Anasayfa / Web Tasarım / Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım, Yaşamımızı sürdürdüğümüz bu çağda, internet çok yaygın bir biçimde kullanılmakta. İnternetin bulunuşu gerek iletişim, gerek bilgi edinme, gerek iş, gerek eğlence gibi faktörlerde büyük rol oynadı. İnternet kullanımının yaygınlaşmasının sayesinde, kurumsal firmalar için onları öne çıkartacak bir web sitelerinin olması önem arz etmeye başladı. Bu sayede günümüzde pek çok kurumsal firmayı web sitesi sahibi olmaya yönlendirdi. Kurumsal firmalar günümüze bakıldığında “kurumsal web tasarım” ve “kurumsal seo” çalışmalarına önem vermeye başladı.

Bir kurumsal firmanın markasına ya da imajına uygun olarak tasarlanan ya da dizayn edilen web sitesi, o firmanın müşterilerine dünya’ya açtığı bir pencere olarak görülür. Kurumsal firmanın markasına uygun bir web sitesi tasarımı, imajlarına uygun olarak prestijli bir biçimde yansıtılmasını sağlanmaktadır. Kurumsal firmalar bir profesyonel web sitesi edinerek internet üzerinde ki yüzlerini oluştururlar. İletişim kurmak isteyen müşterileri ile web sitesi sayesinde iletişim köprüsü oluşturmayı başarabilirler. Bu anlamda, kurumsal firmalar edindikleri ya da yaptırdıkları profesyonel web sitesi sayesinde dijital mağazalarını tüm dünyaya yayınlamış olurlar. Üstelik müşterilerinin hiçbir şekilde efor harcamadan, yalnızca ekran karşısında gezebilecekleri mağazadır.

Web sitesinin tasarımı, kurumsal firmayı yansıtacak şekilde ayarlanmalıdır fakat bir hizmet verme amacı barındırılarak yapılmalıdır. Web tasarımı hizmeti veren profesyonel web tasarım firmaları ya da kurumları, web tasarım tasarım hizmeti verdiği firmanın özelliklerini göz önüne alarak web sitesini tasarlama sürecini gerçekleştirmelidir. Web sitesi yapılırken tasarım sürecinde gözetilmesi gereken hususiyetlere, hizmet verilen firmanın ya da kurumun bulunduğu sektör, verdiği hizmet, amacı, logosu, hedef kitlesi gibi unsurlar örnek verilebilir.

Tasarımı hazırlanacak web sitesinin, temasında bulunacak renk ve yazi tipi gibi küçük detaylar web sitesinde büyük rol oynar. Kısaca web tasarım firmaları yüzünden hem kurumsal firmaların web siteleri imajlarına göre yapılıyor hem de firmaların ulaşmak istediği hedef kitlesine ulaştırılıyor. Pek çok konuyu göz atarak yapılan kurumsal web tasarımlar için önemli fayalarından bazılarını şu şekilde sıralaybiliriz:

Kurumsal Web Tasarım Şirketime Ne Sağlar?

Görüntü ya da Marka : Görüntü ya da markanızı internet siteniz üzerinden tüm dünyaya pencerenizi açacaksınız. Bu şekilde markanızı bir adım daha önde bulunduracaksınız.
Eşsiz Tasarım: Profesyonel web tasarım firmaları insanların gözüne çarpan ve kolay unutulmayan eşsiz bir tasarım sunar.


Temiz ve İyi Optimizasyon : Temiz ve iyi optimize edilmiş web siteleri, hem müşteri kazanımınıza hem de google gibi arama motorlarında öne çıkmanıza odaklıdır. Sırf temiz ve iyi optimize edilmiş profesyonel web siteniz var diye müşteri kazanabilirsiniz.
Kullanıcı Deneyimi : Müşterileriniz profesyonel web siteniz üzerinden ürün aramalarını kolaylıkla yapabilecektir. Bu yüzden, müşteri kazanabilirsiniz.
İlgi çekici Tasarımlar : Web siteniz tasarımınızla, sitenizi ziyaret eden kişilerin ilgisini çekebilirsiniz, bu sayede siteniz üzerinden daha fazla trafik yaratabilirsiniz.

hakkında Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

En Etkili Blog Başlıkları Nasıl Oluşturulur?

Dijital ajansların çoğalması ile birlikte, internet üzerindeki rekabet iyice arttı. Acımasız rekabetin yaşandığı bu ortamda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir