Anasayfa / Web Tasarım / Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web tasarım marka geliştirme, adlandırma ve slogan oluşturma gibi olağanüstü yaratıcı hizmetler sunar.Tasarım ekibi sadece “ön uç geliştiriciler” değil  “şablon tabanlı” tasarımcılar. Pazarlama, reklam, kullanılabilirlik ve kavramsal tasarım konularında deneyimli olmalıdır. Web sitenizdeki her grafik, medya ve içerik unsuru, kavramsal bir tasarıma ve mesaja sahip olacaktır.

Rekabet Avantajı Kazanın

Bugünün web sitelerinin çoğu, kavramsal tasarım, teklik ve kaliteli kullanıcı deneyimi göz önüne alınmadan, programcı, şirketin BT departmanları ya da şablon tabanlı kullanan deneyimsiz web tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır. Güçlü ve uygun bir kullanıcı deneyimi sağlayan etkileyici ve benzersiz bir tasarımla rakiplerinize üstünlük sağlar; izleyicinin hatırlayacağı etkileyici içerik  için geri dönmek istediği bir deneyim sunabilirsiniz.

Nasıl bir firmaya kurumsal web tasarım yaptırmalısınız?

 Ayrı tasarım, kullanılabilirlik, internet pazarlama, internet teknolojisi ve programlama kullanan yazılım ekibi olan bir firma olmalıdır. Tasarım ekibi, markalaşma, pazarlama, reklam, hareketli grafikler, kullanıcı arayüz tasarımı, kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi konusunda deneyim sahibi olmalıdır. Hedef kitlenizi tasarlayacak ve onlara göre tasarım sağlayacak donanımda olmalıdır. Rakiplerinizi araştıracak ve size eşsiz bir rekabet avantajı sağlayacak niteliklere sahip olmalıdır.

Kurumsal tasarım ne sağlar?

Görüntü ve Marka : imajınızı ve markanızı web’de geliştirmenize yardımcı olacaktır.
Eşsiz ve Zorlayıcı : göze çarpan ve unutulmaz tasarımlar sunar.
Temiz ve İyi Organize :Temiz ve iyi organize edilmiş siteler, hem yararlı hem de kullanıcı için davet edici nitelikte.
Optimal Kullanıcı Deneyimi : Müşterileriniz ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kolayca bulabilir ve büyük olasılıkla olumlu adımlar atmaktan ilham alır.
Kitle için Tasarlandı : Tasarımlar belirli bir hedef kitleye uygun hale getirildiğinde, daha olumlu sonuçlar görecektir.
Kavramsal Tasarım: Web sitenizdeki her pazarlama öğesinin bir amacı ve mesajı olacaktır.
İlgi çekici : tasarımcıları, kullanıcıları yakalayan ve saklayan ilgi çekici web siteleri oluşturur.
Araştırma: Rakiplerinizi araştırıyor ve sizi eğrinin ve yeni trendlerin önünde tutmak için kitleniz için en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için sonuçları kullanıyor olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Profesyonel Web Tasarım İçin 5 İpucu başlıklı makalemizde Profesyonel Web Tasarım İçin 5 İpucu hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Web Tasarım ve Kodlama

Web tasarımı ve kodlaması aslında birbirinden ayrılmaz iki parça. Temel yapılar ilk düzenlemelerinde farklılık gösterseler …