Anasayfa / Web Tasarım / Kurumsal Web Site Fiyatları

Kurumsal Web Site Fiyatları

İşinizi yürütmekle çok meşgulsünüz ve / veya sadece “teknik uzman” biri değilseniz, o zaman sitenizi sizin için inşa etmek için birilerini işe almanız gerekir.

Ancak, çevrimiçi arama yaptıysanız ve web sitesi tasarımcılarının / geliştiricilerin sitelerini ziyaret ettiyseniz, muhtemelen karşılaştınız:

 • Hiç fiyat listelenmemiş.
 • Gülünç ucuz ucuzdan süper pahalı tüm harita fiyatları.

İyi haber şu ki, kolları sıvadık ve sizin için 2019’da küçük bir işletme web sitesi kurmanın (veya yeniden tasarlamanın) neye mal olacağını araştırdık .

Fiyatlarını listeleyen web tasarımcıları için, modern, profesyonel bir küçük işletme web sitesi oluşturmak için 2019’daki gidişat oranını tipik olarak  5.000-6.000 TL , ancak sitedeki sayfa sayısına ve sayfa sayısına bağlı olarak  7000-7500 TL özelleştirme gerekli.

NOT: Web sitesi tasarımı ve web sitesi geliştirme genellikle eşanlamlı olarak kullanılır, ancak ikisi çok farklı şeylerdir. Web sitesi tasarımı, eviniz için bir plan oluşturmak için bir mimarla çalışmak gibidir . Web sitesi geliştirme, aslında evinizi inşa etmek için bir müteahhitle çalışmak gibidir . Yukarıda listelenen 2019 fiyatlandırma tahminleri, web sitesi tasarımı * ve * web sitesi geliştirme (yani tam, her şey dahil maliyeti) içindir.

Artık, ne kadara mal olacağı konusunda bir oyun alanı fikriniz olduğuna göre, küçük işletme web sitelerinin fiyatını etkileyen belirli faktörlere daha yakından göz atalım:

Sayfa hacmi.

Bir web geliştirme firması 5000 TL lik 10 sayfalık bir web paketi sunarsa, ancak sitenizin 25 sayfaya ihtiyacı varsa? İyi bir kural, her bir sayfa için standart web paketlerine neyin dahil olduğunu ve üstüne her sayfa için yaklaşık 600 TL . Bu örnekte, 15 ek sayfa ek bir 4000 TL olacaktır. Bu miktarı 3000 TL  ‘lık orijinal taban fiyatına ekleyin ve yeni toplam 5000TL’ dır. Her durum değişecektir, ancak en azından bu size sektördeki ortak fiyatlandırmalara dayanan makul bir maliyet tahmini verir.

Özel site düzeni

. Her web sitesi bir tema veya şablonla başlar, ancak bu sadece bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu temanın veya şablonun özelleştirilmesi gerekiyor, böylece nasıl görünmesini istediğinize bakar ve şirket markanıza uyar. Özelleştirme ne kadar fazla olursa, maliyet de o kadar yüksek olur.

Özel resim ve grafikler.

Süslü görüntüler ve grafikler sitenize benzersiz bir görünüm verebilir, ancak bunun bir bedeli var. Ayrıca, karmaşık görsel efektler çoğu zaman özel düzenleme yazılımı ve / veya özel grafik tasarım uzmanının hizmetlerini gerektirir.

Özel programlama

 Bazen, kutudan çıktığınızda istediğiniz işlevselliği sağlayacak bir eklenti bulabilirsiniz (örn. Resim karuselisi, üyelik portalı, ödeme hesaplayıcısı, vb.). Diğer zamanlarda, sitenizi istediğinizi yapma zorunluluğu, ciddi deneme / yanılma ve test gerektirir. Mükemmel bir dünya, her şey tak ve çalıştır olurdu ve ilk seferinde mükemmel çalışır – ancak bu nadiren olur.

Tasarım revizyonlarının sayısı.

Çoğu web sitesi projesi, müşterinin istediklerini temel alarak, ilk konsept tasarımı (kaba bir taslak gibi) ile başlar. Daha sonra, web sitesi tasarımcılarının, müşterilerin nihai tasarıma ulaşmalarındaki değişiklik taleplerini dahil etmek için 1 veya 2 tasarım revizyonu sunması yaygındır. Ancak tasarımcıların 3-5 turluk revizyon revizyonu sunduğunu görülür. Her tasarım tekrarı, projenin genel maliyetine katkıda bulunan bir bedelle gelir. Tecrübelerime göre 1-2 tasarım revizyonu, zamanın% 99’undan fazlasıdır.

İçerik oluşturma.

Sağlam, düşünceli içerik, harika bir web sitesinin temelidir. Yeni bir site başlatıyorsanız, ancak henüz herhangi bir içeriğe sahip değilseniz, oluşturulması gerekir. Mevcut bir siteniz varsa ancak içeriği zayıf, eski veya modası geçmişse, iyileştirilmesi veya iyileştirilmesi gerekir. Ne kadar bilgi yayınlamanız gerektiğine bağlı olarak, web sitenizde 5-10 veya 50’den fazla sayfa olabilir. (Ofisimin şimdiye kadar oluşturduğu en büyük sitede 800’den fazla sayfa vardı!)

NOT:

Web sitenizde size yardımcı olacak bir profesyonel kiralamak istiyorsanız, ancak önceden ödenmemiş bir toplam ödeme yapabilecek gibi hissetmiyorsanız, finansman teklif edip etmediklerini görün . Bu şekilde şu anda işinizi büyütmenize yardımcı olacak, ancak banka hesabınızı tüketmeyecek kadar güzel bir web sitesine sahip olursunuz.

NOT  2 :

“Bütçe fiyatlandırmasına” dikkat edin. Alışılmadık düşük fiyatlar çoğu zaman kaliteli işçilik, hoş olmayan bir deneyim elde edersiniz ya da sizi küçük düşürür ve her küçük şey için sizi bağışlarlar. Söylediği gibi, genellikle sizin için ne ödeme olsun.

Kendiniz Yapma Girişimi

Temel bir web teknolojisi anlayışınız varsa ve bu işi kendiniz yapmakta iyiyseniz, kendi web sitenizi tamamen oluşturabilirsiniz.

İhtiyacınız olan hammaddeler çok pahalı değil:

Etki alanı adı:

Yeni bir etki alanı kaydetmek için 10 – 12 yıl aralarından seçim yapabileceğiniz bir zilyon kayıt vardır  . Mevcut bir alan adı satın alma hakkında ipuçları için araştırmalar gereklidir.

Web sitesi barındırma:

Maliyetler gibi şirketlerden barındırma standart web / yıl yaklaşık 750- 800 TL arasında değişmektedir

SSL sertifikası.

 Bir şeyleri doğrudan sitenizden satmayı planlamıyor olsanız bile, sitenizi HTTPS protokolü ile korumak isteyebilirsiniz HTTPS’yi sade İngilizce olarak açıklayan bir yazı türü. Yılda 1000 TL /  veya 1500-2000 TL / yıl kadar kısa bir süre için SSL sertifikası alabilirsiniz. Alışverişe çıkın, ama gerçekte ihtiyacınız olandan fazlasını satın almayın.  Güncelleme: Bazı web barındırma şirketleri şimdi sitenizi onlarla barındırmaya teşvik edici olarak ücretsiz bir SSL sertifikası sunuyor.

Premium web sitesi teması

:700-750 TL. Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce tema yoksa yüzlerce var. Bazıları ücretsiz, bazıları ücretli. Birkaç TL harcamanızı ve kaliteli bir tema almanızı öneriyorum. Burada eksik yapmayın. . Yıllar boyunca pek çok web sitesi teması denedik ve şu anda özel olarak kullandıklarımızı, hem kendi sitemiz için hem de müşterilerimizin siteleri harika tasarım sağlam kodlama yoluyla yaptık .

Premium eklentiler

500-600 TL. Web sitesi temalarında olduğu gibi, genellikle ödediğiniz tutarı alırsınız. Kendinize bir iyilik yapın ve kaliteli eklentileri almak için birkaç TL yatırım yapın. Örneğin, geliştirdiğimiz hemen hemen her sitede kullandığımız iki premium eklenti, Var . Evet, pek çok ücretsiz eklenti var ve çoğu çok iyi. Ancak, reklamı yapılmayan ve zamanınızı boşa harcayan birçok kötü eklenti de var. Yani dikkatli olunuz.

Stok fotoğraflar

. İyi bir fotoğrafçıysanız veya siteniz için zaten yüksek kaliteli resimleriniz varsa, her şey hazır demektir. Ancak, sitenizi biraz süslemek için bazı görüntüler satın almanız gerekebilir. Makul fiyatlarla çok sayıda yüksek kaliteli, telifsiz imaja sahipler. Çoğu durumda, muhtemelen ihtiyacınız olan her şeyi (en azından başlangıçta) 150-200 TL alabilirsiniz. Ondan sonra, web siteniz geliştikçe ihtiyacınız olanı satın alırsınız.  Ancak sahip oldukları görüntüler çok güzel.

İzniniz olduğundan% 1000 emin değilseniz, asla, hiçbir zaman, hiçbir zaman görüntüleri başka kaynaklardan sitenize kopyalama / yapıştırma. Aksi takdirde dava edilebilir. Güvenli oynayın ve resimlerinizi satın alın – bir davadan daha ucuz – ve daha iyi uyuyacaksınız.

Eğitim.

100- 500 TL . Her gün web sitelerinde çalışmadığınız sürece, bir ya da daha fazla alanda hızınızı artırmak için muhtemelen birkaç kitap satın almak ya da Photoshop, HTML / CSS kodlama dili vb. web sitesi tasarımı ve geliştirme.

Toplamda, gerçekçi bir şekilde yaklaşık 650-750 TL’lık masrafları gidermek ve koşmak için bakıyorsunuz .

“Basit” bir site için bile, gurur duyabileceğiniz kaliteli bir ürün üretmek 20-40 saat sürüyorsa şaşırmayın . Ve bu zaten bir web sitesi inşa etmeye aşina olduğunuzu varsayıyor. Bu konuda tamamen yeniyseniz, bu süre tahminini 2x veya 3x ile çarpın. Abartmıyorum.

Modern ve iyi tasarlanmış bir web sitesi oluşturmak, çoğu insanın düşündüğünden çok daha fazla zaman alır. Ancak, şu an paradan daha fazla zamanınız varsa ve web teknolojisi tarafından boğulmuyorsanız, yaklaşımı mükemmel bir seçenek.

Güncellemeleri, Bakım ve Lisansları Unutma

Bir ev sahibi analojisi kullanmak için, kağıtları imzaladığınızda ve evinizin anahtarlarını aldığınızda, burada bitmez. Evinizi korumak ve bakımını yapmak için düzenli olarak zaman, çaba ve para harcayacaksınız.

Giderlerle ilgili olarak, yıllık hosting ücretlerine ve belki de premium eklentiler için yıllık lisans ücretlerine sahip olacaksınız . Şansınız da, siteniz genişledikçe yeni görüntüler de satın alacağınızdır. Meşgulseniz, yeni içerik yazmanıza veya siteniz için özel videolar oluşturmanıza yardımcı olmak için düzenli olarak serbest çalışanlar kiralamanız gerekebilir.

Siteniz ayrıca, sitenizi hacklenmekten korumak için WordPress çekirdek dosyalarına ve WordPress eklentilerine güncellemeleri ve güvenlik düzeltme eklerini derhal yüklemek için rutin teknik bakım gerektirir. Evet, küçük işletme siteleri bile artık bilgisayar korsanlarının hedefi.

Bu güncellemeleri kendiniz yapmakta rahatsanız, bu harika. Ancak, bazen güncellemelerin sitenizin bozulmasına (veya tamamen çökmesine) neden olduğunu ve bunun / ne zaman gerçekleştiğinde ne yapacağınızı bilmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Mesela bununla baş etmeye hazır mısın?

 

Ayrıca, şirket dışı bir yedekleme sistemine de ihtiyacınız olacak, böylelikle feci bir donanım arızası, yazılım arızası veya kullanıcı hatası sitenizi çökertirse web siteniz hızla geri yüklenebilir. Seni korkutmaya çalışmıyorum, ama bunlar gerçekten zaman zaman oluyor.

Sitenizin arkasındaki tüm teknik bakımlarla kendinizi sıkıntıya sokmamayı tercih ederseniz, ihtiyaç duyduğunuz hizmetlere bağlı olarak ayda 40 ila 300 dolar arasında değişen web sitesi bakım planları sunan şirketler vardır.

NOT:

Sitenizde kullanılabilecek premium WordPress eklentileri için “geliştirici lisansı” tutan bir web geliştiricisiyle çalışıyorsanız, yıllık lisans ücretlerinden kaçınabilirsiniz. Başka bir deyişle, geliştiricilerin lisansları yıllık lisans ücretlerinizi kapsar.

Diğer bir web sitesi işletme gideri, olgunlaştıkça ve geliştikçe sitenize yeni içerik ve işlevler eklemektir. Örneğin, nasıl yapılır videoları oluşturduktan sonra sitenize bir video kitaplığı eklemek isteyebilirsiniz. Veya işiniz büyüdükçe, bir pazarlama otomasyon sistemini entegre etmeyi seçebilirsiniz.

Sitenizin teknik güncellemelerini kendiniz halledebiliyorsanız, harika. Aksi takdirde, bunu sizin için yapmak için bir uzmana ihtiyacınız olacaktır. Yetkili, deneyimli bir web geliştiricisi için 2019’da gidiş oranları 650-700 TL.

Web sitesi teknik yükseltmelerinin miktarı işten işe çok değişir. Örneğin, yılda sadece 800-850 TL teknik desteğe ihtiyaç duyan müşterilerimiz varken, diğerleri bizimle yılda 6000-7000 TL  harcıyor. Her iki durumda da, tam zamanlı birini işe almaktan çok daha ucuz.

Hatalı, test edilmemiş teknoloji.

Sitenizi oluşturmak için kullandığınız tema ve eklentiler. Güvenlik riskleri, yazılım uyumsuzlukları ve site dengesizliği ile sonuçlanabilecek birçok kodlama vardır. Kanıtlanmış sopa, bir süredir marka isimleri, iyice test edilmiş ve sürekli desteklenmektedir. Üstün dijital bileşenler kullanın . Aksi halde, sitenizi yeniden inşa etmek zorunda kalmaya devam eden veya daha da kötüye giden şeyleri sürekli olarak düzeltiyor olacaksınız.

İş bilmeyenler:

Onları tehlikeye sokacak kadar bilgili olan parmak eklemlerinden sakının. İyi bir oyun yaptı ama başaramadı. ancak son teslim tarihi olan bir projede değerli zaman ve para harcadıktan sonra  Her zaman doğru yapmak imkansızdır, ancak insanları işe almadan önce dikkatli bir şekilde çalışmalarını kontrol etmek gerekir.

Kötü tavsiye ve bilgi

. Bu bana her şeyden daha çok zaman ve paraya mal oldu. On binlerce TL , artı hiçbir yere götürmeyen boş iş. Konular her zaman web sitesi tasarımı ve geliştirmesi değildi, SEO, PPC reklamcılığı, Facebook pazarlaması, içerik pazarlaması vb. Yardımcı konuları içeriyorlardı. Alt satırda, gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen öyle .

Ödeyebileceğinizden, sitenizi sizin için inşa etmek için deneyimli bir web tasarımcısı / geliştiricisi ödeyin. Tonlarca zaman, para ve baş ağrısından tasarruf edersiniz; ayrıca bitmiş ürün daha iyi olacaktır.

hakkında Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Özgün Web Tasarımı Neden Gereklidir

Özgün Web Tasarımı Neden Gereklidir

Günümüzde, insanlar birçok ihtiyacını internet aracılığıyla karşılamaktadır. Alışveriş, eğitim, sosyal medya, bilgilendirici içerik ve daha …

4 yorumlar

 1. Her alana göre makul ve yerinde fiyatlar biçilmiş. Gerçeklikten uzaklaşmayıp, günümüz şartlarına göre objektif yorumlanılmış. Ayrıntılara inilmesi ve merak edilen küçük büyük her türlü soruya karşılık verilmiş. Yararlı bir yazı oldu benim için. Gelecekte bu fiyat sisteminde değişiklik olur mu?

  • Acarnet Editör

   Mehmet Bey Merhabalar

   Size şöyle söyleyebilirim teknolajinin gelişimiyle birlikte web siteleride gelişmekte rol oynamaktadır. İlerleyen zamanda teknolajinin gelişmesiyle birlikte web siteleride gelişim göstereceklerdir, bu taktirde ise fiyatlarda değişiklikler görüntülenebilir.

 2. kurumsal web tasarım yaparken bir ajanstan yardım almak yerine kendimiz yapsak maliyetimiz yine aynı seviyelerde mi olur yoksa aşağılara çeker miyiz

  • Acarnet Editör

   Cemil Bey Merhabalar

   Web site yapmanız için ajanslardan yardım almanız en sağlıklısı olur. Kendiniz yapmak istiyorsanız ki eğer maliyeti doğal olarak aşağılara çekersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir