SEO

Domain Yaşının SEO ‘ya Etkisi?

Domain yaşının seo’ya etkisi Öncelikle domain yaşının SEO ‘ya etkisini açıklayalım. SEO, sizin web sitenizin bazı çalışmalar ile birlikte arama motorlarında üst sıraya çıkmanızı amaçlayan bir çalışmadır. Google domain yaşı büyük sitelere öncelik verir. Ancak Sadece domain yaşı büyük diye arama motorlarında üst sırada olamaz. Web sitenizin tasarımı, içeriklerinizin kalitesi ve amacınız ile uyumlu olması, SEO çalışmalarınızı da yapmanız gerekmektedir.

Ancak bütün bunların yanı sıra domain yaşı büyük olan bir site olarak arama motorlarında yükselebilirsiniz. Özellikle kendi sektörünüzde ayrı bir rekabetin olması, sizin SEO çalışmalarınızda ilerlemeniz gerektiğini gösterir. Bu şekilde birbirini tamamlayan SEO çalışması ve büyük domain yaşı, sitenizi yükseltmek için çalışırlar.

Domain Yaşının Seo'ya Etkisi

Ayrıca SEO çalışmalarında alınan backlinkler de size artı bir puan ekleyecektir. Çünkü daha fazla kişinin sizi görmesi trafiğinize katkı sağlayacaktır. Domain yaşının SEO ‘ya etkisinin cevabı ise; domain yaşının SEO üzerinde etkisi çok büyüktür. Arama motorları eski sitelere daha fazla güvendiği için domain yaşı büyük olan sitelere öncelik vermektedir. Özellikle bu siteler sık sık güncelleme yaparsa, özgün ve güncel içerikler eklerse, anahtar kelimelerin de kullanımı olur ise çok güzel bir web site sahibi olabilirsiniz.

Domain yaşı, sizin alan adınızı resmi olarak kayır olduğundan bugüne kadar olan zamandır. Bu aradaki süre sizin domain yaşınızı gösterir. Arama motorları yaşlı olan, uzun süredir kullanılan domainleri daha güvenilir bulur. Bu nedenle arama motorları tasarından sevildiğinden, sonuç sayfasındaki sıralamalara da etki eder.

Domain yaşının SEO üzerinde bir etkisi olduğunu söyledik. Bu etki sonuç sayfası sıralamasının üzerinde de oldukça etkilidir. Ancak sıralamalarda sadece domain yaşı büyük olan sayfaların değil, aynı zamanda içeriğe ve kalitesine de bakan arama motorları, bütün kriterlere bakarak sıralamaları belirler.

Domain Uzantıları

Domain yaşının seo’ya etkisi Pek çok sorgulama sitesi ücretsiz olarak domain yaşı sorguluyor. Eğer gerçekten üst sıralara çıkıp da kalmayı hedefliyorsanız, SEO çalışmalarınıza da çok dikkat etmelisiniz. Tasarımınız, içerikleriniz, çalışmalarınız ve alan adınız ile birlikte hedefinize ulaşabilirsiniz.

Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhabalar domain yaşıyla seo nun ne gibi ilgisi olabilir domainimiz eski olsa sorun olur mu veya eski olması daha mı etkili olur seo desteği domainin yaşınabakıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu