Anasayfa / Web Tasarım / Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Bir web tasarım yaptırdığınız zaman , o web sitesi tasarımından ne beklediğiniz çok önemlidir. Piyasada faaliyet gösteren bazı firmaları inceldiğimizde sadece benim internette bir sitem olsun diye bir çalışma yaptırmakta ve bunun yanında çalışmanın arama motoru uyumu veya iş dönüşümü kısmına bakmamaktadırlar.

Ucuz Alacak Kadar Zengin Değilsiniz !

Web tasarım çalışması yaptırmaya karar verdiğinizde internette bir çok ucuz ve hazır sitelere rastlayabilirsiniz. Ucuz bir işçilikle yapılmış bir web sitesi tasarımı hızlı, özenilmemiş, seo uyumsuz, ve görseli müşterilerinize hitap etmeyecek şekilde basit çalışmalar olmaktadır. Bu gibi çalışmaları ilk başta tercih eden müşteriler, ilk etap da ucuz bir malı aldığı için sevinmektedirler. Sonrasında başlarına geleceklerini tahmin edemeyecek kadar sıkıntı içine düşeceklerinden haberleri yoktur.

Ucuz Site Çalışması Sonuçları

 • Seo uyumsuz bir site sahibi olursunuz. Nerdeyse kendi isminizi Google’ a yazdığınızda çıkmayacak derecede bile olabilir.
 • Ucuz bir site çalışması sitenizi ziyaret eden kullanıcıya kurumsal olmadığınız algısını doğrurur ve sizden ürün veya hizmet satın alma eğilimi de göstermezler.
 • Sitenizin sağlıklı çalışması imkansızdır. Siteniz ucuz olduğu için server hizmetinizde büyük bir olasılıkla da profesyonel bir hizmet olmayacaktır. Siteniz ara ara açılıp kapanacak, yavaşlayacak, kesintilere sürekli uğrayacaktır.
 • Sitenizi yaptırdıktan sonra sitenizle ilgili bir değişiklik veya tekrardan bir şey talep ettiğinizde muhtemelen, o firmada bir muhatap bulamayacak ve problemlerinizin çözümüne kavuşamayacaksınız.
 • Ucuz bir hizmetin sonucunda, bir serverda binlerce site barınan bir yerden muhtemelen hizmet alacağınız için, mail konusunda ciddi bir sıkıntıdasınız demektir. Mailleriniz mail kutusuna bir düşecek bir düşmeyecektir. Çalıştığınız firmalara teklif atacaksınız gitmeyecektir. Bunun sonucunda da ciddi işler kaybetmenize sebep olacaktır.

Sonuç olarak da hem bir miktar para kaybetmiş olacaksınız hem de en önemlisi zamanınızı, çünkü zaman zaten yüksek bir maliyettir. Bunun yanında tekrardan aramalara başlayarak düzgün bir firma ile anlaşma yapmaya çalışarak da ikinci bir maliyete tekrardan katlanmış olacaksınız.

Bir Web Tasarımın Gerçek Fiyatı

Tabi ki emeğin fiyatını ne olduğu konusunda fikir yürütmek zordur, ama piyasada ortalama rakamlar mevcuttur. Profesyonel bir web tasarım fiyatları her konuda özenle çalışılmış bir site yaptırmak istiyorsanız ortalama 8.000-10.000 $ aralığında minimum bütçe ayırmanız gerekecektir. Ama tabi bu bütçeler bir çok firma için çok yüksek gelmektedir. Onun için alternatif yol olarak bu bütçeyi aşağıya çekerek ortalama 5.000-10.000 TL aralığında çalışmalar gerçekleşmektedir. Tabi ki çalışmanın detayına göre de fiyatlar yine değişebilmektedir.

 

Web Tasarım Fiyatları Neden Farklılık Gösterir?

 • Kalifiye bir personellerin çalışma yapmamasından kaynaklı profesyonel bir web sitesi tasarımı ortaya çıkmayabilir.
 • Hazır önceden kodlanmış seo uyumsuz çalışmalar hem işe yaramaz hem de fiyat olarak ucuzdur.
 • Bu işi profesyonel yapmayan, ek gelir olarak, çok işten anlamayan kişilerin yaptığı çalışmalar, müşterileri fiyat konusunda yanıltır.
 • Bilgisayar tamircisi, matbaacı, fotoğrafçı gibi kişilerin işten anlıyorum diyerek fiyatı ucuzu tutup kalitesiz çalışmalar yapması sonucu fiyat farklılık gösterir.
 • Devletin hiçbir resmi kurumuna bağlı olmayan işin arakasında durup garanti vermeyecek şahısların yaptığı çalışmalardan kaynaklı fiyatlar değişkenlik gösterir.

Sonuç itibariyle web tasarım fiyatları çalışmalarında uzun soluklu, sonuç alacak bir çalışma istiyorsanız biraz bütçe ayırmanız gerekecektir. Acarnet bilişim firması olarak 2004’den beri çalışmalarımıza hızla devam etmekte ve müşterilerimizin memnuniyetini sürekli en üst safhada tutmaktayız.

Bir web tasarım projesini her zaman aynı özveriyle müşterimize nasıl faydalı olabiliriz düşüncesiyle çalışmalarımızı gerçekleştiririz. Web tasarım yaptırmadan önce Acarnet firmasında teklif almayı unutmayınız.

 

 

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

En İyi Kurumsal Web Siteleri Nasıl Hazırlanır?

En iyi kurumsal web siteleri nasıl hazırlanıyor biliyor musunuz? Tabi ki birçok faktörün bir araya …

3 yorumlar

 1. Merhaba,

  Öncelikle bu makaleyi yazmış olduğunuzdan dolayı sizlere teşekkür ederim. Bende kendi firmam için daha uygun fiyata site yapacağını düşünerekten bir freelancer arkadaşa site yaptırmıştım ancak site istediğim gibi olmadı. Kendisinden site de düzenleme yapmasını rica ettim ancak yapmadı. Velhasılkelam siz benim düştüğüm bu hataya düşmeyin kurumsal firmalara fiyat ne olursa olsun site yaptırın onlar size konuyla ilgili her konuda destek verekcektir

 2. Açıklayıcı bir makale olmuş. güzel yazılar ve kaliteli işçilik. peki web sitesi yapıldığında sorun çıktığında yapılan sorunda ücret farkları oluyormu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir