoları, internet sitenizde “video galerisi” sekmesi oluşturarak ekleyin. Aynı şekilde bu videoları, konu ile ilgili etiket kullanarak, sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Kullanıcıların sosyal medya hesaplarında, sitenizde yer alan içerikleri paylaşabilmesi için sosyal medya butonları yerleştirin.

Bu şekilde kuracağınız bir ekosistemle hem organik backlink elde edersiniz, hem de kısa sürede birçok kişi tarafından ziyaret alırsınız. Arama motorlarında da üst sıralarda uzun süre yer alabilirsiniz.

19.11.2019 Tarihinde Güncellenmiştir

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Zeytinburnu Web Tasarım Ajansları

Zeytinburnu Web Tasarım Ajansları

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte hayat felsefemiz ve yaşam şartlarımız da değişmeye başlamıştır. Teknolojinin en büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir