Anasayfa / Web Tasarım / 2018 Web Tasarım Trendleri

2018 Web Tasarım Trendleri

Her  yıl web tasarım alanında  bir tasarım popüler bir hal alarak diğer tasarımların önüne geçiyor. Değişen nesil, gelişen teknoloji ve çağ ile birlikte  kullanıcıların beğeni ve tasarım anlayışı yıllarla beraber değişkenlik gösterdiğinden bu tarz şeylere önem gösterilmelidirler.

Web Tasarım Animasyon Tasarımları:

Şuanda yetişen nesil ve değişen algı daha fazla görsel öğelerin sade ve şık bir şekilde sunulması yönündedir.

Yeni nesil kullanıcı kitlesi yazıdan çok görseller görmek istiyor. Bu şekilde anlatılmak istenen karışık olay daha basit ve hoş bir şekilde anlatılabiliyor.

Çünkü değişen teknolojide insanlar bir bilgiye çok hızlı bir  şekilde ulaşmaya alştılar.

Bundan dolayı görel ögelerle beraber bir bilgiye daha hzılı erişim sağlayabildiklerinden dolayı böyle bir yol izlemeye başladılar.

GIF’in popülerleşmesini de görüyoruz.  Görünüşe göre dünya hazır ,ister kedilerin komedi döngüleri olsun, ister masanın üstüne düşüyor olsun ya da e-posta imzanızdaki logoya eğlenceli bir his katıyor.

Daha Canlı Ve Maceracı Renkler:

Yine değişen web tasarım etkinliklerinde artık daha canlı ve hoş ama sade şık görünen tasarım renklerinden hoşlanıyoruz.

Artık sıkıcı beyaz arkaplan siyah yazı içeriğinden çıkıp  daha canlı ve göze hitap eden dikkat çeken ( göz yormıycak şekilde) renkler kullanmak moda durumuna geldi.

Ve bu Google’ın sayfadan yararlanma istatistikleri için bir artı puan sağlayacaktır.

Çünkü sitenizi hoş bulan kullanıcı daha fazla sitenizde gezinecektir. Daha fazla sitenizde gezen kullanıcı Google için bu site yararlı fayda sağlayan içerikler sunuyor algısını uyandıracaktır.

Yazı Tipi Seçimi:

Artık yazı tipi seçimlerimizde de bir düzenleme web tasarım yapmanın vakti geldi.  Yazı tiplerini seçerken (makale yazıları hariç) artık basit tipler yerine daha yaratıcı göze hoş gelen ama sade fontlar seçmeliyiz.

Bu font tercihleri  tabiki sitenin ana yazılarında değil daha tek tip şeylerde, tasarım ve grafik uygulamalarında tercih edilmelidir.

Cihaz çözünürlüklerinin daha keskin hale gelmesi, okunabilirlik faktörünün artması, özel yazı tiplerinin yükselmesi için olanak sağlıyor. “Tasarımcılar sadece vurgu için değil, aynı zamanda estetik etki için de tonlarca kişiliğe sahip tipografiyi tercih ediyorlar.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Nasıl Yapılmalıdır ? başlıklı makalemizde Web Tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

 

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Web Sayfası Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir web sitesinin ürünlerinin doğru bir şekilde tanıtılması ve kurumsal kimliğinin uygun bir şekilde hazırlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir