Anasayfa / Web Tasarım / Web Tasarım Hosting

Web Tasarım Hosting

Kendinize ya da şirketinize ait bir web sitesi olmasını istiyorsanız eğer, öncelikli adımınız domain almak olmalı. Web tasarım hosting sistemi üzerinden gerçekleştirilecek olan site tasarım aşamaları kapsamında da gayet etkili adımlarla amaçladığınız site kurulumuna ulaşmanız mümkün olacaktır. Web hosting, html,  php, asp, fotoğraf, dosyalar gibi birçok detayı bir disk alanı içerisinde uyumlu bir şekilde depolanmasını sağlayan bir sistemdir. Yani mevcut verilen depolanmasını destekleyen bir sistem olmakla birlikte, internet üzerinden kullanıcıların erişimini de sağlayacak bir oluşumdur. Bu noktada da önemli bir konumda olduğunu da söylemek mümkündür web hosting sistemleri için. Günümüzde Linux ve Windows olmak üzere ikiye ayrılan hosting sistemleri, günün her anında internet sitelerinde verimli bir depolama ile akıcı ilerleyişler elde edilmesine olanaklar tanımaktadır.

Linux Hosting

Web tasarım hosting sisteminin sağlandığı sunucuda Linux işletim sisteminin kurularak oluşturulan hosting türüne Linux hosting denmektedir. Bu hosting türü, yüksek merkezli ve stabil bir güvenilirlikle hizmetlerini sürdürmektedir. PHP desteğine sahip olduğundan dolayı da Worpress, Joompla ve Drupal gibi içerik yönetim sistemlerinin sıkıntısız bir şekilde kontrol altında tutulmasına olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca Java ve Flash gibi uygulamalarda bu sistemin hosting aşamalarında rahatlıkla değerlendirme altına alınmaktadır. Bu hosting türü, geçmişi ve kullanıcılarına sunduğu güvenilirlikle sıklıkla tercih edilmeye devam etmektedir. Ki genel işleyişte pratik bir kullanım imkanı tanıması da bu türü güçlü tutuyor.

Windows Hosting

Web tasarım hosting aşamalarında önemli bir konuma sahip olan Windows hosting, Windows işletim sistemine sahip olan ASP, ASP.NET programlama dilini sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalıştırabilen bir çeşittir. Bu hosting türü sayesinde HTML, JAVA, Flash gibi uygulamaları sıkıntısız bir şekilde çalıştırma şansı bulacaksınız. Veritabanlı bir internet sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz adımlar dahilinde de sorunsuz bir şekilde sonuç odaklı bir tasarım, altyapısal donanım ve sağlam adımlarla internet sitesi oluşumuna dahil olabilirsiniz. Bu işleyiş web hosting hizmetleri ile sizlerin site oluşumunuzu garanti altına almanızı da desteklemiş olacaktır. Bu noktada da tek yapılması gereken detay, iyi bir web hosting hizmeti almak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Mobil Web Tasarım başlıklı makalemizde Mobil Web Tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Web Tasarım ve Kodlama

Web tasarımı ve kodlaması aslında birbirinden ayrılmaz iki parça. Temel yapılar ilk düzenlemelerinde farklılık gösterseler …